Sterownie rekuperacja Vasco
Rekuperacja Vasco – sterowanie wentylacją mechaniczna
28 stycznia 2019
Vasco - Instrukcja montażu kanałów EASYFLOW
Instrukcja montażu kanałów EASYFLOW
29 stycznia 2019
Pokaż wszystkie
Kanały easyflow

Kanały easyflow

Kanały easyflow

Kanały wentylacyjne EASYFLOW – elementy odpowiadające za sprawność rekuperacji

Za transport świeżego powietrza w systemie wentylacji mechanicznej odpowiadają kanały wentylacyjne. Obecnie największą popularnością cieszą się płaskie kanały powietrzne EASYFLOW.

VASCO SILENT VENTILATION

System posiada małą ilość składanych elementów i jest wyposażony w bardzo szczelne uszczelki klasy D. Wszystko to wpływa na wysoką sprawność rekuperacji od VASCO. Wybierając to rozwiązanie, można praktycznie wyeliminować błędy wykonawcze.

Kanały EASYFLOW mają wysokość 6 cm, co pozwala na ich umieszczenie w warstwach izolacji podłogowej w każdym domu jednorodzinnym, w którym kondygnacji jest więcej. Można z powodzeniem ukryć je w warstwach styropianiu lub wylewki

Warto także dodać, że nawiewy i wyciągi zostały zasłonięte minimalistycznymi osłonami wykonanymi z aluminium w kolorze białym. Dzięki temu te elementy nie będą widoczne w pomieszczeniach z białymi sufitami.

Ile kosztują kanały powietrzne easyflow ?

Cena netto kanałów wentylacyjnych easyflow podana została według cennika producenta na rok 2018

Skontaktuj się z nami by sprawdzić aktualną cenę i rabat


Pomieszczenia bez martwych punktów

Innowacyjnym rozwiązaniem proponowanym przez markę VASCO jest umieszczanie nawiewów w suficie. Dzięki temu powietrze jest rozpraszane na dużej powierzchni, a tym samym można uniknąć problemu wystąpienia martwych stref.

O kanały wentylacyjne trzeba dbać!

Nawet jeżeli instalacja została wykonana w poprawny sposób, a rekuperator działa sprawnie, nie można zapominać o czystości kanałów wentylacyjnych. Rury doprowadzające świeże powietrze do pomieszczeń należy regularnie czyścić, z pomocą fachowego serwisanta. Kompleksowe czyszczenie powinniśmy wykonać raz na 8-10 lat.

Dokumentacja techniczna kanałów easyflowEASYFLOW to kanały wentylacyjne nowej generacji proponowane przez markę VASCO. Są one na tyle elastyczne i dostosowane do potrzeb montażowych, że nie będzie problemów z ich właściwym wykorzystaniem. Kanały wentylacyjne są bardzo przyjazne użytkownikowi i zapewniają skuteczny przepływ świeżego powietrze do pomieszczeń. Należy o nie dbać – raz na 8-10 lat koniczne jest wykonanie czyszczenia kanałów, przy użyciu specjalistycznych środków i z pomocą autoryzowanego serwisanta. Systemy proponowane przez markę VASCO są najlepsze z możliwych. 

Podziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; kotły gazowe, klimatyzatory, pompy ciepła lub rekuperatory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up