Wesołych oraz przede wszystkim zdrowych świąt Bożego Narodzenia 2020 - K2
Wesołych oraz przede wszystkim zdrowych świąt Bożego Narodzenia 2020
24 grudnia 2020
Czy ozonowanie ( jonizacja powietrza ) jest bezpieczne
Czy ozonowanie ( jonizacja powietrza ) jest bezpieczne.
28 grudnia 2020
Pokaż wszystkie
Co to jest jonizacja powietrza

Co to jest jonizacja powietrza

Co to jest jonizacja powietrza ?

Szkodliwe dla naszego zdrowia alergeny, grzyby, pyły roztocza czy w końcu smog, które zawarte są w powietrzu którym oddychamy mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, które szczególnie mocna dadzą się w znaki jeżeli jesteśmy alergikami bądź cierpimy na choroby dróg oddechowych. Dzięki jonizacji powietrza wytworzonej przez jonizator jesteśmy w stanie niemal całkowicie usunąć wszystkie te patogeny.

Czym są jony i jonizacja?

Najkrócej rzecz ujmując jony to dodatnie lub ujemne cząsteczki znajdujące się w powietrzu. Unoszące się w powietrzu alergeny, grzyby, roztocza są naładowane dodatnio dlatego też w zanieczyszczonym powietrzu można zaobserwować duże ilości jonów dodatnich.

Jonizacja ma za zadanie zneutralizować te cząsteczki poprzez wytworzenie jonów dodatnich, które niejako „przyklejają” się do naładowanych ujemnie jonów które zawierają pyłki, kurz, roztocza, grzyby powodując osiadanie tych cząstek na podłodze.

Tak więc jonizacja nie usuwa tych patogenów a jedynie powoduje iż nie unoszą się one w powietrzu. Patogeny te należy następnie usunąć poprzez odkurzanie a idealnie do tego sprawdzi się odkurzacz centralny.

Pamiętaj iż nie usunięte patogeny po jakimś czasie ponownie znajdą się w powietrzu którym oddychamy !

Jak działa jonizator powietrza ( jonizacja powietrza )

Przykładowe urządzenia posiadające funkcję jonizacji powietrza

LG DUAL COOL klimatyzator z oczyszczaczem powietrza

LG DUAL COOL klimatyzator z oczyszczaczem powietrza

Do tej pory każdy kto chciał korzystać z klimatyzacji oraz dodatkowo oczyszczać powietrze zmuszony był do zakupu i instalacji dwóch osobnych urządzeń a mianowicie klimatyzatora oraz oczyszczacza powietrza. Instalacja kilku osobnych urządzeń generowała duże koszty inwestycyjne które wraz z nadejściem nowego rozwiązania proponowanego przez firmę LG dość znacznie spadły czyniąc z niego system dostępny na każdą kieszeń.
Rotenso Aero – Oczyszczacz powietrza z jonizatorem

Rotenso Aero – Oczyszczacz powietrza z jonizatorem

Oczyszczacz powietrza marki Rotenso to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób które wewnątrz pomieszczeń pragną oddychać czystymi i dzięki jonizacji zdrowym powietrzem. Urządzenie to na tle konkurencji wyróżnia się ciekawym wzornictwem, wysokimi parametrami technicznymi, jedną z najwyższych wydajności przy usuwaniu zanieczyszczeń i formaldehydu a wszystko to w połączeniu z niską ceną. Urządzenie ponadto w standardzie posiada funkcje WiFi dzięki czemu możemy sterować oczyszczaczem w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca wykorzystując do tego telefon lub tablet.

Co to jest jonizacja powietrza ?

Szkodliwe dla naszego zdrowia alergeny, grzyby, pyły roztocza czy w końcu smog, które zawarte są w powietrzu którym oddychamy mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, które szczególnie mocna dadzą się w znaki jeżeli jesteśmy alergikami bądź cierpimy na choroby dróg oddechowych. Dzięki jonizacji powietrza wytworzonej przez jonizator jesteśmy w stanie niemal całkowicie usunąć wszystkie te patogeny.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *