Klimatyzacja Kaisai 2018 - Certyfikat Autoryzowany dystrybutor - serwis
Certyfikat autoryzowanego dystrybutora KAISAI
21 kwietnia 2017
Zalety ocieplania budynków pianką poliuretanową
Zalety ocieplania budynków pianką poliuretanową
25 kwietnia 2017
Pokaż wszystkie
Jak chronić dom przed smogiem ?

Jak chronić dom przed smogiem ?

Jak chronić dom przed smogiem ?

Rekuperator jest odpowiedzią na wszystkie potrzeby osób, które chcą ochronić powietrze w swoim domu przed smogiem. Dlaczego?

Rekuperator wyposażony jest w dwa filtry:

  • jeden znajduje się przy wentylatorze nawiewnym – zatrzymuje znaczą ilość zanieczyszczeń, które w ten sposób nie dostaną się do pomieszczenia,
  • drugi znajduje się przy wentylatorze wywiewnym – chroni wymienniki ciepła przed zabrudzeniem.

Nawiewane do pomieszczenia powietrze jest pozbawione praktycznie większości pyłków, bakterii, grzybów i innych zanieczyszczeń. A właśnie pyłki są głównym składnikiem smogu.Duże zagrożenie – smog

Smog szczególnie jest niebezpieczny zimą, ponieważ występuje wtedy jego największe stężenie. Produkcja smogu odbywa się głównie w momencie spalania węgla niskiej jakości, szczególnie miału węglowego. Emituje on od 10 do 20 więcej pyłów. Źródłami zanieczyszczenia są oczywiście również samochody z silnikiem diesla, szczególnie te starszej generacji.

Smog atakuje przede wszystkim górne i dolne drogi oddechowe. Zawarte w nim pyłki drażnią błony śluzowe i powodują stany zapalne. Wywołują katar i kaszel, a więc objawy podobne do przeziębienia. Często zanieczyszczenie organizmu smogiem mylone jest z infekcją. Smog jest także przyczyną wielu dolegliwości pojawiających się w obrębie układu krążenia, a także jest czynnikiem wywołującym zawał. Małe cząsteczki w atmosferze poprzez pęcherzyki płucne potrafią wnikać do układu krążenia. Gdy przedostaną się do tętnic wieńcowych, mogą nasilać stan zapalny, destabilizować blaszki miażdżycowe, co grozi ich pęknięciem i zawałem serca.

Ochrona przed smogiem – rekuperacja

Dom z rekuperacją jest chroniony przed smogiem, ponieważ znajdujące się w systemie filtry blokują większość zanieczyszczeń. Do pomieszczenia nie jest nawiewane niebezpieczne powietrze, które mogłyby drażnić układ oddechowy.

Wielkość smogu jest określana przez pył PM10, co oznacza, że wielkość pyłu nie przekracza 10µm. Filtry do rekuperatora występują w dwóch klasach filtracji:

  • klasa EU4 (F4), która zatrzymuje 50 – 85% pyłu o wielkości 3-10µm,
  • klasa EU7 (F7), która zatrzymuje powyżej 90% pyłu o wielkości 1-10µm oraz poniżej 75% pyłu o rozmiarach 0,3-1µm.

Kupując rekuperator, w standardzie otrzymujemy F4, które zatrzymują większość zanieczyszczeń. Jeżeli jednak dom znajduje się w regionie bardzo zanieczyszczonym przez smog, należy wybrać rekuperator z filtrami wyższej klasy, czyli F7.

Warto już teraz pomyśleć o rekuperacji, aby zabezpieczyć dom na przyszłą zimę przed smogiem.


Zobacz najlepiej sprzedający się domowy oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza Rotenso Piura P22V – Remont

Oczyszczacz powietrza Rotenso Piura P22V – Remont

Oczyszczacz powietrza Piura w skuteczny sposób zadba o Twój komfort, usuwając i niszcząc zanieczyszczenia chemiczne i alergeny, które mogą wpływać na Twoje zdrowie. Wbudowane w oczyszczacz mikrochipy automatycznie monitorują jakość powietrza. Urządzenie zostało wyposażone w szereg odpowiednio dobranych filtrów, zapewniających maksymalną wydajność i skuteczne oczyszczenie.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/oczyszczacze-powietrza/29698-Oczyszczacz-powietrza-Rotenso-Piura-P22V.html

 Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Minka
Minka
6 lat temu

Bardzo przydatny artykuł i na czasie przede wszystkim 😉 Ostatnio bardo dużo ostrzeżeń zostało wydanych, zwłaszcza w dużych miastach 🙁

Adam
Adam
2 lat temu

Ciekaw jestem jak działa faktycznie rekuperacja – aż atak dobrze filtruje, żeby nas zabezpieczyć w domu przed smogiem ????

Patryk
Patryk
2 lat temu

Rekuperacja świetna rzecz. Zamontowaliśmy jesienią reku od Defro. Poza oszczędnością jest tez bardzo duży komfort jeżeli chodzi o przewietrzanie mieszkania.

Irea
Irea
2 lat temu

Adam – rekuparacja filtruje wpuszczane z zewnątrz do domu powietrze więc na pewno to działa – siostra ma rekuperacja od jakiegoś czasu z Defro – przed założeniem reku korzystała z oczyszczacza powietrza Xiaomi i często pokazywał kilkadziesiąt – czy nawet powyżej 100 jednostek – obecnie przy reku oczyszczacz w zasadzie cały czas jest na 0 tak więc chyba działa ta rekuperacja jak należy :):):)

4
0
Podziel się swoją opiniąx