Ulotka Kaisai eco - K
Ulotka – Kaisai eko
12 lipca 2019
mitsubishi electric - Lossnay VL-100
Mitsubishi Lossnay VL100
14 lipca 2019

Porównanie najpopularniejszych rekuperatorów do średniego domu.

Stojąc przed wyborem rekuperatora do średniego domu ( powierzchnia około 150 m2 ) zapoznaj się z naszym porównaniem najpopularniejszych obecnie central wentylacyjnych.

Zestawienie rekuperatorów zostało przygotowane w oparciu o najczęściej porównywane parametry oraz w celu zaplanowania wydatków poniesionych na budowę domu lub remont budynku porównaniu poddaliśmy również koszt zakupu urządzenia, cenę wymiany filtrów oraz koszty eksploatacji urządzenia w skali jednego miesiąca.

Po kliknięciu na miniaturę poznasz pełną recenzję urządzenia.

Wydajność max.

350 m3/h

350 m3/h

350 m3/h

Spręż dyspozycyjny

160 Pa

150 Pa

200 Pa

Wskaźnik odzysku ciepła

88 %

91 %

90 %

Maksymalny pobór mocy elektrycznej

140 W

160 W

180 W

Sterowanie za pomocą aplikacji

Nie

Tak

Tak

Możliwość aktywnego chłodzenia

Tak - system GUG

Urządzenie modułowe połączone z klimatyzatorem

Nie

Nie

Szacunkowy miesięczny koszt pracy

18PLN

20PLN

24PLN

Koszt filtrów G4

Cenny netto

Wymiana przynajmniej raz w roku

300PLN

156PLN

229PLN

Cena katalogowa netto

5900PLN

9184PLN

12021PLN

rekuperacja

Rekuperacja

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony rekuperacji i sprawdź dlaczego to właśnie ten system jest w tym momencie montowany obowiązkowo w każdym nowym budynku.

Zobacz

Porównanie najpopularniejszych rekuperatorów do średniego domu to idealna podpowiedź jaki rekuperator wybrać oraz czym kierować się przy wyborze jednostki wentylacyjnej z odzyskiem ciepła do średniej wielkości domu. Nasze zestawienie zawiera najczęściej porównywane dane techniczne oraz ceny urządzeń / rekuperatorów. Mamy nadzieję że powyższe zestawienie pomoże podjąć decyzję jaki wybrać rekuperator do średniego domu ( około 150 m2 )

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx