Aksilbet dachówka
Aksilbet dachówka – farba do dachówek, eternitu i oduline
30 maja 2018
De Dietrich cennik 2018 - Technika-Domowa - Oferta pakietowa
De Dietrich cennik 2018 – Technika Domowa – Oferta pakietowa
2 czerwca 2018
Pokaż wszystkie
Czy rekuperacja jest głośna - A

Czy rekuperacja jest głośna - A

Czy rekuperacja jest głośna ?

To pytanie zadaje sobie wiele osób myślących o wprowadzeniu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła do domu. Prawidłowo zainstalowana rekuperacja pracuje bezgłośnie. Poziom głośności systemu wyznacza także klasa rekuperatora, ale największe znaczenie ma jego właściwa instalacja.

Kiedy rekuperacja pracuje cicho?

Na cichą rekuperację możesz liczyć wtedy, gdy:
 • - montaż został wykonany przy użyciu nowoczesnych technologii,
 • - dobrano właściwe średnice przewodów wentylacyjnych,
 • - wykonano odpowiednią izolację przewodów wentylacyjnych,
 • - zastosowano właściwe tłumiki.

Jak głośna jest rekuperacja ?

Urządzenia rekuperacyjne generują hałas zaledwie na poziomie 25-30 dB, oznacza to, że jest to system bardzo cichy. Wpływ ma na to sam rekuperator przygotowany w staranny, profesjonalny sposób.
rekuperacja

Rekuperacja

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony rekuperacji ( wentylacji mechanicznej ) i sprawdź dlaczego to właśnie ten system jest instalowany w każdym nowym domu

Zobacz

Czy rekuperacja jest głośna? W zasadzie odpowiedź na to pytanie jest prosta – jeżeli kupisz nowoczesny, sprawnie działający i poprawnie zainstalowany system, rekuperacja nie powinna w żaden sposób przeszkadzać podczas codziennego przebywania w domu. Poziom głośności można także sprawdzić podczas zakupu rekuperatora, zwracając uwagę na jego klasę. Im lepszy rekuperator nabędziesz, tym jego praca będzie cichsza, a tym samym bardziej komfortowa dla użytkownika. Warto więc o tym pamiętać podczas kupowania rekuperatora.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

6 Komentarze

 1. Igor pisze:

  U nas rekuperator jest słyszalny na trzecim biegu

 2. Igor Kulesza pisze:

  Jest cicho, dzisiejsze wentylatory które znajdują się w rekuperatorze są dość dobrze wyważone oraz osadzone na dobrych łożyskach

 3. Grażyna pisze:

  Mam rekuperator na nieużytkowym poddaszu w domu w ogóle to nie słychać

 4. Janusz pisze:

  My mamy w garażu , czerpnia i wyrzut z boku domu. Nic nie słychać

 5. Aleksander pisze:

  Nasza jednostka oraz czerpnia i wyrzut w garażu, w domu jest to nie słyszalne

 6. WentSerwis pisze:

  Prawidłowo wyregulowana instalacja jest praktycznie nie słyszalna

  —-
  WentServis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *