Zalety ocieplania budynków pianką poliuretanową
Zalety ocieplania budynków pianką poliuretanową
25 kwietnia 2017
Budowa ciepłego domu – nowe warunki techniczne w 2017 roku
Co odróżnia rekuperację od ogrzewania i klimatyzacji ?
5 maja 2017
Pokaż wszystkie
Oczyszczacz powietrza - K1

Oczyszczacz powietrza - K1

Oczyszczacz powietrza – ciesz się zdrowiem w swoim domu

Nie ma osoby, która nie uwielbiałaby oddychać pełną piersią. Świeże powietrze pozytywnie nastraja nas do życia. Sprawia, że czujemy się dobrze. Niestety, ale w zamkniętym pomieszczeniu unosi się wiele alergenów, roztoczy i kurzu. Decydując się na umieszczenie w domu oczyszczacza powietrza możesz uzyskać powietrze, o jakim marzysz. Będzie pozbawione wirusów oraz pyłków kurzu. Przed zakupieniem oczyszczacza powietrza, powinniście wiedzieć, jak on działa i jak jest zbudowany. Ten wpis odpowie na wszystkie nurtujące Was pytania.

Oczyszczacz powietrza - K2

Jak działa oczyszczacz powietrza ?

Głównym zadaniem oczyszczaczy powietrza jest zasysanie zanieczyszczeń z powietrza znajdującego się w pomieszczeniach. Wypuszczają natomiast czyste powietrze z powrotem do wnętrza.

Nie uda im się oczywiście wygenerować nowych zapachów, ale zlikwidują szkodliwe pyłki, a także nieprzyjemne aromaty i szkodliwe alergeny.

Budowa oczyszczacza powietrza

Oczyszczacz powietrza jest zbudowany z gąbki lub drobnej siateczki, a także z różnego rodzaju filtrów, które są w stanie pochłonąć nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia. Na rynku możemy znaleźć takie wyposażone w: jonizator, wkład zapasowy i lampę UV. Każde urządzenie może być wyposażony w kilka filtrów. Poniżej prezentujemy warianty, jakie możesz spotkać w swoim urządzeniu:

  • filtr wstępny – piankowy lub siatkowy. Jest to filtr, który jest w stanie wyłapać większe zanieczyszczenia,
  • HEPA – jest wykonany ze spiekanego szkła. Zatrzymuje większość zanieczyszczeń m.in. grzyby, pierwotniaki i bakterie,
  • ULPA – gorszej jakości filtr, który nie jest w stanie oczyścić powietrza, tak jak HEPA,
  • filtr z aktywnym węglem – niweluje zanieczyszczenia gazowe,
  • filtr zimno katalityczny Nano – rozkłada niebezpieczne gazy chemiczne, takie jak formahelyd, benzen, amoniak, siarczek wodorowy, tlenek węgla i chloro siarczek etylowy,
  • tytanowo-apatytowy filtr fotokatalityczny – jego działanie jest oparte na wprowadzaniu reakcji chemicznych zachodzących pod wpływem światła. Pyłki kurzu, nieprzyjemne zapachy, bakterie i wirusy zostają rozłożone do substancji nieszkodliwych,
  • filtr wodny – zanieczyszczenia neutralizowane są w specjalnym zbiorniku. Przepływają one przez drobną mgłę wodną.

Wszystko sprawdź, zanim kupisz

Zanim zdecydujesz się na konkretny model oczyszczacza powietrza, zapoznaj się bardzo dokładnie z jego parametrami technicznymi. Warto sprawdzić, jaki będzie koszt wymiany filtrów, gdy się zabrudzą. Ich ceny mogą wahać się od 50 zł do 300 zł. Sprawdź to, żeby później nie okazało się, że nie będzie Cię stać na ich regularną wymianę. Zabrudzone filtry nie będą w stanie skutecznie oczyszczać powietrza. Ba. Spowodują jego jeszcze większe zanieczyszczenie.

Za najtańszy model oczyszczacza powietrza trzeba zapłacić około 200 zł. Cena będzie wzrastała wraz z dodatkowymi filtrami oraz większa mocą urządzenia. Może osiągnąć nawet 2000 zł.

Rotenso Aero – Oczyszczacz powietrza z jonizatorem

Rotenso Aero – Oczyszczacz powietrza z jonizatorem

Zobacz również naszą recenzje uważanego za jednego z lepszych oczyszczaczy powietrza który kupisz w jednej z najniższych cen na rynku.

Zobacz

Oczyszczacz powietrza – ciesz się zdrowiem w swoim domu

Nie ma osoby, która nie uwielbiałaby oddychać pełną piersią. Świeże powietrze pozytywnie nastraja nas do życia. Sprawia, że czujemy się dobrze. Niestety, ale w zamkniętym pomieszczeniu unosi się wiele alergenów, roztoczy i kurzu. Decydując się na umieszczenie w domu oczyszczacza powietrza możesz uzyskać powietrze, o jakim marzysz. Będzie pozbawione wirusów oraz pyłków kurzu. Przed zakupieniem oczyszczacza powietrza, powinniście wiedzieć, jak on działa i jak jest zbudowany. Ten wpis odpowie na wszystkie nurtujące Was pytania.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Liska
Liska
6 lat temu

Kupiłam taki filtr i okazało się że jego wkłady są mega drogie… Okazało się, że musiałam kupić następny filtr, który był droższy, ale wkłady były tańsze. Warto zawczasu o tym pomyśleć, bo wtedy można kupić tylko jeden filtr 😀

Marta Kowalewska
Marta Kowalewska
6 lat temu

Witam!
Najważniejsze cechy:
– Usuwa dym i pyłki
– Zwalcza nieprzyjemne zapachy
– Oczyszcza powietrze ozonem usuwając wirusy
– Koncentruje jony ujemne
– Posiada czterostopniowy system filtracji
– Rozkłada formaldehyd

Zakupić go można w salonach stacjonarnych lub w sklepie internetowym.

Pozdrawiam, Marta Kowalewska
Online Ekspert marki LG

Martyna
Martyna
6 lat temu

My ostatnio kupiliśmy viktora od stadler form chociaż to bardziej mąż namawiał niż ja chciałam. Zdanie zmieniłam po pierwszej wymianie filtrów. 🙂

Ewa
Ewa
6 lat temu

Jaka cena tego od philipiaka?

Marta Kowalewska
Marta Kowalewska
6 lat temu
Reply to  Ewa

Ewo Air Purifier możesz zakupić prosimy o kontakt https://remont.biz.pl/wycena-urzadzen/

Fryderyka
Fryderyka
6 lat temu

U mnie sprawdza się filtr powietrza air purifier, jest wygodny , wolno stojący , łatwo go przenieść.

Ramon
Ramon
6 lat temu

Mam w domu ten oczyszczacz, polecam każdemu kto chce zadbać o jakość powietrza w swoim domu

Ula
Ula
6 lat temu

Ramon często wymieniasz filtry ?

8
0
Podziel się swoją opiniąx