Filtracja wody na węglu aktywnym
Filtracja wody na węglu aktywnym
23 czerwca 2018
Kleje do podłóg drewnianych, czyli jak dobrać klej do drewna ?
Kleje do podłóg drewnianych, czyli jak dobrać klej do drewna ?
26 czerwca 2018
Pokaż wszystkie
Membrana poliuretanowa na dach

Membrana poliuretanowa na dach

Membrana poliuretanowa na dach

Renowacja dachu, który był kryty papą bitumiczną może udać się z pomocą płynnej membrany poliuretanowej. Jest to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością, a przy tym bardzo skuteczne. Gwarantuje ono szczelność przez wiele lat i komfort mieszkania na wyższych kondygnacjach budynku ?

Podstawową właściwością membrany poliuretanowej jest refleksja promieni słonecznych, w skutek której dach nagrzewa się w znacznie mniejszym stopniu niż przy zastosowaniu innych materiałów. Dzięki temu temperatura na poddaszu nie jest wysoka i umożliwia swobodne korzystanie z mieszkań, jakie się tam znajdują.

Jak naprawić dach za pomocą membran ?

Jeżeli Twój dach został pokryty papą, zapoznać się z poniższymi krokami, pomogą one w skutecznej naprawie.

  • Pierwszym, co musisz zrobić jest załatanie wszystkich pęknięć i łączeń, w których papa bitumiczna utraciła przyczepność do podłoża.
  • Następnie należy zagruntować całą powierzchnię szybkowiążącym, dwuskładnikowym podkładem gruntującym, poliuretanowym.
  • Aplikując pierwszą warstwę membrany poliuretanowej, należy nałożyć na powierzchnię geowłókninę,po tej czynności można nałożyć drugą warstwę membrany.
  • W niektórych przypadkach konieczna będzie dodatkowa ochrona membrany, można ją wykonać aplikując pigmentowaną powłokę.

Stosując membranę poliuretanową zyskujesz pewność trwałości i odporności na promieniowanie UV.


Napisz do nas pomożemy dobrać system oraz zrobimy jego wycenę

Kontakt

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx