Co to jest jonizacja powietrza
Co to jest jonizacja powietrza ?
28 grudnia 2020
Jaka powinna być wilgotność powietrza w domu lub mieszkaniu
Jaka powinna być wilgotność powietrza w domu lub mieszkaniu.
29 grudnia 2020
Pokaż wszystkie
Czy ozonowanie ( jonizacja powietrza ) jest bezpieczne

Czy ozonowanie ( jonizacja powietrza ) jest bezpieczne

Czy ozonowanie ( jonizacja powietrza ) jest bezpieczne.

W naszym poprzednim spisie wyjaśniliśmy czym jest jonizacja powietrza, dostaliśmy mnóstwo pytań czy ozonowanie podczas używania jonizatora powietrza jest bezpieczne i zdrowe. Postaramy się w poniższym wpisie na naszym blogu wyjaśnić to jak że ważne dla naszego zdrowia i życia zagadnienie.

Zdrowie

Dla organizmów żywych czyli min. dla ludzi ozon jest szkodliwy podczas wdychania ale tylko i wyłącznie w dużych dawkach i przez dłuższy czas, dlatego też korzystanie z urządzeń np. oczyszczaczy powietrza z funkcją jonizacji, klimatyzatorów z funkcją jonizacji powietrza bądź samych jonizatorów powietrza jest względnie bezpieczna ( oczywiście wykluczamy tutaj awarię samego urządzenia ).

Należy pamiętać iż ozon ma bardzo intensywny zapach ( czujemy go już przy stężeniach które nie zagrażają zdrowiu i życiu ). W chwili wytworzenia ozonu przez ozonator przez ozonator i rozproszenia go w powietrzu, ozon rozkłada się z powrotem do czystego tlenu nie pozostając aktywnym w powietrzu.

W wielkim uproszczeniu mówiąc; ozon wykonuje swoje zadanie czyli niszczy alergeny, grzyby, pyły oraz roztocza a następnie znika.

Dopuszczalne dla ludzi maksymalne stężenie ozonu w powietrzu działające przez 8 godzin na dobę i 40 godzin na tydzień wynosi 0,2 mg/m3 lub w wartościach względnych 0,1 ppm. Przy czym zalecany poziom docelowy to 0,12 mg/m3, lub 0,06 ppm.

Co to jest jonizacja powietrza

Co to jest jonizacja powietrza ?

Szkodliwe dla naszego zdrowia alergeny, grzyby, pyły roztocza czy w końcu smog, które zawarte są w powietrzu którym oddychamy mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, które szczególnie mocna dadzą się w znaki jeżeli jesteśmy alergikami bądź cierpimy na choroby dróg oddechowych. Dzięki jonizacji powietrza wytworzonej przez jonizator jesteśmy w stanie niemal całkowicie usunąć wszystkie te patogeny.

Zobacz więcej

Czy ozonowanie ( jonizacja powietrza ) jest bezpieczne.

W naszym poprzednim spisie wyjaśniliśmy czym jest jonizacja powietrza, dostaliśmy mnóstwo pytań czy ozonowanie podczas używania jonizatora powietrza jest bezpieczne i zdrowe. Postaramy się w poniższym wpisie na naszym blogu wyjaśnić to jak że ważne dla naszego zdrowia i życia zagadnienie.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
3 lat temu

Ja ostatnio ze względu na koronowirusa ozonowałam całe mieszkanie, ekipie zajeło to pół dnia ale Ja do mieszkania wróciłam dopiero na drugi dzień

Zuzia
Zuzia
3 lat temu
Reply to  Ola

Jaki to był koszt ?

Joachim
Joachim
3 lat temu
Reply to  Zuzia

Nas t o kosztowało 500 zł

Olo
Olo
2 lat temu

Ozonowanie nie jest zdrowe, na czas ozonowania nawet kwiaty trzeba wynieść

Jurek
Jurek
2 lat temu
Reply to  Olo

Czyli nie jest bezpieczne 🙂

5
0
Podziel się swoją opiniąx