Jak chronić dom przed smogiem ?
Jak chronić dom przed smogiem ?
24 kwietnia 2017
Oczyszczacz powietrza - K1
Oczyszczacz powietrza – ciesz się zdrowiem w swoim domu
27 kwietnia 2017
Pokaż wszystkie
Zalety ocieplania budynków pianką poliuretanową

Zalety ocieplania budynków pianką poliuretanową

Zalety ocieplania budynków pianką poliuretanową

Otwartokomórkowe pianki poliuretanowe pozwalają na stworzenie 100% szczelności w domu. Jak to możliwe?

Pianka poliuretanowa nakładana jest na powierzchnię ściany techniką natrysku. Tworzy w ten sposób jednolitą, pozbawioną mostów termicznych warstwę. W dodatku pianka poliuretanowa jest paroprzepuszczalna, oznacza to, że oddycha. W związku z tym, pomimo uzyskania 100% szczelności, dom nie zamieni się w termos. Dzięki temu, szczelność nie spowoduje pojawienia się na powierzchni ścian grzybów ani pleśni.

Kolejną cechą wyróżniającą pianki poliuretanowe na tle innych materiałów do ocieplania jest ich nie przewiewność. Dzięki temu, nie powstają pętle konwekcyjne odpowiedzialne za ogromne straty energii.

Ogromną zaletą tej metody jest również krótki czas wykonywania prac. Sprawnie działająca ekipa będzie w stanie wykonać 400 m2 izolacji dziennie.

Pianki poliuretanowe są również bardzo lekkie. W związku z tym, w przypadku starszych konstrukcji, nie będzie konieczności wzmacniania dachu, aby możliwe było wykonanie ocieplenia.

Otwartokomórkowe pianki są bezpieczne dla zdrowia, jak i dla środowiska. Nie pylą, nie kruszą się i nie utleniają się. Są w stanie zachować swoje właściwości przez cały czas użytkowania budynku.

 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Monitoring
Monitoring
6 lat temu

Doskonała alternatywa dla bardziej tradycyjnych, ale nie tak wydajnych sposobów ocieplania!

1
0
Podziel się swoją opiniąx