Skutki braku wentylacji
Skutki braku wentylacji
28 lipca 2018
PROMOCJA Zyskaj kupując centralę wentylacyjną Bosch Vent 5000 C
Promocja – Zyskaj kupując centralę wentylacyjną Bosch Vent 5000 C
30 lipca 2018

Budowa domu o powierzchni 140 m2 z poddaszem użytkowym – koszty

Realizacja projektu średniej wielkości domu z poddaszem użytkowym, jak wiadomo wiąże się z określonymi kosztami. Jak wysokimi?

Dom z poddaszem użytkowym jest rozwiązaniem wybieranym przez wiele rodzin. Standardowo taki obiekt składa się z:

  • salonu,
  • kuchni,
  • trzech sypialni,
  • dwóch łazienek,
  • dwóch przedpokoi,
  • kotłowni,
  • pomieszczenia gospodarczego,
  • garażu z miejscem na jeden samochód.

Podstawowe koszty związane z budową domu o powierzchni 140 m2

Podstawowe prace związane z wylewaniem fundamentów i pracami konstrukcyjnymi będą kosztowały około 19 tysięcy złotych, jeżeli parter będzie miał 70 m2. Kolejnym etapem budowy jest wnoszenie ścian nośnych, które zwykle wykonuje się z bloczków betonowych. Koszt ich budowy to ok. 18 tysięcy złotych. Do tego wszystkiego należy doliczyć koszty związane z budowaniem instalacji kominowej. Zwykle w domach o takiej powierzchni potrzebnych jest 6 kominów wentylacyjnych i jeden komin dymowy, co wiąże się z wydatkiem około 7 tysięcy złotych.

Jednym z najbardziej kosztownych elementów budowy domu jest strop, którego całość wyniesie około 21 tysięcy złotych. Do tego należy doliczyć montaż (ok. 3 tysiące złotych).

Budowa domu z poddaszem musi także uwzględniać stworzenie schodów, które można wykonać np. z żelbetonu. Trzeba będzie za nie zapłacić około 3 tysiące złotych.

Instalacje wewnętrzne

Żaden dom nie może obyć się bez podstawowych instalacji, wśród których można wymienić instalację elektryczną (ok. 11 tysięcy złotych), instalację wodno-kanalizacyjną (ok. 6 tysięcy złotych), a także instalację grzewczą. Tutaj koszty są zróżnicowane, ponieważ wszystko zależy od systemu, na jaki się zdecydujecie.

Jeżeli chcesz zbudować dom pod klucz, czyli taki, który będzie w stanie surowym z wykonanymi ścianami i posadzkami, trzeba liczyć się z wydatkiem około 92 tysięcy złotych. Natomiast całkowite wykończenie domu z poddaszem użytkowym o powierzchni 140 m2 to koszt minimum 366 tysięcy złotych. Oczywiście są to jedynie szacunkowe wyliczenia, wykonane w oparciu o aktualne ceny materiałów.


Zobacz więcej naszych wpisów poświęconych tematyce budowlanej

Budowa – Budowa i Remont

Budowa – Budowa i Remont

Remont Robert Kucharski Drogowców 14 39-200 Dębica

Zobacz: remont.biz.pl/category/budowa/

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx