Membrana poliuretanowa na dach
Membrana poliuretanowa na dach
25 czerwca 2018
Altana ogrodowa projekt, budowa oraz koszty
Altana ogrodowa: projekt, budowa oraz koszty
27 czerwca 2018
Pokaż wszystkie
Kleje do podłóg drewnianych, czyli jak dobrać klej do drewna ?

Kleje do podłóg drewnianych, czyli jak dobrać klej do drewna ?

Kleje do podłóg drewnianych, czyli jak dobrać klej do drewna ?

Kleje do podłóg drewnianych, czyli jak dobrać klej do drewna? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które są na etapie remontu mieszkania lub domu. Chcą dobrać klej, który zapewni trwałość podłodze na długie lata. O czym należy pamiętać wybierając ten produkt?

Wybierając klej do podłogi drewnianej powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość i budowę elementów posadzki, rodzaj podłoża, a także gatunek drewna.

Klej a rodzaj posadzki

Jeżeli wybraliście posadzkę z drewna litego, klej należy dobrać od wielkości elementów, jakie będą tworzyły podłogę. Głównie dlatego, że drewno lite zmienia wymiary pod wpływem wahań wilgotności powietrza i temperatury, jaka panuje w pomieszczeniach. Jeżeli podłoga będzie składała się z dużych elementów, należy wybrać klej elastyczny, wytrzymały i trwały, najlepiej sprawdzi się klej poliuretanowy lub MS polimery.

Jeżeli podłoga tworzona jest z elementów warstwowych, trzeba wziąć pod uwagę, że odparowywanie wilgoci znajdującej się w kleju będzie wtedy znacznie trudniejsze. Nie należy w takiej sytuacji decydować się na kleje dyspersyjne, czyli zawierające wodę. Należy wybrać produkty, których producenci na opakowaniu zaznaczyli, że nadają się one do posadzek warstwowych.

Klej do podłóg drewnianych a podłoże gruntowane

Jeżeli podłoże zostało zagruntowane, wybór kleju zostaje mocno ograniczony. Wpływ na ostateczna decyzję będzie miał przede wszystkim rodzaj wykorzystanego gruntu. Kleje dyspersyjne będą dobrze współpracowały jedynie z gruntami dyspersyjnymi. Dwuskładnikowe kleje poliuretanowe mogą być stosowane na gruncie epoksydowym, poliuretanowym i lateksowo-epoksydowo-cementowym. Natomiast klejów dwuskładnikowych poliuretanowo-epoksydowych oraz jednoskładnikowych poliuretanowych i MS polimerów nie należy nanosić na podłoża zagruntowane preparatem rozpuszczalnikowym. Jeżeli zastosowany został grunt rozpuszczalnikowy, nadaje się do niego jedynie klej stworzony na bazie żywic syntetycznych.

Klej do podłogi drewnianej a ogrzewanie podłogowe

Jeżeli masz w swoim domu ogrzewanie podłogowe, musisz zdecydować się na specjalne rodzaje klejów. Najlepiej sprawdzą się:

  • kleje jedno- lub dwuskładnikowe poliuretanowe,
  • dwuskładnikowe kleje poliuretanowo- epoksydowe,
  • MS polimery.

Zobacz polecany przez nas klej do podłóg drewnianych

SikaBond ® – T45 pół-elastyczny klej do klejenia posadzek drewnianych

SikaBond ® – T45 pół-elastyczny klej do klejenia posadzek drewnianych

Do parkietu, mozaiki, desek z drewna litego i warstwowych, paneli oraz płyt warstwowych, wiórowych, dyli parkietowych, bruku parkietowego, parkietów gotowych

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/kleje-do-parkietu/15712-sikabond-t45-pol-elastyczny-klej-do-klejenia-posadzek-drewnianych-.html

Sika SikaBond® – T52 Tiksotropowy, gęsty, klej do posadzek drewnianych

Sika SikaBond® – T52 Tiksotropowy, gęsty, klej do posadzek drewnianych

Sika Sikabond T52 to niezwykle wysokiej jakości klej. Stosuje się go przede wszystkim do przyklejania materiałów drewnianych, takich jak parkiety

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/kleje-do-parkietu/15709-sika-sikabond-t52-tiksotropowy-gesty-elastyczny-klej-do-posadzek-drewnianych.html

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx