Wesołych oraz przede wszystkim zdrowych świąt Bożego Narodzenia 2020 - K2
Wesołych oraz przede wszystkim zdrowych świąt Bożego Narodzenia 2020
24 grudnia 2020
Czy ozonowanie ( jonizacja powietrza ) jest bezpieczne
Czy ozonowanie ( jonizacja powietrza ) jest bezpieczne.
28 grudnia 2020

Co to jest jonizacja powietrza ?

Szkodliwe dla naszego zdrowia alergeny, grzyby, pyły roztocza czy w końcu smog, które zawarte są w powietrzu którym oddychamy mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, które szczególnie mocna dadzą się w znaki jeżeli jesteśmy alergikami bądź cierpimy na choroby dróg oddechowych. Dzięki jonizacji powietrza wytworzonej przez jonizator jesteśmy w stanie niemal całkowicie usunąć wszystkie te patogeny.

Czym są jony i jonizacja?

Najkrócej rzecz ujmując jony to dodatnie lub ujemne cząsteczki znajdujące się w powietrzu. Unoszące się w powietrzu alergeny, grzyby, roztocza są naładowane dodatnio dlatego też w zanieczyszczonym powietrzu można zaobserwować duże ilości jonów dodatnich.

Jonizacja ma za zadanie zneutralizować te cząsteczki poprzez wytworzenie jonów dodatnich, które niejako „przyklejają” się do naładowanych ujemnie jonów które zawierają pyłki, kurz, roztocza, grzyby powodując osiadanie tych cząstek na podłodze.

Tak więc jonizacja nie usuwa tych patogenów a jedynie powoduje iż nie unoszą się one w powietrzu. Patogeny te należy następnie usunąć poprzez odkurzanie a idealnie do tego sprawdzi się odkurzacz centralny.

Pamiętaj iż nie usunięte patogeny po jakimś czasie ponownie znajdą się w powietrzu którym oddychamy !

Jak działa jonizator powietrza ( jonizacja powietrza )

Przykładowe urządzenia posiadające funkcję jonizacji powietrza

LG DUAL COOL klimatyzator z oczyszczaczem powietrza

LG DUAL COOL klimatyzator z oczyszczaczem powietrza

Do tej pory każdy kto chciał korzystać z klimatyzacji oraz dodatkowo oczyszczać powietrze zmuszony był do zakupu i instalacji dwóch osobnych urządzeń a mianowicie klimatyzatora oraz oczyszczacza powietrza. Instalacja kilku osobnych urządzeń generowała duże koszty inwestycyjne które wraz z nadejściem nowego rozwiązania proponowanego przez firmę LG dość znacznie spadły czyniąc z niego system dostępny na każdą kieszeń.
Rotenso Aero – Oczyszczacz powietrza z jonizatorem

Rotenso Aero – Oczyszczacz powietrza z jonizatorem

Oczyszczacz powietrza marki Rotenso to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób które wewnątrz pomieszczeń pragną oddychać czystymi i dzięki jonizacji zdrowym powietrzem. Urządzenie to na tle konkurencji wyróżnia się ciekawym wzornictwem, wysokimi parametrami technicznymi, jedną z najwyższych wydajności przy usuwaniu zanieczyszczeń i formaldehydu a wszystko to w połączeniu z niską ceną. Urządzenie ponadto w standardzie posiada funkcje WiFi dzięki czemu możemy sterować oczyszczaczem w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca wykorzystując do tego telefon lub tablet.

Co to jest jonizacja powietrza ?

Szkodliwe dla naszego zdrowia alergeny, grzyby, pyły roztocza czy w końcu smog, które zawarte są w powietrzu którym oddychamy mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, które szczególnie mocna dadzą się w znaki jeżeli jesteśmy alergikami bądź cierpimy na choroby dróg oddechowych. Dzięki jonizacji powietrza wytworzonej przez jonizator jesteśmy w stanie niemal całkowicie usunąć wszystkie te patogeny.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Teresa
Teresa
3 lat temu

Czy jonizowanie pomieszczeń jest bezpieczne dla zdrowia ?

Joachim
Joachim
3 lat temu
Reply to  Teresa

Wszysto zależy jakie są dawki, jeżeli nie duże to jonizacja nie k=jest szkodliwa

Romek
Romek
3 lat temu

Ja mam klimatyzator z funkcją jonizacji powietrza

Jurek
Jurek
2 lat temu
Reply to  Romek

Jaki to klimatyzator ?

Jacek
Jacek
2 lat temu

Jeżeli jest tutaj ktoś z okolic Wrocławia i potrzebuje firmy montującej klimatyzatory to polecamczystyklimat.pl

filtryplus.pl
filtryplus.pl
9 miesięcy temu

Jeżeli mamy taką możliwość warto kupić oczyszczacz powietrza z jonizatorem. Urządzenie takie z pewnością będzie nieco droższe, acz jego funkcjonalność z pewnością się zwróci.

6
0
Podziel się swoją opiniąx