Co to jest jonizacja powietrza
Co to jest jonizacja powietrza ?
28 grudnia 2020
Jaka powinna być wilgotność powietrza w domu lub mieszkaniu
Jaka powinna być wilgotność powietrza w domu lub mieszkaniu.
29 grudnia 2020
Pokaż wszystkie
Czy ozonowanie ( jonizacja powietrza ) jest bezpieczne

Czy ozonowanie ( jonizacja powietrza ) jest bezpieczne

Czy ozonowanie ( jonizacja powietrza ) jest bezpieczne.

W naszym poprzednim spisie wyjaśniliśmy czym jest jonizacja powietrza, dostaliśmy mnóstwo pytań czy ozonowanie podczas używania jonizatora powietrza jest bezpieczne i zdrowe. Postaramy się w poniższym wpisie na naszym blogu wyjaśnić to jak że ważne dla naszego zdrowia i życia zagadnienie.

Zdrowie

Dla organizmów żywych czyli min. dla ludzi ozon jest szkodliwy podczas wdychania ale tylko i wyłącznie w dużych dawkach i przez dłuższy czas, dlatego też korzystanie z urządzeń np. oczyszczaczy powietrza z funkcją jonizacji, klimatyzatorów z funkcją jonizacji powietrza bądź samych jonizatorów powietrza jest względnie bezpieczna ( oczywiście wykluczamy tutaj awarię samego urządzenia ).

Należy pamiętać iż ozon ma bardzo intensywny zapach ( czujemy go już przy stężeniach które nie zagrażają zdrowiu i życiu ). W chwili wytworzenia ozonu przez ozonator przez ozonator i rozproszenia go w powietrzu, ozon rozkłada się z powrotem do czystego tlenu nie pozostając aktywnym w powietrzu.

W wielkim uproszczeniu mówiąc; ozon wykonuje swoje zadanie czyli niszczy alergeny, grzyby, pyły oraz roztocza a następnie znika.

Dopuszczalne dla ludzi maksymalne stężenie ozonu w powietrzu działające przez 8 godzin na dobę i 40 godzin na tydzień wynosi 0,2 mg/m3 lub w wartościach względnych 0,1 ppm. Przy czym zalecany poziom docelowy to 0,12 mg/m3, lub 0,06 ppm.

Co to jest jonizacja powietrza

Co to jest jonizacja powietrza ?

Szkodliwe dla naszego zdrowia alergeny, grzyby, pyły roztocza czy w końcu smog, które zawarte są w powietrzu którym oddychamy mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, które szczególnie mocna dadzą się w znaki jeżeli jesteśmy alergikami bądź cierpimy na choroby dróg oddechowych. Dzięki jonizacji powietrza wytworzonej przez jonizator jesteśmy w stanie niemal całkowicie usunąć wszystkie te patogeny.

Zobacz więcej

Czy ozonowanie ( jonizacja powietrza ) jest bezpieczne.

W naszym poprzednim spisie wyjaśniliśmy czym jest jonizacja powietrza, dostaliśmy mnóstwo pytań czy ozonowanie podczas używania jonizatora powietrza jest bezpieczne i zdrowe. Postaramy się w poniższym wpisie na naszym blogu wyjaśnić to jak że ważne dla naszego zdrowia i życia zagadnienie.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *