Instrukcja montażu paneli gipsowych ściennych
Instrukcja montażu gipsowych ściennych paneli dekoracyjnych
10 lutego 2018
Jak uzyskać miękką wodę ?
Jak uzyskać miękką wodę ?
14 lutego 2018
Pokaż wszystkie
Poznaj system kanałów powietrznych VASCO EASYFLOW

Poznaj system kanałów powietrznych VASCO EASYFLOW

System VASCO SILENT VENTILATON to rozwiązanie, które oszczędza miejsce w domu. System kanałów VASCO

System VASCO SILENT VENTILATON to rozwiązanie, które oszczędza miejsce w domu. System kanałów VASCO EASYFLOW został całkowicie ukryty pod podłogą. Nie ma konieczności wykonywania zabudowy na suficie, jak w tradycyjnej wentylacji. Estetyka przestrzeni nie zostanie zachwiana. Ponadto co najważniejsze, nie zmniejsza się wysokość pomieszczenia.

 System EASYFLOW został zaprojektowany ze specjalnie dobranych elementów, aby montaż odbywał się w bardzo prosty sposób. System działa bardzo cicho, zapewniając komfortową wentylację pomieszczeń. W związku z precyzją wykonania poszczególnych elementów, nie ma możliwości popełnienia błędu podczas instalowania systemu.

Elementy wchodzące w skład systemu EASYFLOW

 • Rozdzielacz – są wyposażone w 4 lub 6 połączenia. Są one zamknięte w rozdzielaczu. W zależności od potrzeb, można wyciąć odpowiednią ilość otworów. Stabilizacja rozdzielaczy odbywa się przez elastyczne uchwyty montażowe.
 • Kanał powietrzny – ma elastyczny odcinek środkowy, co pozwala na jego wyginanie. Kanały łączą się teleskopowo, a ich szczelność jest możliwa dzięki uszczelkom z EPDM. Każdy kanał ma standardowo dwa uchwyty montażowe.
 • Kolano pionowe 90 stopni – gwarantuje możliwość poprowadzenia kanałów powietrznych w ścianach. Każde kolanko ma uszczelkę z EPDM oraz jeden uchwyt montażowy.
 • Kolano rozprężne – stanowi spójną część z kanałem powietrznym. Ma wylot o średnicy 125 mm dostosowany do zaworu regulacyjnego SMILEY. Część cylindryczna ma rowki co 0,5 cm, które służą do łatwego dostosowywania długości rury w zależności od grubości stropu. Każde kolano ma uchwyty montażowe.
 • System kanałów izolacyjnych HRV – został wyposażony w zintegrowaną izolację termiczną i akustyczną. Zapewnia to szybką i trwałą instalację. System skutecznie zabezpiecza wentylację przed kondensacją pary wodnej. System składa się z rury osłonowej HDPE, materiału izolacyjnego wykonanego z pianki poliolefinowej. Łącznikiem jest natomiast EPDM.
 • Czerpnia i wyrzutnia – zapewniają łatwy, bezpieczny i wodoszczelny montaż na elewacjach i dachach.

Elementy systemu EASYFLOW

Elementy systemu EASYFLOW

Elementy systemu EASYFLOWRury płaskie i owalne w EASYFLOW

Kanały EASYYFLOW można zamontować w sufitach podwieszanych lub w warstwach izolacyjnych układanych na stropie. Podczas wykonywania wylewki podłogowej, należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić kanałów. Jednym ograniczeniem jest brak możliwości zastosowania kanałów w wylewanych betonach konstrukcyjnych.

Szczelność systemu EASYFLOW

Dzięki temu, że każdy element systemu wentylacyjnego został wyposażony w wargowe uszczelki gumowe, całość jest bardzo szczelna. Elementy są do siebie idealnie dopasowane dzięki temu, że do każdego z nich został dołączony uchwyt montażowy. Cały system jest dzięki temu szczelny i dokładny.

Czyszczenie EASYFLOW

Jak każda instalacja, tak i wentylacyjna powinna być okresowo kontrolowana i czyszczona. Pomiędzy każdym zaworem w  pomieszczeniu a rozdzielaczem znajduje się jeden kanał o tym samym przekroju, co ułatwia dbanie o czystość instalacji. Urządzenia czyszczące są dzięki temu w stanie dotrzeć do każdego zakamarka kanałów powietrznych.

Hałas a EASYFLOW

System tłumi szumy powietrzne dzięki specjalnym materiałom, jakie zostały wykorzystane do jego stworzenia. Zastosowano także wbudowane elementy, które służą tłumieniu dźwięków i kontrolują zawory wylotowe, redukując przy tym hałas.


Elementy systemu do kupienia w naszym sklepie 

Rekuperacja Vasco – Remont

Rekuperacja Vasco – Remont

Vasco to marka, która została założona w 1975 roku przez przedsiębiorcę z Limburgii, Josa Vaessena. Początkowo firma zajmowała się produkcją konwerterów,

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1521-rekuperacja-vasco

Zapytania wyceny prosimy kierować

Wycena urządzeń

Cennik VascoPodziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; kotły gazowe, klimatyzatory, pompy ciepła lub rekuperatory.

10 Komentarze

 1. Teodora pisze:

  W końcu jakiś konkretny system wentylacyjny , a nie przypadkowy zlepek rur spiro powiązanych sznurkiem 🙂

 2. Kevin pisze:

  Dokładnie tak, inwestorzy, wykonawcy robią na czym popadnie byle by było jak najtaniej a na koniec zdziwieni że system nie działa

 3. Igor pisze:

  Nie przesadzaj nie wszyscy wykonawcy tak robią

 4. Kevin pisze:

  Dobrze Igor nie wszyscy wykonawcy to tzw. Janusze biznesu

 5. Teodor pisze:

  Nie zapominajmy że są wykonawcy którzy “robią jak dla siebie”

 6. Bem pisze:

  Tych Januszów biznesu to jednak coraz mniej

 7. Iza pisze:

  Może i coraz mniej ale zawsze się jakiś znajdzie

 8. Karolina pisze:

  Ja jak budowałam dom, to odrazu odrzuciłam tych najtańszych 🙂

 9. Iza pisze:

  Karolina ja, zrobiłam dokładnie tak samo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up