Podłogi winylowe na ogrzewanie podłogowe
Podłogi winylowe na ogrzewanie podłogowe
31 marca 2020
Jak układać przewody w wodnym ogrzewaniu podłogowym - ślimak czy meander
Jak układać przewody w wodnym ogrzewaniu podłogowym – ślimak czy meander ?
4 kwietnia 2020
Pokaż wszystkie
Ile kosztuje montaż pompy ciepła

Ile kosztuje montaż pompy ciepła

Ile kosztuje montaż pompy ciepła

Planując u siebie w domu system grzewczy coraz częściej inwestorzy decydują się na ogrzewanie swojego budynku za pomocą pompy ciepła. Jednym z pierwszych pytań jakie zadają sobie osoby budujące nowy dom lub modernizujące ogrzewanie np. z programem czyste powietrze jest; ile może kosztować montaż powietrznej pompy ciepła.

pompa-ciepła-NK

Obecnie najczęściej montowaną pompą ciepła jest urządzenie typu powietrze / woda która chociaż wykazuje się mniejszą sprawnością która spada wraz ze spadkiem temperatury powietrza jest dużo tańsza w instalacji z tego chociażby względu nie trzeba wykonać kosztownego odwiertu, które mogą wynieść nawet 30 000 zł.

Natomiast różnica w samym koszcie ogrzewania jest w skali roku pomiędzy tego typami urządzeń jest na tyle mała że na chwile obecną inwestycja w gruntową pompę ciepła w porównaniu do rozwiązania powietrze / woda nie jest na tyle atrakcyjna by decydować się na odwiert i instalację pompy ciepła typu gruntowego.

Pamiętajmy również iż pompę ciepła powinno się instalować w domu który jest bardzo dobrze izolowany pod względem termicznym. Im lepsza izolacja ścian, podłogi oraz stropu lub poddasza to tym samym niższe zapotrzebowanie energetycznego budynku które z kolei przekłada nam się na konieczność instalacji urządzenia o mniejszej mocy czyli tańszego w zakupie.

Poznaj ile kosztuje montaż pompy ciepła na przykładzie ofert które swego czasu przygotowaliśmy dla naszych klientów.

pompa-ciepła-NK

Pompa ciepła

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony pompą ciepła i sprawdź dlaczego są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem grzewczym dla nowy i modernizowanych budynków.

Zobacz

Ile kosztuje montaż pompy ciepła

Planując u siebie w domu system grzewczy coraz częściej inwestorzy decydują się na ogrzewanie swojego budynku za pomocą pompy ciepła. Jednym z pierwszych pytań jakie zadają sobie osoby budujące nowy dom lub modernizujące ogrzewanie np. z programem czyste powietrze jest; ile może kosztować montaż powietrznej pompy ciepła.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek
2 lat temu

Sam montaż to około 3000 zł

1
0
Podziel się swoją opiniąx