Płatki-dekoracyjne-do-żywic-KORALOWY
Płatki dekoracyjne do żywic – posadzek
9 maja 2018
Rotenso Orea
Klimatyzator ścienny Rotenso Orea
10 maja 2018

Dla kogo pompa ciepła ?

Dla kogo pompa ciepła ?, przede wszystkim dla osób, które poszukują taniego i efektywnego sposobu ogrzewania pomieszczeń, zastosowanie tego rozwiązania pozwoli osiągnąć spodziewane rezultaty, a przy tym można będzie cieszyć się z małych wydatków na ogrzewanie.

Ogrzewanie domu pompą ciepła – poznaj powody, dlaczego warto

Już na etapie budowy domu zauważysz, że wybór pompy ciepła, jako systemu grzewczego był trafiony. Dlaczego? Zmniejszy się koszt budowy obiektu, ponieważ nie będzie wymagane tworzenie kominów, a także osobnego pomieszczenia na przechowywanie paliwa. Zaoszczędzisz także sporo czasu, ponieważ nie trzeba będzie szukać paliwa dogodnego pod względem przystępności ceny. Warto podkreślić, że pompa ciepła jest obecnie najtańszym sposobem ogrzewania domu, a przy tym nie wiąże się z uciążliwą obsługą. Raz zaprogramowana działa sprawnie, bez żadnej ingerencji użytkownika, co jest na pewno bardzo dużą zaletą tego systemu.

Wielu osobom podoba się również to, że inwestycja w pompę ciepła zwraca się już po 5-7 latach eksploatacji urządzenia. Pompy ciepła odznaczają się także długą żywotnością, nawet do 30 lat, oznacza to, że inwestycja w ten system po prostu pod każdym względem się opłaca.

Nie da się również ukryć tego, że pompa ciepła wybierana jest przez inwestorów ze względu na jej neutralny wpływ na środowisko. Urządzenia zasilane energią elektryczną nie emitują szkodliwych substancji do środowiska, co pozwala na jego ochronę. Przyszłością są biopaliwa, energia elektryczna, a także energia czerpana ze słońca i wiatru. To są paliwa przyszłości, a nie węgiel czy gaz. Dlatego już teraz warto zamienić stary kocioł na energooszczędną, ekologiczną pompę ciepła, która zapewni komfortowe ogrzewanie domu przez cały rok.

Pompa ciepła do modernizowanych budynków

Pompę ciepła można wprowadzić nie tylko do nowych, ale także modernizowanych budynków, które zostały we właściwy sposób ocieplone i przygotowane do tej nowoczesnej instalacji. Ważne jest, aby zmniejszyć zapotrzebowanie budynku na ciepło, zarówno poprzez jego ocieplenie, jak i wymianę okien na szczelne. Dzięki temu pompa ciepła będzie mogła w takim budynku pracować bardzo sprawnie i podgrzewać wodę do niższej temperatury, czyli 55 stopni Celsjusza. Urządzenie będzie mogło wtedy zostać wprowadzone do domu, bez konieczności wymiany grzejników na nowe.
pompa-ciepła-NK

Pompa ciepła

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony pompa ciepła i sprawdź dlaczego te właśnie urządzenia są coraz częściej wybierane jako jedyne źródło ciepła w domu lub mieszkaniu.

Zobacz

Dla kogo pompa ciepła ? Na pewno dla osób oszczędnych ( dwukrotnie tańsze ogrzewanie niż np. gazem oraz pięciokrotnie niż ogrzewanie prądem elektrycznym ) oraz dbających o ekologię ( nie ma procesu spalania paliwa które generuje smog ). Należy też pamiętać że inwestycja w pompę ciepła bardzo szybko się zwróci bo już po około siedmiu latach ogrzewania domu lub mieszkania. Należy tez pamiętać że pompa ciepła to najtańszy sposób ogrzewania domu lub mieszkania.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
1 rok temu

Trochę zwlekałem z pompą ciepła, ale w końcu szwagier mnie trochę namówił. Znalazłem też spoko firmę Tanie Kilowaty, która ogarnęła temat w 100%. Dziś jestem wdzięczny szwagrowi, bo pompa okazała się super rozwiązaniem

1
0
Podziel się swoją opiniąx