Katalog Gree RAC 2017 - 2018 ( systemy klimatyzacji )
Katalog Gree RAC 2017 – 2018 ( systemy klimatyzacji )
21 czerwca 2018
Membrana poliuretanowa na dach
Membrana poliuretanowa na dach
25 czerwca 2018
Pokaż wszystkie
Filtracja wody na węglu aktywnym

Filtracja wody na węglu aktywnym

Filtracja wody na węglu aktywnym

Filtracja wody na węglu aktywnym pozwala na skuteczne usunięcie chloru i jego związków oraz zanieczyszczeń organicznych.

Każdy dobrze wie, że woda pochodząca z ujęć jest dezynfekowana chlorem lub innymi jego pochodnymi. Posiada wtedy nieprzyjemny, specyficzny zapach oraz smak. Trzeba jednak pamiętać, że proces ten jest niezbędny, aby można było pozbyć się z wody wszystkich bakterii.

Filtry do zadań specjalnych

Dzięki temu, że dostępne są filtry wypełnione węglem aktywnym, można z wody skutecznie usunąć chlor oraz inne jego pochodne. Usuwanie zanieczyszczeń odbywa się poprzez adsorpcję mieszaną, czyli fizyczną i chemiczną. Stosując takie filtry, można w skuteczny sposób poprawić smak i zapach wody, a jednocześnie usuwany jest z niej przykry zapach, a także żółte zabarwienie.

Należy przy tym pamiętać, że nie stosując chloru, czyli środka bakteriobójczego, w wodzie mogą nadal znajdować się zanieczyszczenia mikrobiologiczne. Nie należy takiej wody spożywać bez przegotowania, a dodatkowym środkiem zabezpieczającym powinno być poddanie jej dezynfekcji lampą UV. Pamiętaj także o regularniej wymianie filtrów oraz złóż węglowych

Do najprostszych filtrów, jakie dostępne są obecnie na rynku należą filtry z wymiennymi wkładami węglowymi. Można je zamontować narurowo w miejscu doprowadzenia wody użytkowej, pod zlewozmywakiem lub na wylocie kranu. To, jak często będzie trzeba wymieniać filtry, w dużej mierze zależy od ilości zanieczyszczeń znajdujących się w wodzie. Należy także pamiętać, aby nie dopuszczać do przestojów w pracy filtrów dłużej niż 2-3 dni. Jeżeli czas ten będzie dłuższy, może dojść do rozwoju flory bakteryjnej.

Filtry wypełnione węglem aktywnym nazywane są filtrami sorpcyjnymi. Filtry te powinny być tak dobrane, aby prędkość filtracji wynosiła ok. 15 m/h. Płukane są wstępnie, podobnie jak filtry mechaniczne.

Zobacz więcej:

BWT – Budowa i Remont

BWT – Budowa i Remont

BWT Do życia każdemu człowiekowi potrzebne jest powietrze oraz woda, warto zadbać o to, aby woda, którą pijesz każdego dnia była pozbawiona zanieczyszczeń, uda się taki efekt uzyskać, jeżeli Twoja wewnętrzna sieć wodociągowa zostanie wzbogacona o odpowiednie filtry. Jedną z propozycji są rozwiązania od firmy BWT

Zobacz: remont.biz.pl/category/bwt/

Cennik BWT

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx