Klimatyzatory – co warto wiedzieć przed zakupem
Klimatyzatory – co warto wiedzieć przed zakupem ?
23 października 2016
Właściwe wykorzystanie energii w domu
25 października 2016
Pokaż wszystkie
Pompa ciepła dimplex

Pompa ciepła dimplex

Powietrzna pompa ciepła do ogrzewania domu i wody

Marzeniem wielu osób jest posiadanie bezobsługowego systemu grzewczego. Marzenie to spełniają gazowe kotły kondensacyjne oraz pompy ciepła, które angażują mało uwagi przy obsłudze.

Różnica między kotłami gazowymi, a pompami ciepła jest taka, że te drugie jedynie w niedużej części korzystają z energii pochodzącej ze źródeł nieodnawialnych. Prądem są zasilane jedynie w 20%, pozostałe zapotrzebowanie pochodzi z wody, powietrza lub gleby.

Powietrzne pompy ciepła

Pompy ciepła typu powietrze-woda w przeciwieństwie do gruntowych czerpią energię nie z ziemi, lecz z otaczającego powietrza. Jak wiadomo, ma ono zmienną temperaturę. Efektywność pompy ciepła w niektóre pory roku może być niska i mniej skuteczna niż gruntowych pomp, gdzie warunki termiczne są bardziej stałe.

Zmniejszona efektywność powietrznych pomp ciepła dotyczy głównie zimy i jesieni, w których temperatura powietrza spada poniżej -7ºC. Warto przy tym pamiętać, że w gorące, letnie dni efektywność energetyczna pomp powietrznych jest zdecydowanie większa niż tych, czerpiących ciepło z gruntu. Ta wiadomość powinna ucieszyć przede wszystkim właścicieli hoteli i pensjonatów, które latem mają bardzo duże zapotrzebowanie na ciepłą wodę. Uzyskają zadowolenie z taniego i szybkiego dostarczenia klientom ciepłej wody użytkowej.

Wysoka sprawność pomp powietrznych w ciepłych i gorących porach roku, wyrównuje jej spadek w okresach, gdy temperatura powietrza spada poniżej zera. Ponadto ten rodzaj pompy jest tani i łatwy w montażu. Nie trzeba również wykonywać odwiertów w gruncie, co jest szczególnie istotne dla osób, które wykonują instalację w modernizowanym budynku.

pompa ciepła

Pompa ciepła

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony pompa ciepła i sprawdź dlaczego to właśnie te urządzenia są coraz chętniej wybierane jako główne źródło ciepła

Zobacz

Powietrzna pompa ciepła do ogrzewania domu i wody to system, z którego wiele osób z wielką chęcią korzysta, ze względu na wiele korzyści, jakie z tego wynikają. Przede wszystkim, rozwiązanie pozwala na korzystanie ze źródeł odnawialnych do pozyskiwania energii. Pompy ciepła stały się rozwiązaniem zastępczym dla dotychczas bardzo popularnych kotłów gazowych, które jednak pomimo ekologicznych korzyści, korzystają nadal z nieodnawialnych źródeł, czyli z gazu ziemnego. Pompy ciepła potrzebują zaledwie 20% zasilania prądem. Reszta energii pochodzi z powietrza.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx