Jak zapewnić szczelność systemu ogrzewania podłogowego wodnego: kompleksowy poradnik
Jak zapewnić szczelność systemu ogrzewania podłogowego wodnego: kompleksowy poradnik
4 czerwca 2023
Od jakich zdarzeń można ubezpieczyć dom?
Od jakich zdarzeń można ubezpieczyć dom?
8 czerwca 2023

Jaka skrzynka narzędziowa będzie najlepsza? Porady dla złotej rączki.

Zarówno majsterkowicz-hobbysta, jak i doświadczony fachowiec ma potrzebę przechowywać w czymś swoje narzędzia. Gdy w grę wchodzi decyzja, jaką skrzynkę narzędziową wybrać, warto patrzeć na trzy cechy: materiał tworzywa, wielkość i poręczność.

Skrzynka narzędziowa

Skrzynka narzędziowa metalowa, plastikowa czy hermetyczna? Rodzaje.

Skrzynki na narzędzia są niezbędne w każdym warsztacie - domowym czy zawodowym. Dostępne są w różnych odmianach: metalowe, plastikowe oraz hermetyczne.

Skrzynki metalowe są niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, jednak ich ciężar może być problematyczny. Plastikowe skrzynki to alternatywa - są lżejsze i często tańsze, a jednocześnie oferują przyzwoitą wytrzymałość. Osobnym rodzajem są skrzynki hermetyczne, które zabezpieczają narzędzia przed wilgocią, brudem i kurzem. Idealne dla tych, którzy pracują w trudnych warunkach.

Skrzynka narzędziowa to podstawa przechowywania śrubokrętów, młotków, gwoździ i innego rodzaju narzędzi do majsterkowania. Należy przy tym wiedzieć, że istnieją rozmaite rodzaje skrzynek, wśród których podstawą są cztery kategorie produktów:

  • plastikowe (najbardziej popularne wśród początkujących),
  • metalowe (często wykorzystywane przez fachowców z uwagi na ich trwałość),
  • hermetyczne (wypełnione gąbką i wstrząsoodporne skrzynki, które służą do transportu elektronarzędzi i delikatnych sprzętów fotograficznych, filmowych itp.),
  • skrzynki narzędziowe na kółkach (przeznaczone do cięższych narzędzi większych gabarytów, m.in. wiertarek i pił elektrycznych).

Wymiary skrzynek narzędziowych

Kolejną cechą, na którą należy zwrócić uwagę, jest rozmiar skrzynki narzędziowej. Producenci najczęściej podają je w calach.

Małe skrzynki na drobne narzędzia to skrzynki od 10 do 14 cali. Mieszczą się w nie śrubokręty, młotek i inne niewielkie akcesoria do napraw i do budowy.

Średnia skrzynka narzędziowa to pojemnik od 15 do 20 cali. Ma większą pojemność - zmieści się w niego również wiertarka czy ręczna piła.

Duże skrzynki narzędziowe to te od 21 cali wzwyż. Zwyczajowo, z uwagi na duży rozmiar i niemałą wagę przechowywanego w nich sprzętu, rzadko się je transportuje. Służą raczej jako regały w warsztatach samochodowych i różnego typu serwisach.

Jaka skrzynka narzędziowa jest “poręczna”?

Taka, która ma dokładnie tyle wewnętrznych przegródek, ile potrzebujesz. Nie omieszkaj zajrzeć do środka. Skrzynka narzędziowa może mieć tylko dwa segmenty, a może mieć trzy organizery, kilkanaście przegród i wysuwaną tackę. Warto pomyśleć zawczasu jakiego rodzaju narzędzia chcemy w niej przechowywać.

Gdzie kupić porządne skrzynki narzędziowe?

Wśród sklepów dla majsterkowiczów oferujących porządnej jakości skrzynki narzędziowe warto wymienić przede wszystkim sklep Hoegert. Dlaczego? Po pierwsze jest to bezpośredni producent narzędzi i akcesoriów dla profesjonalnych fachowców - oferuje atrakcyjniejsze ceny niż gdybyś kupował przez pośredników, a możesz liczyć na wysoką jakość na długie lata. Po drugie, w Hoegert znajdziesz zarówno małą, poręczną skrzynkę narzędziową, jak i skrzynkę na większe narzędzia - rozmaite rodzaje z kilkunastoma opcjami przemyślanych przegródek, skrzynki narzędziowe metalowe, plastikowe, a nawet hermetyczne. Przyjemnie jest mieć wybór. Po trzecie, jest to polska marka, produkująca w Polsce i eksportująca swoje towary globalnie - obsługa klienta i gwarancja są tu bez zastrzeżeń.

Jeśli masz małe potrzeby i niewiele narzędzi, najprawdopodobniej wystarczy Ci prosta plastikowa skrzynka narzędziowa. Zwróć jednak wówczas uwagę na to, aby cechowała ją wzmocniona rączka - to ten element najczęściej zawodzi. Warto też upewnić się, że tworzywo zostało wykonane z wysokiej jakości polimerów - charakteryzuje je wyższa wytrzymałość.

Metalowa skrzynka narzędziowa sprawdzi się z kolei zdecydowanie lepiej w warsztacie samochodowym, garażu czy na placu budowy. Poza tym, że blacha zapewnia wyższe bezpieczeństwo niż plastik, to ma jeszcze drugą zaletę: takie skrzynki pozwalają zazwyczaj na większe obciążenie (nawet 30-50 kg, zamiast 15-30).

Spora waga narzędzi to też przesłanka, aby wybrać skrzynkę narzędziową na kółkach - ma podobne gabaryty, niemniej jednak nie trzeba dźwigać całego ciężaru w rękach.

Hermetyczne skrzynki narzędziowe przydają się z kolei fachowcom wyposażonym w delikatne elektronarzędzia, laserowe urządzenia tudzież akcesoria z soczewkami i szkłem. Dzięki elastycznej gąbce wewnątrz, ten rodzaj pojemnika gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo sprzętu. Nic nie ma prawa się potłuc czy zarysować.

Bądź na bieżąco – obserwuj Remont.biz.pl na Google News

Jaka skrzynka narzędziowa będzie najlepsza? Porady dla złotej rączki.

Zarówno majsterkowicz-hobbysta, jak i doświadczony fachowiec ma potrzebę przechowywać w czymś swoje narzędzia. Gdy w grę wchodzi decyzja, jaką skrzynkę narzędziową wybrać, warto patrzeć na trzy cechy: materiał tworzywa, wielkość i poręczność.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx