Czy można zwiększyć kwotę kredytu hipotecznego
Czy można zwiększyć kwotę kredytu hipotecznego?
18 marca 2022
Jaka umywalka do łazienki pasuje do danego stylu
Jaka umywalka do łazienki pasuje do danego stylu?
30 marca 2022
Pokaż wszystkie
Mrówki w domu – domowe sposoby na pozbycie się mrówek

Mrówki w domu – domowe sposoby na pozbycie się mrówek

Mrówki w domu – domowe sposoby na pozbycie się mrówek.

Mrówki to nieodłączny element naszego eko systemu odgrywający w nim ważną role polegającą min. na spulchnianiu gleby bądź zjadając na przykład nie bezpieczne dla człowieka kleszcze. O ile rola mrówek w naszym ogrodzie jest wskazana to o tyle obecność mrówek w naszym domu już nie koniecznie. Mrówki buszujące po naszym domu bądź mieszkaniu potrafią uprzykrzyć nam życie oraz sprowadzić na naszych domowników bezpośrednie zagrożenie chorobami bądź infekcjami dlatego też należy ich się z naszego domu pozbyć. W naszym wpisie przedstawimy sprawdzone sposoby na pozbycie się mrówek z domu bądź mieszkania.

mrówka

Dlaczego pojawiły się mrówki w naszym domu bądź mieszkaniu?

Najczęstszą przyczyna pojawienia się mrówek w naszym domu lub mieszkaniu jest fakt iż nasz dom znajduje się w obrębie terytorium na którym te owady poszukują pożywienia.

Jak zabezpieczyć nasz dom lub mieszkanie przed mrówkami?

Naszym głównym działaniem powinno być zabezpieczenie wszelkich otworów lub pęknięć przez które owady mogły by się dostać do wewnątrz naszego domu. Jeżeli nie jesteśmy w stanie w 100 % zabezpieczyć szpar (np. wokół rur bądź instalacji) to powinniśmy takie miejsca opryskać preparatami owadobójczymi bądź odstraszającymi.

Po drugie wszystkie pokarmy powinniśmy trzymać w zamkniętych pojemnikach oraz na bieżąco wyrzucać wszelkie odpady organiczne (takie odpady najlepiej na bieżąco mielić w młynku / rozdrabniaczu do odpadów zainstalowanym pod zlewem).

Domowe sposoby na pozbycie się mrówek?

Sposoby możemy podzielić generalnie na dwa rodzaje a mianowicie te odstraszające owady oraz te które je uśmiercą.

Sposoby odstraszania mrówek:

- ocet – miejsca migracji spryskujemy octem, który odstraszy owady,

- sól, pieprz, cynamon – którymi posypujemy trasy migracji owadów,

- lawenda bądź mięta – zioła te siekamy a następnie rozsypujemy je wszędzie tam gdzie chodzą mrówki,

- ultradźwiękowy odstraszacz na mrówki – urządzenie to emituje fale ultradźwiękowe które są niesłyszalne dla ludzi i zwierząt ( bardzo ważne jeżeli mamy psa lub kota ). Emitowane fale ultradźwiękowe atakują system nerwowy owadów sprawiając im ból oraz dyskomfort a tym samym powodując iż trzymają się z dala od tego dźwięku.

Powyższe sposoby będą efektywne jedynie w sytuacji gdzie gniazdo / mrowisko usytuowane jest poza naszym domem, jeżeli już mrówki zdążyły założyć gniazdo w naszym domu to jedynym skutecznym sposobem ich pozbycia się będzie niestety opcja związana z ich uśmierceniem:

- myjka parowa – po zlokalizowaniu gniazda wyparzamy je gorącą parą wodna która uśmierci owady,

- BROS Mrówkofon – preparat w formie granulowanej trutki, które mrówki robotnice znoszą do gniazda co skutecznie eliminuje całą kolonie mrówek wraz z królową ( cena około 7 zł - preparat dostępny na allegro). Preparat wystarczy rozsypać na trasach przemieszczania się mrówek,

- Expel proszek na mrówki - specjalnie dobrana przynęta pokarmowa wabi owady, a wyjątkowo skuteczna substancja czynna likwiduje mrówki. Preparat przeznaczony do stosowania w postaci proszku lub po rozpuszczeniu w wodzie. Przeniesiony przez mrówki do gniazda likwiduje całe ich kolonie (cena około 20 zł na allegro),

- Molomit Mrówkozol – to środek zwalczający mrówki w formie granulatu. Atraktant jedzeniowy zawarty w preparacie skutecznie wabi mrówki, natomiast substancja czynna szybko zwalcza owady w domach ( cena około 8 zł na allegro),

- MRÓW KILLER czyli spray aerozol do zwalczania mrówek którym spryskujemy odnalezione gniazdo mrówek (cena ok 15 zł na allegro).

Domowy sposób na przyrządzenie preparatu do zwalczania mrówek.

Preparat owadobójczy który zniszczy mrówki wraz z całą kolonią możemy przygotować w domu również samemu, wystarczy do tego celu użyć boraksu czyli preparatu wykorzystywanego podczas np. lutowania, oto przepis:

- pół łyżeczki dowolnego cukru (biały bądź brązowy),

- 2 łyżki wody,

- 2 łyżki boraksu.

Najpierw wsypujemy do szklanki cukier a następnie dodajemy wodę, po czym całość mieszamy aż do rozpuszczenia cukru. Następnie dodajemy 2 łyżki boraksu po czym ponownie mieszamy aż do całkowitego wymieszania się naszego preparatu. Tak przygotowaną mieszankę przekładamy na małe talerzyki, zakrętko od słoików itp. i rozkładamy na trasach przemarszu owadów. Mrówki zwabione słodkim smakiem zjedzą nasz preparat a następnie przeniosą jego część do mrowiska ( np. w celu nakarmienia królowej ) niszcząc przy okazji całe mrowisko.

Mrówki w domu – domowe sposoby na pozbycie się mrówek.

Mrówki to nieodłączny element naszego eko systemu odgrywający w nim ważną role polegającą min. na spulchnianiu gleby bądź zjadając na przykład nie bezpieczne dla człowieka kleszcze. O ile rola mrówek w naszym ogrodzie jest wskazana to o tyle obecność mrówek w naszym domu już nie koniecznie. Mrówki buszujące po naszym domu bądź mieszkaniu potrafią uprzykrzyć nam życie oraz sprowadzić na naszych domowników bezpośrednie zagrożenie chorobami bądź infekcjami dlatego też należy ich się z naszego domu pozbyć. W naszym wpisie przedstawimy sprawdzone sposoby na pozbycie się mrówek z domu bądź mieszkania.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ulalala
Ulalala
1 rok temu

Ocet, ocet i jeszcze raz ocet

Staszek
Staszek
6 miesięcy temu
Reply to  Ulalala

Tylko śmierdzi jak niewiem co

Janek
Janek
6 miesięcy temu

Można kupić taki specjalny spray na mrówki

Śmieszek
Śmieszek
6 miesięcy temu

Należy kupić mrówkojada 🤣😂

Ramona
Ramona
5 miesięcy temu
Reply to  Śmieszek

Tylko czym go będziesz karmił jak już zje te wszystkie mrówki hahahaha

5
0
Podziel się swoją opiniąx