Katalog 2018 Systemy Klimatyzacji Rotenso
Rotenso – Katalog 2018 Systemy Klimatyzacji
5 marca 2018
Budowa domu na działce rolnej – czy jest możliwa?
Budowa domu na działce rolnej – czy jest możliwa?
7 marca 2018
Pokaż wszystkie
Najważniejsze informacje na temat ogrzewania podłogowego

Najważniejsze informacje na temat ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe spotyka się z coraz większym uznaniem wśród użytkowników, ze względu na mał

Najważniejsze informacje na temat ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe spotyka się z coraz większym uznaniem wśród użytkowników, ze względu na małe zużycie energii i niewidoczność instalacji. Warto poznać kilka najważniejszych informacji na temat tego sposobu ogrzewania domu.

Projekt instalacji i izolacja podłogi

Ogrzewanie podłogowe to betonowa płyta grzewcza z zatopionymi w niej elementami grzejnymi. Stosowany jest również specjalny system do podłóg drewnianych, który pozwala na wykonanie montażu na sucho. Najlepiej, gdy ogrzewanie podłogowe jest zaplanowane jeszcze przed budową domu. Nie będzie wtedy problemu z dopasowaniem wysokości podłóg. Już na etapie planowania podłoża należy brać pod uwagę, że w warstwie posadzki znajdą się rury. Podłoże musi zostać starannie wykonane, aby płyty izolacji termicznej przylegały idealnie, gdy całość zostanie wykonana w nieprawidłowy sposób, może dojść do pęknięć.

Które wybrać: ogrzewanie wodne czy elektryczne ?

Energia elektryczna jest droga, dlatego jeżeli mamy do wyboru ogrzewanie wodne a elektryczne, zawsze warto stawiać na to pierwsze. Jeżeli jednak nie zważamy na koszty eksploatacyjne, lepszym wyborem będzie system elektryczny, ponieważ jeżeli wodne ogrzewanie zostanie wykonane nieprawidłowo, może dojść do poważnej awarii związanej z zalaniem mieszkania. Ogrzewanie elektryczne wykonuje się w znacznie prostszy sposób, dzięki temu awarie i błędy w jego przypadku zdarzają się znacznie rzadziej.

Komfort i oszczędność

Ogrzewanie podłogowe może oddawać ciepło albo przez promieniowanie, albo przez konwekcję. Promieniowanie cieplne polega na przenoszeniu energii promieniowania elektromagnetycznego, którego źródłem jest każde ciało o temperaturze wyższej od zera bezwzględnego. Konwekcja to unoszenie ciepła, a więc wymiana ciepła zachodząca w wyniku poruszania się ciała. Dzięki takiej formie ogrzewania, komfort odczuwania ciepła będzie znacznie wyższy. Gdy podłoga jest ciepła, mniej ciepła potrzeby, aby nie było nam zimno. W pomieszczeniach można dzięki temu ustawić temperaturę o 2 stopnie niższą niż w przypadku ogrzewania tradycyjnego.


Napisz do nas projekt ogrzewania podłogowego wraz z jego wycena otrzymasz gratis

Wycena Ogrzewania

Podziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up