Przepisanie liczników po zakupie mieszkania
Przepisanie liczników po zakupie mieszkania
15 grudnia 2020
Posadzka ( wylewka ) betonowa czy anhydrytowa na ogrzewanie podłogowe – która będzie lepsza
Posadzka ( wylewka ) betonowa czy anhydrytowa na ogrzewanie podłogowe – która będzie lepsza.
18 grudnia 2020
Pokaż wszystkie
Jakie narzędzia ręczne przydadzą się w czasie remontu

Jakie narzędzia ręczne przydadzą się w czasie remontu

Jakie narzędzia ręczne przydadzą się w czasie remontu?

Remont to dla wielu osób wielkie przedsięwzięcie. Jednak kiedy zaopatrzy się w odpowiednie narzędzia i akcesoria, o wiele łatwiej wykonać poszczególne prace. Co dokładnie przyda się w czasie remontu? Poniżej znajdziesz listę produktów, które będą pomocne w czasie wykonywania wielu prac remontowych.

Jakie narzędzia ręczne przydadzą się w czasie remontu

Prace przygotowawcze do remontu – jakie narzędzia się przydadzą?

Zanim rozpoczną się główne prace remontowe, trzeba odpowiednio przygotować powierzchnię, która następnie będzie wykańczana. To, co dokładnie się przyda, będzie zależeć od zakresu prac. Zawsze warto mieć pod ręką różnego rodzaju szpachelki, dzięki którym nie tylko nałoży się masę szpachlową, lecz także usunie starą tapetę czy tynk ze ścian. Dobrym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się również w miarkę automatyczną oraz młotek i przecinak. Pamiętaj, by narzędzia były wykonane z wytrzymałych materiałów, a także miały ergonomiczny kształt. Warto, by wykończenie rączki miało pokrycie wykonane z antypoślizgowego materiału. To znacznie zwiększa komfort pracy, a także zmniejsza ryzyko tego, że narzędzie wyślizgnie się z ręki. Zobacz między innymi produkty, które prezentowane są na stronie Fixero.

Malowanie, tapetowanie, układanie paneli – to ci się przyda w czasie tych prac

W czasie prac wykończeniowych w mieszkaniu czy domu również warto mieć odpowiednie narzędzia. W przypadku malowania niezbędne są wałki do większych powierzchni, a także pędzle, które ułatwią pokrycie farbą trudniej dostępne miejsca oraz narożniki. Dużym ułatwieniem w przypadku malowania będzie również korzystanie z kuwety malarskiej.

Do układania paneli czy kafli potrzebne będą przecinarki i wycinarki ręczne, które pozwolą na przycięcie tych elementów na żądaną długość. Umożliwią także wycięcie otworów np. na gniazdka elektryczne czy włączniki. Przy tapetowaniu przyda się natomiast duży pędzel, którym o wiele łatwiej będzie nałożyć klej na ścianę oraz tapetę.

Zabezpieczenie miejsca pracy oraz ciała na czas remontu – co się przyda?

Oprócz narzędzi potrzebnych do wykonywania poszczególnych prac remontowych warto wybrać także akcesoria, które zabezpieczą miejsce ich wykonywania. Podstawą jest tutaj folia malarska. Możesz wybrać cieńszą wersję przy malowaniu, a także nieco grubszą, gdy będziesz usuwać również stare tynki czy skuwać kafle. Przydatna może okazać się także taśma malarska, która pozwoli chronić takie miejsca jak kontakty, włączniki światła czy ramy okienne i drzwiowe.

Malowanie, remont

Jeżeli chcesz wybrać również produkty ochronne dla ciebie, postaw głównie na ochronę oczu i dróg oddechowych. W sklepach z akcesoriami budowlanymi znajdziesz również szeroki wybór rękawiczek, które przydadzą się w czasie malowania czy nakładania tynków. Ochronią one twoje dłonie przed kontaktem z różnego rodzaju substancjami chemicznymi oraz zabrudzeniem.

Jakie narzędzia ręczne przydadzą się w czasie remontu?

Remont to dla wielu osób wielkie przedsięwzięcie. Jednak kiedy zaopatrzy się w odpowiednie narzędzia i akcesoria, o wiele łatwiej wykonać poszczególne prace. Co dokładnie przyda się w czasie remontu? Poniżej znajdziesz listę produktów, które będą pomocne w czasie wykonywania wielu prac remontowych.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Victoria
Victoria
3 lat temu

Bardzo dobrze i przyjemnie się czyta twoje wpisy!

2
0
Podziel się swoją opiniąx