Oczyszczacz powietrza - K1
Oczyszczacz powietrza – ciesz się zdrowiem w swoim domu
27 kwietnia 2017
Test: Sika Posadzka żywiczna Sikafloor Balkon i Garaż – zestaw
Test: Sika Posadzka żywiczna Sikafloor Balkon i Garaż – zestaw
5 maja 2017
Pokaż wszystkie
Budowa ciepłego domu – nowe warunki techniczne w 2017 roku

Budowa ciepłego domu – nowe warunki techniczne w 2017 roku

Co odróżnia rekuperację od ogrzewania i klimatyzacji ?

Rekuperacja z odzyskiem ciepła ma przede wszystkim za zadanie dostarczać świeże powietrze do pomieszczeń, a także usuwać z niego nadmierną ilość dwutlenku węgla oraz wilgoci, a także innych zanieczyszczeń. Co jeszcze potrafi ?

Powietrze, które nawiewane jest do pomieszczeń przy pomocy rekuperacji jest oczyszczane. Może do tego dojść w podstawowy sposób poprzez montaż filtrów w systemie, albo w sposób zaawansowany na poziomie mikrobiologicznym, dzięki jonizacji powietrza nawiewanego.

Oczywiście, rekuperacja z odzyskiem ciepła ma również zdolność do pobierania energii z powietrza. Energia odzyskiwana jest z powietrza wywiewanego. Dzięki temu, w okresie przejściowym system grzewczy nie będzie kompletnie potrzebny, ponieważ rekuperacja wystarczająco ogrzeje budynek. Pozwoli nam to zaoszczędzić na ogrzewaniu nawet do 50%.

Trzeba jednak pamiętać, że rekuperacja nie jest w stanie w 100% zastąpić ogrzewania budynku, nawet w domu pasywnym. Jest ona w stanie jedynie ograniczyć i zmniejszyć moc grzania.

Rekuperacja nie jest także w stanie zastąpić klimatyzacji w budynku. Może jedynie w znaczący sposób poprawić jego komfort klimatyczny bez znaczącego obniżenia temperatury latem. Komfort jednak można podnieść poprzez montaż gruntowego wymiennika ciepła lub jednostki chłodzącej.
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx