Co wybrać – gruntową czy powietrzną pompę ciepła
Co wybrać – gruntową czy powietrzną pompę ciepła ?
27 grudnia 2016
OZE – odnawialne źródła energii w domach jednorodzinnych
OZE – odnawialne źródła energii w domach jednorodzinnych
10 stycznia 2017
Pokaż wszystkie
Wentylacja grawitacyjna to za mało – jak zadbać o jakość powietrza w domu ?

Wentylacja grawitacyjna to za mało – jak zadbać o jakość powietrza w domu ?

Wentylacja mechaniczna z odzyskaniem ciepła – potrzebna czy nie ?

Wentylacja budynku pozwala na usunięcie z niego substancji szkodliwych i nadmiernej wilgoci. Całkowita wymiana powietrza w pomieszczeniach powinna następować co najmniej jeden raz na dwie godziny. Instalacja takiego systemu zapewni skuteczną wentylacje powietrza, jak i zminimalizuje koszty ogrzewania.

Najbardziej znany sposobem wentylacji pomieszczeń jest wentylacja grawitacyjna. Jednak jest on niemożliwy do kontrolowania i powoduje znaczne straty ciepła, co wpływa na zwiększenie kosztów ogrzewania.

Instalując wentylację mechaniczną z odzyskaniem ciepła możemy kontrolować usuwanie zużytego powietrza. Świeże powietrze przedostaje się przez wymiennik ciepła znajdujący się w centrali wentylacyjnej. Dochodzi tam do jego ogrzania przez powietrze usuwane z budynku. Ogrzane i oczyszczone świeże powietrze rozprowadzane jest następnie przewodami do pomieszczeń stałego przebywania.Korzyści z zainstalowania wentylacji mechanicznej

Wentylacja mechaniczna z odzyskaniem ciepła zapewnia odpowiednia cyrkulację powietrza oraz zapewnia obniżenie stężenia CO2 w pomieszczeniach mieszkalnych poniżej 0,1%. Można usunąć wilgoć i nieprzyjemne zapachy z kuchni, łazienki i WC. Dodatkowo dochodzi do oczyszczenia świeżego powietrza, co jest niezwykle przydatne, gdy w domu jest alergik. Zapewnia również niższe koszty ogrzewania. Przez cały rok możemy mieć zamknięte okna, a w domu i tak będzie przyjemnie.

Minimalizacja kosztów ogrzewania

Dzięki temu systemowi może zaoszczędzić ok. 20 kWh/m² energii potrzebnej do ogrzania pomieszczeń w ciągu roku. W budynku o powierzchni mieszkalnej 150 m² odpowiada to około 300 litrom oleju opałowego względnie 300 m³ gazu ziemnego rocznie.


Zobacz naszą ofertę rekuperatorów

Rekuperacja – Remont

Rekuperacja – Remont

Rekuperacja, inaczej zwana wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w każdym nowoczesnym domu. Główne działanie systemu polega na mechanicznym ruchu powietrza wytwarzanym przez rekuperator.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1158-rekuperatoryRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Wienio
6 lat temu

Mogę jedynie potwierdzić, rekuperacja obniża koszty ogrzewania budynku

Jan
Jan
6 lat temu

Niedosc że obiża koszty to jeszcze poprawia komfort mieszkania

2
0
Podziel się swoją opiniąx