Automatyczne oczyszczanie iAIR
Automatyczne oczyszczanie iAIR
20 marca 2019
Jaka pompa ciepła na 150 m2 - K
Jaka pompa ciepła na 150 m2
22 marca 2019

Ciepła woda użytkowa ( c.w.u.) przygotowana za pomocą pompy ciepła - Ecoheat Complex

W module wewnętrznym króciec zasilający nr2 stanowi zasilanie podgrzewacza c.w.u..

Ze względów bezpieczeństwa zaleca się, aby instalację ciepłej wody wykonywać zgodnie z poniższymi przykładami:

Tweetop EcoHeat Complex

Pompa ciepła jako podgrzewacz ciepłej wody użytkowej

Pompa ciepła może być jedynym źródłem c.w.u, zobacz jak należy wykonać instalację na przykładzie najczęściej kupowanej pompy ciepła Ecoheat Complex

Więcej informacji o tej pompie ciepła w linku poniżej

Zobacz pompę

Rozwiązanie 1

Pompa ciepła jest podłączona bezpośrednio do zasobnika c.w.u. i podgrzewa jego objętość.

Zimna woda jest podłączona do wężownicy i będzie podgrzewana, podczas przepływu przez wężownicę

Przygotowanie c.w.u. za pomocą pompy ciepła ecoheta comlpex - 1

Zaletami tego rozwiązania są:

1. Pompa ciepła podłączona jest bezpośrednio do zasobnika c.w.u., co zapewnia odpowiedni przepływ wody obiegowej przez skraplacz pompy ciepła.

2. Woda użytkowa podgrzewa się przepływając przez wężownicę, co powoduje,że dezynfekcja termiczna nie jest konieczna a to sprzyja oszczędności energii.


Wada tego rozwiązania to, przekazywanie ciepła z zasobnika do zimnej wody w wężownicy, co skutkuje mniejszą ilością dostępnej ciepłej wody w porównaniu do innych rozwiązań.

Rozwiązanie 2

Pompa ciepła podłączona bezpośrednio do wężownicy.

Przy bezpośrednim podłączeniu pompy ciepła do wężownicy grzewczej, czystość wody użytkowej jest również zapewniona.

Przygotowanie c.w.u. za pomocą pompy ciepła ecoheta comlpex - 2

Zaleta tego rozwiązania to, większa ilość dostępnej ciepłej wody.

Moc wężownicy powinna być większa niż maksymalna moc grzewcza pompy ciepła (moc grzewcza pompy ciepła przy A7/W35).

Zazwyczaj to rozwiązanie jest stosowane do pomp ciepła o mocy mniejszej niż 14kW.


Wada tego rozwiązania to wysokie opory hydrauliczne przepływu wody grzewczej przez wężownicę, skutkujące zbyt małym przepływem wody przez pompę ciepła. Może to wymagać zastosowania drugiej pompy zapewniającej odpowiedni poziom przepływu przez pompę ciepła. W przeciwnym wypadku może to skutkować spadkiem efektywności lub nieprawidłową pracą pompy ciepła.

Rozwiązanie 3

Zamiast rozwiązania z zasobnikiem z wbudowaną wężownicą, można zastosować wymiennik płytowy woda/woda.

Przygotowanie c.w.u. za pomocą pompy ciepła ecoheta comlpex - 3

W tym rozwiązaniu może nie być zapewniona odpowiednia ilości ciepłej wody użytkowej, ale zapewniony jest odpowiedni poziomu przepływu przez skraplacz pompy ciepła.


Całkowity koszt takiego rozwiązania będzie wyższy niż pozostałych rozwiązań, ze względu na koszt płytowego wymiennika ciepła.

Dla każdego z przedstawionych wyżej trzech rozwiązań, zaleca się stosowanie zaworu termostatycznego na wypływie ciepłej wody z zasobnika. Może to zwiększyć ilość dostępnej ciepłej wody i zabezpieczy użytkowników przed ewentualnym poparzeniem.

projekt ogrzewania podłogowego

Projekt instalacji ogrzewania podłogowego

Dla naszych klientów oferujemy darmowy projekt instalacji ogrzewania podłogowego, sprawdź jak taki projekt otrzymać

Zobacz

Ecoheat Complex to pompa ciepła, z której pomocą można przygotować ciepłą wodę użytkową. Urządzenie działa w bezpieczny, a jednocześnie bardzo efektywny sposób. Dostępne jest w kilku wariantach, w każdym calu dostosowanych do potrzeb użytkownika, co przekłada się na to, że każdy może zdecydować, która wersja jest dla niego najlepsza. Jest szereg zalet tego rozwiązania, dlatego Ecoheat Complex to pompa ciepła jak najbardziej godna polecenia. Dobrze wyjdziemy na tym, jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z tego rozwiązania.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx