Czym jest membrana dachowa- Jakie jest jej zastosowanie
Czym jest membrana dachowa? Jakie jest jej zastosowanie?
20 października 2020
Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać - wodne czy elektryczne
Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać – wodne czy elektryczne?
22 października 2020
Pokaż wszystkie
Ogrzewanie podłogowe - jak obniżyć zasilającą temperaturę wody

Ogrzewanie podłogowe - jak obniżyć zasilającą temperaturę wody

Ogrzewanie podłogowe - jak obniżyć zasilającą temperaturę wody ?

Jak wiadomo, ogrzewanie podłogowe stało się obecnie niezwykle cenionym źródłem ciepła, które w większości przypadków gwarantuje niezawodność. Tak, więc cieszy się ogromną popularnością, która wciąż bardzo gwałtownie wzrasta. Jest ono przeważnie zasilane wodą, a jej temperatura nie jest wyższa, niż temperatura grzejników.

Ogrzewanie podłogowe - jak obniżyć zasilającą temperaturę wody

Mając w domu mieszany układ grzewczy powierzchnia podłogi staje się zbyt rozgrzana ze względu na wyższą temperaturę zasilania układu grzejnikowego. Jak, więc obniżyć temperaturę wody w ogrzewaniu podłogowym? Otóż najprostszym sposobem jest to, aby zasilać ją wodą, która powraca z grzejników, ponieważ jest już ona odpowiednio schłodzona.

Nadmierny wzrost temperatury nie jest niczym korzystnym dla tego typu ogrzewania, dlatego też warto mieć to na szczególnej uwadze. Na rynku, można obecnie znaleźć specjalistyczny termostatyczny ogranicznik temperatury, dzięki któremu wszystko będzie pod kontrolą. Można go zamontować przede wszystkim w puszcze w ścianie i nie zajmuje on zbyt dużo miejsca, a wręcz przeciwnie. Drugim sposobem jest zamontowanie odpowiedniego modułu mieszającego z pompą elektroniczną.

Co powinno być regulowane w ogrzewaniu podłogowym ?

Każdy właściciel domu jednorodzinnego, który posiada ogrzewanie podłogowe, bardzo często zadaje pytanie, dotyczące tego, co powinno być regulowane w tego typu źródle ciepła? Otóż istotne są tutaj przede wszystkim temperatura podłogi, a co najważniejsze temperatura otoczenia. Te dwa czynniki mają ogromne znaczenie, dlatego też warto o nie odpowiednio zadbać. Przyczyniają się one między innymi do dostarczania komfortu domownikom, a także wszystkim innym osobom, jakie przebywają w pomieszczeniach.

Jak już wcześniej wspomniano, na rynku, można obecnie znaleźć kilka urządzeń, które kontrolują temperaturę wody, dlatego też naprawdę warto je nabyć. Ich cena nie jest, aż taka wygórowana, tak więc nie zniechęca do zakupu. Działanie tych urządzeń jest w tym przypadku niezastąpione, co warto mieć na uwadze. W tej kwestii wszystko ma ogromne znaczenie, dlatego też nie należy tutaj niczego lekceważyć.

Moduł mieszający – zestaw do montażu pomiędzy rozdzielaczem ogrzewania grzejnikowego i rozdzielaczem ogrzewania płaszczyznowego

Moduł mieszający z pompą elektroniczną – zestaw do montażu pomiędzy rozdzielaczem ogrzewania grzejnikowego i rozdzielaczem ogrzewania płaszczyznowego

Zobacz

Wygodny i prosty w obsłudze - zawór mieszający z siłownikiem

Zawór mieszającym z siłownikiem, przeznaczony jest on przede wszystkim do sterowania temperatury i zapewnia on niezwykły komfort, a także praktyczność i funkcjonalność. Wszelkie zmiany dokonuje on automatycznie, co jest jego jedną z najważniejszych zalet, które ceni się oczywiście najbardziej. Dzieje się to dzięki odpowiedniemu sterowaniu przez właściwy regulator.

Zawór mieszający z siłownikiem to niezawodność, która niesie za sobą mnóstwo korzyści. Wybierając ten odpowiedni, należy sugerować się przede wszystkim jego jakością, która w tym przypadku ma naprawdę ogromne znaczenie. Zakup właściwego zaworu to inwestycja na bardzo długie lata, dlatego też w żadnym wypadku nie można kierować się ceną. A dlaczego? Otóż nie jest ona najważniejsza, a wręcz przeciwnie. Tutaj jakość powinno stawiać się zawsze na pierwszym planie.

Ogrzewanie podłogowe - jak obniżyć zasilającą temperaturę wody

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.

Zobacz

Ogrzewanie podłogowe – jak obniżyć zasilającą temperaturę wody ?

Jak wiadomo, ogrzewanie podłogowe stało się obecnie niezwykle cenionym źródłem ciepła, które w większości przypadków gwarantuje niezawodność. Tak, więc cieszy się ogromną popularnością, która wciąż bardzo gwałtownie wzrasta. Jest ono przeważnie zasilane wodą, a jej temperatura nie jest wyższa, niż temperatura grzejników.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
3 lat temu

Mam taki układ mieszający u siebie w domu. Podłogówkę mam w łazience, kuchni i salonie, grzejniki natomiast w sypialniach. Polecam każdemu kto ma taki układ grzewczy

1
0
Podziel się swoją opiniąx