Sika Elastomastic TF - karta techniczna
SikaCor ® Elastomastic TF 2-składnikowa, hybrydowa powłoka epoksydowo-poliuretanowa
14 czerwca 2018
Klimatyzator ścienny dla alergika - Rotenso CORE
Klimatyzator ścienny dla alergika – Rotenso CORE
16 czerwca 2018
Pokaż wszystkie
Zadaszenie tarasu: czym i kiedy warto zadaszyć taras ?

Zadaszenie tarasu: czym i kiedy warto zadaszyć taras ?

Zadaszenie tarasu: czym i kiedy warto zadaszyć taras ?

Zadaszenie tarasu: czym i kiedy warto zadaszyć taras ? To pytanie zadanie sobie każdy właściciel działki. Plusem posiadania własnego domu jest to, że można zjeść śniadanie w miłym towarzystwie na świeżym powietrzu. Taras jest do tego najlepszym miejscem. Nie zawsze jednak pogoda dopisuje, dlatego warto wyposażyć tę przestrzeń ogrodową w zadaszenie.

Kiedy warto zdecydować się na zadaszenie tarasu ?

Dzięki temu, że Twój taras będzie miał zadaszenie, będziecie mogli na nim spędzać czas niezależnie od warunków pogodowych. Palenie grilla, gdy kropił będzie drobny deszczyk czy będzie burza od teraz będzie jak najbardziej możliwe. Często kłopotliwy bywa również wiatr. Będąc na zadaszonym tarasie będziemy od niego odizolowani, co zagwarantuje miłe spędzenie czasu na świeżym powietrzu niezależnie od warunków pogodowych.

Nie bez znaczenia jest również to, że na zadaszonym tarasie możemy postawić meble wykonane z różnych materiałów, a nie tylko tych, które są w pełni odporne na czynniki atmosferyczne.

Taras stanie się także przestrzenią, w której można będzie skryć się przed słońcem, a jednocześnie nadal będziemy na świeżym powietrzu. Duże upały nie sprzyjają wylegiwaniu się na słońcu, jest to po prostu niezdrowe. Mając do dyspozycji zadaszony taras będziemy mogli delektować się piękną pogodą, jednocześnie nie wystawiając się na działanie szkodliwego promieniowania UV.

Rozwiązanie pośrednie – częściowe zadaszenie tarasu

Jeżeli jesteś zwolennikiem zarówno spędzania czasu w cieniu, ale czasem chcesz także posiedzieć w pełnym słońcu, zdecyduj się na częściowe zadaszenie tarasu. Pomogą w tym markizy lub parasol ogrodowy. Nie jest to co prawda bardzo eleganckie rozwiązanie, ale na pewno praktyczne.

Zadaszenie tarasu – z jakich materiałów można wykonać?

To z jakich materiałów zostanie wykonane zadaszenie tarasu, w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji użytkownika, a także od technologii, w jakiej została wybudowana pozostała część domu.

Wiele osób chce zadaszyć swój taras szkłem, na wzór szklarni. Szkło jest uniwersalnym materiałem pasującym do wielu typów architektury, ale ma również swoje wady. Przede wszystkim nie daje dużej ilości cienia, a sam materiał jest stosunkowo drogi i może ulec uszkodzeniu.

Powszechnie wykonywane są także zadaszenia z poliwęglanu lub drewna. Szczególnie to ostatnie rozwiązanie pozwala na całkowite zadaszenie powierzchni, na której będzie królował cień. Jest to rozwiązanie tanie, niezwykle praktyczne, a przy tym wyglądające w bardzo efektowny sposób.


Zobacz też co położyć na taras zamiast np. płytek czy deski tarasowej

Balkon

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx