Samowola budowlana- kary, przedawnienie i legalizacja samowoli
Samowola budowlana: kary, przedawnienie i legalizacja samowoli
27 lipca 2018
Budowa domu o powierzchni 140 m2 z poddaszem użytkowym – koszty
30 lipca 2018

Skutki braku wentylacji

Zastanawiasz się, czy wentylacja w Twoim domu jest potrzebna? Bez jedzenia jesteś w stanie przeżyć trzy tygodnie, bez wody trzy dni. Natomiast bez powietrza nie przeżyjesz nawet kilku minut. Skutki braku wentylacji w domu i dostępu do świeżego powietrza mogą odbić się bardzo negatywnie na Twoim zdrowiu.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne stosowane w budynkach sprawiają, że domu przestały oddychać samodzielnie. Są bardzo szczelne. Wentylacja grawitacyjna w takich miejscach nie radzi sobie zbyt dobrze. Jedynym optymalnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja.

Wpływ wentylacji mechanicznej na zdrowie i komfort

Dzięki temu, że w Twoim domu będzie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, dostęp do świeżego powietrza w budynku będzie nieustanny. W pomieszczeniach nie będzie odczuwało się przeciągów ani hałasu, a także nie dojdzie do rozwoju wilgoci oraz grzybów na ścianach. Powietrze czyste i pozbawione zanieczyszczeń nie będzie wywoływało i nasilało alergii, a mieszkańcy nie będą odczuwali dyskomfortu związanego z nieprzyjemnymi zapachami, ponieważ zostaną one skuteczne wydalone z budynku, dzięki temu dom będzie także chroniony przed insektami.

Energooszczędność rekuperacji

Dom z rekuperacją jest niezwykle energooszczędny, ponieważ energia cieplna zużywana do ogrzewania zostaje oszczędzona, a rachunki za ogrzewanie zmniejszą się nawet o 30%, natomiast system będzie działał sprawnie przez cały rok.


Zobacz więcej:

Wentylacja – Budowa i Remont

Wentylacja – Budowa i Remont

Podstawowym systemem w każdym domu jest wentylacja. Dzięki niej możesz zadbać o dopływ świeżego powietrza do wnętrz, a także o skuteczne usuwanie wszelkich zanieczyszczeń z pomieszczeń. Sprawnie działający system wentylacyjny przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia wilgoci

Zobacz: remont.biz.pl/category/wentylacja/

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx