Jak chronić dom przed smogiem ?
Jak chronić dom przed smogiem ?
24 kwietnia 2017
Oczyszczacz powietrza - K1
Oczyszczacz powietrza – ciesz się zdrowiem w swoim domu
27 kwietnia 2017
Pokaż wszystkie
Zalety ocieplania budynków pianką poliuretanową

Zalety ocieplania budynków pianką poliuretanową

Zalety ocieplania budynków pianką poliuretanową

Otwartokomórkowe pianki poliuretanowe pozwalają na stworzenie 100% szczelności w domu. Jak to możliwe?

Pianka poliuretanowa nakładana jest na powierzchnię ściany techniką natrysku. Tworzy w ten sposób jednolitą, pozbawioną mostów termicznych warstwę. W dodatku pianka poliuretanowa jest paroprzepuszczalna, oznacza to, że oddycha. W związku z tym, pomimo uzyskania 100% szczelności, dom nie zamieni się w termos. Dzięki temu, szczelność nie spowoduje pojawienia się na powierzchni ścian grzybów ani pleśni.

Kolejną cechą wyróżniającą pianki poliuretanowe na tle innych materiałów do ocieplania jest ich nie przewiewność. Dzięki temu, nie powstają pętle konwekcyjne odpowiedzialne za ogromne straty energii.

Ogromną zaletą tej metody jest również krótki czas wykonywania prac. Sprawnie działająca ekipa będzie w stanie wykonać 400 m2 izolacji dziennie.

Pianki poliuretanowe są również bardzo lekkie. W związku z tym, w przypadku starszych konstrukcji, nie będzie konieczności wzmacniania dachu, aby możliwe było wykonanie ocieplenia.

Otwartokomórkowe pianki są bezpieczne dla zdrowia, jak i dla środowiska. Nie pylą, nie kruszą się i nie utleniają się. Są w stanie zachować swoje właściwości przez cały czas użytkowania budynku.

 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Monitoring
Monitoring
6 lat temu

Doskonała alternatywa dla bardziej tradycyjnych, ale nie tak wydajnych sposobów ocieplania!

1
0
Podziel się swoją opiniąx