Instrukcja montażu paneli gipsowych ściennych
Instrukcja montażu gipsowych ściennych paneli dekoracyjnych
10 lutego 2018
Jak uzyskać miękką wodę
Jak uzyskać miękką wodę ?
14 lutego 2018

System VASCO SILENT VENTILATON to rozwiązanie, które oszczędza miejsce w domu. System kanałów VASCO EASYFLOW został całkowicie ukryty pod podłogą. Nie ma konieczności wykonywania zabudowy na suficie, jak w tradycyjnej wentylacji. Estetyka przestrzeni nie zostanie zachwiana. Ponadto co najważniejsze, nie zmniejsza się wysokość pomieszczenia.

 System EASYFLOW został zaprojektowany ze specjalnie dobranych elementów, aby montaż odbywał się w bardzo prosty sposób. System działa bardzo cicho, zapewniając komfortową wentylację pomieszczeń. W związku z precyzją wykonania poszczególnych elementów, nie ma możliwości popełnienia błędu podczas instalowania systemu.

Elementy wchodzące w skład systemu EASYFLOW

  • Rozdzielacz – są wyposażone w 4 lub 6 połączenia. Są one zamknięte w rozdzielaczu. W zależności od potrzeb, można wyciąć odpowiednią ilość otworów. Stabilizacja rozdzielaczy odbywa się przez elastyczne uchwyty montażowe.
  • Kanał powietrzny – ma elastyczny odcinek środkowy, co pozwala na jego wyginanie. Kanały łączą się teleskopowo, a ich szczelność jest możliwa dzięki uszczelkom z EPDM. Każdy kanał ma standardowo dwa uchwyty montażowe.
  • Kolano pionowe 90 stopni – gwarantuje możliwość poprowadzenia kanałów powietrznych w ścianach. Każde kolanko ma uszczelkę z EPDM oraz jeden uchwyt montażowy.
  • Kolano rozprężne – stanowi spójną część z kanałem powietrznym. Ma wylot o średnicy 125 mm dostosowany do zaworu regulacyjnego SMILEY. Część cylindryczna ma rowki co 0,5 cm, które służą do łatwego dostosowywania długości rury w zależności od grubości stropu. Każde kolano ma uchwyty montażowe.
  • System kanałów izolacyjnych HRV – został wyposażony w zintegrowaną izolację termiczną i akustyczną. Zapewnia to szybką i trwałą instalację. System skutecznie zabezpiecza wentylację przed kondensacją pary wodnej. System składa się z rury osłonowej HDPE, materiału izolacyjnego wykonanego z pianki poliolefinowej. Łącznikiem jest natomiast EPDM.
  • Czerpnia i wyrzutnia – zapewniają łatwy, bezpieczny i wodoszczelny montaż na elewacjach i dachach.

Elementy systemu EASYFLOW

Elementy systemu EASYFLOW

Elementy systemu EASYFLOWRury płaskie i owalne w EASYFLOW

Kanały EASYYFLOW można zamontować w sufitach podwieszanych lub w warstwach izolacyjnych układanych na stropie. Podczas wykonywania wylewki podłogowej, należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić kanałów. Jednym ograniczeniem jest brak możliwości zastosowania kanałów w wylewanych betonach konstrukcyjnych.

Szczelność systemu EASYFLOW

Dzięki temu, że każdy element systemu wentylacyjnego został wyposażony w wargowe uszczelki gumowe, całość jest bardzo szczelna. Elementy są do siebie idealnie dopasowane dzięki temu, że do każdego z nich został dołączony uchwyt montażowy. Cały system jest dzięki temu szczelny i dokładny.

Czyszczenie EASYFLOW

Jak każda instalacja, tak i wentylacyjna powinna być okresowo kontrolowana i czyszczona. Pomiędzy każdym zaworem w  pomieszczeniu a rozdzielaczem znajduje się jeden kanał o tym samym przekroju, co ułatwia dbanie o czystość instalacji. Urządzenia czyszczące są dzięki temu w stanie dotrzeć do każdego zakamarka kanałów powietrznych.

Hałas a EASYFLOW

System tłumi szumy powietrzne dzięki specjalnym materiałom, jakie zostały wykorzystane do jego stworzenia. Zastosowano także wbudowane elementy, które służą tłumieniu dźwięków i kontrolują zawory wylotowe, redukując przy tym hałas.

Rekuperacja Vasco – Remont

 

Cennik kanałów EASYFLOW

Sprawdź ile kosztują kanały EASYFLOW, pamiętaj by podczas zakupów przekazać nam kod: TGFS by otrzymać atrakcyjny rabat

Zobacz
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Teodora
Teodora
5 lat temu

W końcu jakiś konkretny system wentylacyjny , a nie przypadkowy zlepek rur spiro powiązanych sznurkiem 🙂

Kevin
Kevin
5 lat temu

Dokładnie tak, inwestorzy, wykonawcy robią na czym popadnie byle by było jak najtaniej a na koniec zdziwieni że system nie działa

Igor
Igor
5 lat temu

Nie przesadzaj nie wszyscy wykonawcy tak robią

Kevin
Kevin
5 lat temu

Dobrze Igor nie wszyscy wykonawcy to tzw. Janusze biznesu

Teodor
Teodor
5 lat temu

Nie zapominajmy że są wykonawcy którzy „robią jak dla siebie”

Bem
Bem
5 lat temu

Tych Januszów biznesu to jednak coraz mniej

Iza
Iza
5 lat temu

Może i coraz mniej ale zawsze się jakiś znajdzie

Goja
Goja
5 lat temu
Reply to  Iza

Prawidłowo z tymi najtańszymi zawsze są problemy

Karolina
Karolina
5 lat temu

Ja jak budowałam dom, to odrazu odrzuciłam tych najtańszych 🙂

Iza
Iza
5 lat temu

Karolina ja, zrobiłam dokładnie tak samo

10
0
Podziel się swoją opiniąx