Filtracja wody na węglu aktywnym
Filtracja wody na węglu aktywnym
23 czerwca 2018
Kleje do podłóg drewnianych, czyli jak dobrać klej do drewna ?
Kleje do podłóg drewnianych, czyli jak dobrać klej do drewna ?
26 czerwca 2018
Pokaż wszystkie
Membrana poliuretanowa na dach

Membrana poliuretanowa na dach

Membrana poliuretanowa na dach

Renowacja dachu, który był kryty papą bitumiczną może udać się z pomocą płynnej membrany poliuretanowej. Jest to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością, a przy tym bardzo skuteczne. Gwarantuje ono szczelność przez wiele lat i komfort mieszkania na wyższych kondygnacjach budynku ?

Podstawową właściwością membrany poliuretanowej jest refleksja promieni słonecznych, w skutek której dach nagrzewa się w znacznie mniejszym stopniu niż przy zastosowaniu innych materiałów. Dzięki temu temperatura na poddaszu nie jest wysoka i umożliwia swobodne korzystanie z mieszkań, jakie się tam znajdują.

Jak naprawić dach za pomocą membran ?

Jeżeli Twój dach został pokryty papą, zapoznać się z poniższymi krokami, pomogą one w skutecznej naprawie.

  • Pierwszym, co musisz zrobić jest załatanie wszystkich pęknięć i łączeń, w których papa bitumiczna utraciła przyczepność do podłoża.
  • Następnie należy zagruntować całą powierzchnię szybkowiążącym, dwuskładnikowym podkładem gruntującym, poliuretanowym.
  • Aplikując pierwszą warstwę membrany poliuretanowej, należy nałożyć na powierzchnię geowłókninę,po tej czynności można nałożyć drugą warstwę membrany.
  • W niektórych przypadkach konieczna będzie dodatkowa ochrona membrany, można ją wykonać aplikując pigmentowaną powłokę.

Stosując membranę poliuretanową zyskujesz pewność trwałości i odporności na promieniowanie UV.


Napisz do nas pomożemy dobrać system oraz zrobimy jego wycenę

Kontakt

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx