Instrukcja montażu paneli gipsowych ściennych
Instrukcja montażu gipsowych ściennych paneli dekoracyjnych
10 lutego 2018
Jak uzyskać miękką wodę
Jak uzyskać miękką wodę ?
14 lutego 2018

System VASCO SILENT VENTILATON to rozwiązanie, które oszczędza miejsce w domu. System kanałów VASCO EASYFLOW został całkowicie ukryty pod podłogą. Nie ma konieczności wykonywania zabudowy na suficie, jak w tradycyjnej wentylacji. Estetyka przestrzeni nie zostanie zachwiana. Ponadto co najważniejsze, nie zmniejsza się wysokość pomieszczenia.

 System EASYFLOW został zaprojektowany ze specjalnie dobranych elementów, aby montaż odbywał się w bardzo prosty sposób. System działa bardzo cicho, zapewniając komfortową wentylację pomieszczeń. W związku z precyzją wykonania poszczególnych elementów, nie ma możliwości popełnienia błędu podczas instalowania systemu.

Elementy wchodzące w skład systemu EASYFLOW

  • Rozdzielacz – są wyposażone w 4 lub 6 połączenia. Są one zamknięte w rozdzielaczu. W zależności od potrzeb, można wyciąć odpowiednią ilość otworów. Stabilizacja rozdzielaczy odbywa się przez elastyczne uchwyty montażowe.
  • Kanał powietrzny – ma elastyczny odcinek środkowy, co pozwala na jego wyginanie. Kanały łączą się teleskopowo, a ich szczelność jest możliwa dzięki uszczelkom z EPDM. Każdy kanał ma standardowo dwa uchwyty montażowe.
  • Kolano pionowe 90 stopni – gwarantuje możliwość poprowadzenia kanałów powietrznych w ścianach. Każde kolanko ma uszczelkę z EPDM oraz jeden uchwyt montażowy.
  • Kolano rozprężne – stanowi spójną część z kanałem powietrznym. Ma wylot o średnicy 125 mm dostosowany do zaworu regulacyjnego SMILEY. Część cylindryczna ma rowki co 0,5 cm, które służą do łatwego dostosowywania długości rury w zależności od grubości stropu. Każde kolano ma uchwyty montażowe.
  • System kanałów izolacyjnych HRV – został wyposażony w zintegrowaną izolację termiczną i akustyczną. Zapewnia to szybką i trwałą instalację. System skutecznie zabezpiecza wentylację przed kondensacją pary wodnej. System składa się z rury osłonowej HDPE, materiału izolacyjnego wykonanego z pianki poliolefinowej. Łącznikiem jest natomiast EPDM.
  • Czerpnia i wyrzutnia – zapewniają łatwy, bezpieczny i wodoszczelny montaż na elewacjach i dachach.

Elementy systemu EASYFLOW

Elementy systemu EASYFLOW

Elementy systemu EASYFLOW



Rury płaskie i owalne w EASYFLOW

Kanały EASYYFLOW można zamontować w sufitach podwieszanych lub w warstwach izolacyjnych układanych na stropie. Podczas wykonywania wylewki podłogowej, należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić kanałów. Jednym ograniczeniem jest brak możliwości zastosowania kanałów w wylewanych betonach konstrukcyjnych.

Szczelność systemu EASYFLOW

Dzięki temu, że każdy element systemu wentylacyjnego został wyposażony w wargowe uszczelki gumowe, całość jest bardzo szczelna. Elementy są do siebie idealnie dopasowane dzięki temu, że do każdego z nich został dołączony uchwyt montażowy. Cały system jest dzięki temu szczelny i dokładny.

Czyszczenie EASYFLOW

Jak każda instalacja, tak i wentylacyjna powinna być okresowo kontrolowana i czyszczona. Pomiędzy każdym zaworem w  pomieszczeniu a rozdzielaczem znajduje się jeden kanał o tym samym przekroju, co ułatwia dbanie o czystość instalacji. Urządzenia czyszczące są dzięki temu w stanie dotrzeć do każdego zakamarka kanałów powietrznych.

Hałas a EASYFLOW

System tłumi szumy powietrzne dzięki specjalnym materiałom, jakie zostały wykorzystane do jego stworzenia. Zastosowano także wbudowane elementy, które służą tłumieniu dźwięków i kontrolują zawory wylotowe, redukując przy tym hałas.

Rekuperacja Vasco – Remont

 

Cennik kanałów EASYFLOW

Sprawdź ile kosztują kanały EASYFLOW, pamiętaj by podczas zakupów przekazać nam kod: TGFS by otrzymać atrakcyjny rabat

Zobacz
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Teodora
Teodora
6 lat temu

W końcu jakiś konkretny system wentylacyjny , a nie przypadkowy zlepek rur spiro powiązanych sznurkiem 🙂

Kevin
Kevin
6 lat temu

Dokładnie tak, inwestorzy, wykonawcy robią na czym popadnie byle by było jak najtaniej a na koniec zdziwieni że system nie działa

Igor
Igor
6 lat temu

Nie przesadzaj nie wszyscy wykonawcy tak robią

Kevin
Kevin
6 lat temu

Dobrze Igor nie wszyscy wykonawcy to tzw. Janusze biznesu

Teodor
Teodor
6 lat temu

Nie zapominajmy że są wykonawcy którzy „robią jak dla siebie”

Bem
Bem
6 lat temu

Tych Januszów biznesu to jednak coraz mniej

Iza
Iza
6 lat temu

Może i coraz mniej ale zawsze się jakiś znajdzie

Goja
Goja
6 lat temu
Reply to  Iza

Prawidłowo z tymi najtańszymi zawsze są problemy

Karolina
Karolina
6 lat temu

Ja jak budowałam dom, to odrazu odrzuciłam tych najtańszych 🙂

Iza
Iza
6 lat temu

Karolina ja, zrobiłam dokładnie tak samo

10
0
Podziel się swoją opiniąx