Samowola budowlana- kary, przedawnienie i legalizacja samowoli
Samowola budowlana: kary, przedawnienie i legalizacja samowoli
27 lipca 2018
Budowa domu o powierzchni 140 m2 z poddaszem użytkowym – koszty
30 lipca 2018

Skutki braku wentylacji

Zastanawiasz się, czy wentylacja w Twoim domu jest potrzebna? Bez jedzenia jesteś w stanie przeżyć trzy tygodnie, bez wody trzy dni. Natomiast bez powietrza nie przeżyjesz nawet kilku minut. Skutki braku wentylacji w domu i dostępu do świeżego powietrza mogą odbić się bardzo negatywnie na Twoim zdrowiu.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne stosowane w budynkach sprawiają, że domu przestały oddychać samodzielnie. Są bardzo szczelne. Wentylacja grawitacyjna w takich miejscach nie radzi sobie zbyt dobrze. Jedynym optymalnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja.

Wpływ wentylacji mechanicznej na zdrowie i komfort

Dzięki temu, że w Twoim domu będzie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, dostęp do świeżego powietrza w budynku będzie nieustanny. W pomieszczeniach nie będzie odczuwało się przeciągów ani hałasu, a także nie dojdzie do rozwoju wilgoci oraz grzybów na ścianach. Powietrze czyste i pozbawione zanieczyszczeń nie będzie wywoływało i nasilało alergii, a mieszkańcy nie będą odczuwali dyskomfortu związanego z nieprzyjemnymi zapachami, ponieważ zostaną one skuteczne wydalone z budynku, dzięki temu dom będzie także chroniony przed insektami.

Energooszczędność rekuperacji

Dom z rekuperacją jest niezwykle energooszczędny, ponieważ energia cieplna zużywana do ogrzewania zostaje oszczędzona, a rachunki za ogrzewanie zmniejszą się nawet o 30%, natomiast system będzie działał sprawnie przez cały rok.


Zobacz więcej:

Wentylacja – Budowa i Remont

Wentylacja – Budowa i Remont

Podstawowym systemem w każdym domu jest wentylacja. Dzięki niej możesz zadbać o dopływ świeżego powietrza do wnętrz, a także o skuteczne usuwanie wszelkich zanieczyszczeń z pomieszczeń. Sprawnie działający system wentylacyjny przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia wilgoci

Zobacz: remont.biz.pl/category/wentylacja/

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx