Aksilbet dachówka
Aksilbet dachówka – farba do dachówek, eternitu i oduline
30 maja 2018
De Dietrich cennik 2018 - Technika-Domowa - Oferta pakietowa
De Dietrich cennik 2018 – Technika Domowa – Oferta pakietowa
2 czerwca 2018
Pokaż wszystkie

Czy rekuperacja jest głośna ?

To pytanie zadaje sobie wiele osób myślących o wprowadzeniu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepł

Czy rekuperacja jest głośna ?

To pytanie zadaje sobie wiele osób myślących o wprowadzeniu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła do domu. Prawidłowo zainstalowana rekuperacja pracuje bezgłośnie. Poziom głośności systemu wyznacza także klasa rekuperatora, ale największe znaczenie ma jego właściwa instalacja.

 Kiedy rekuperacja pracuje cicho?

Na cichą rekuperację możesz liczyć wtedy, gdy:

  • montaż został wykonany przy użyciu nowoczesnych technologii,
  • dobrano właściwe średnice przewodów wentylacyjnych,
  • wykonano odpowiednią izolację przewodów wentylacyjnych,
  • zastosowano właściwe tłumiki.

Projektowanie instalacji wentylacyjnej

W związku z tym, że rekuperacja będzie bezgłośna tylko wtedy, gdy powstanie na podstawie profesjonalnego projektu zrealizowanego przez kompetentnych fachowców, należy rozpocząć współpracę tylko z wyspecjalizowanymi jednostkami, mającymi duże doświadczenie w tej branży. Wiedza i doświadczenie instalatora przełożą się na jakość korzystania z rekuperacji.

Jak głośna jest rekuperacja ?

Urządzenia rekuperacyjne generują hałas zaledwie na poziomie 25-30 dB, oznacza to, że jest to system bardzo cichy. Wpływ ma na to sam rekuperator przygotowany w staranny, profesjonalny sposób.


Zobacz również

Rekuperacja – Budowa i Remont

Rekuperacja – Budowa i Remont

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to nowoczesny system wentylacji wnętrz, który oprócz dostarczania świeżego powietrza, także ogrzewa. Zasada działania wentylacji jest bardzo prosta. Powietrze przechodzące przez wymiennik ciepła jest ogrzewane, a następnie wdmuchiwane do pomieszczeń.

Zobacz: remont.biz.pl/category/rekuperacja/

Podziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; kotły gazowe, klimatyzatory, pompy ciepła lub rekuperatory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up