Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim
Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim?
22 czerwca 2021
Odległość domu od drogi publicznej – w jakiej odległości od drogi można postawić dom
Odległość domu od drogi publicznej – w jakiej odległości od drogi można postawić dom ?
25 czerwca 2021

NEA SMART 2.0 – prosta, elastyczna, przyszłościowa. Nowa generacja techniki regulacji jest teraz zgodna z KNX

NEA SMART 2.0 do sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym jest teraz zgodna z systemami KNX. Oznacza to, że może się komunikować z innymi urządzeniami w budynku. Regulatory pokojowe mają atrakcyjny design i inteligentne funkcje, a ich instalacja i obsługa jest łatwa i komfortowa.

NEA SMART 2.0 od REHAU to elastyczne rozwiązanie do regulacji systemów ogrzewania płaszczyznowego zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w większych budynkach, do maksymalnie 60 pomieszczeń.

NEA SMART 2.0 – prosta, elastyczna, przyszłościowa. Nowa generacja techniki regulacji jest teraz zgodna z KNX

Wysoka elastyczność

NEA SMART 2.0 jest dostępna jako rozwiązanie bezprzewodowe i magistralowe. Baza, czyli centralna jednostka sterująca, łączy obie technologie w jednym urządzeniu, bez konieczności stosowania dodatkowych elementów. Urządzenia bezprzewodowe oraz magistralowe mogą być także stosowane w formie instalacji mieszanej. Za pomocą NEA SMART 2.0 można nie tylko sterować temperaturą w pomieszczeniu, lecz także regulować temperaturę zasilania oraz zintegrować osuszacze powietrza.

System NEA SMART 2.0 idealnie nadaje się także do budynków poddawanych renowacji. Dzięki nowej bramie KNX z łatwością można umieścić NEA SMART 2.0 w domu inteligentnym.

Globalny standard KNX oferuje szeroką gamę opcji projektowych, od zintegrowanego ogrzewania, oświetlenia, rolet zasilanych elektrycznie, systemów alarmowych i domofonów, po urządzenia gospodarstwa domowego i elektronikę użytkową. KNX ułatwia także dostosowanie rozwiązań smart home do indywidualnych potrzeb – wszystko po to, aby stworzyć jeszcze inteligentniejszy dom, który dostarcza jeszcze wyższego poziomu komfortu.

Wszystko pod kontrolą z aplikacją

Dzięki nowej, intuicyjnej aplikacji NEA SMART 2.0 użytkownik budynku ma wszystko pod kontrolą z dowolnego miejsca na świecie, przez cały czas. Oprócz wprowadzania zmian ustawień w systemie ogrzewania podłogowego, aplikacja oferuje również opcję monitorowania zużycia energii oraz informowania użytkownika o aktualnym stanie systemu.

Właściciele domów mogą zezwolić firmie serwisowej na przeprowadzenie zdalnego przeglądu systemu ogrzewania, bez konieczności przyjazdu na miejsce.

Elegancki design

Regulator pokojowy NEA SMART 2.0 przekonuje swoim eleganckim wyglądem. Zamiast tradycyjnego wyświetlacza LC nowe regulatory wyposażone są w nowoczesny matrycowy wyświetlacz LED, umiejscowiony za powierzchnią regulatora i prześwitujący przez obudowę.

W wersji z magistralą regulatory posiadają również dyskretnie podświetlaną ramkę. Co do kolorystyki, to dostępne są w wersjach białej i czarnej.

NEA SMART 2.0 – prosta, elastyczna, przyszłościowa. Nowa generacja techniki regulacji jest teraz zgodna z KNX

Maksymalny komfort

NEA SMART 2.0 zapewnia wymaganą temperaturę dla każdego pokoju z osobna, bez konieczności ingerencji użytkownika. System zapamiętuje określony sposób użytkowania i dostosowuje się do niego automatycznie. Technologia geofencingu wykrywa, czy użytkownicy są w domu lub w drodze do niego, i dostosowuje temperaturę w sposób inteligentny.

Użytkownik w każdej chwili może jednak wprowadzić zmiany ręcznie – zarówno bezpośrednio na urządzeniu, jak i za pomocą aplikacji z dowolnego miejsca na świecie. Może także zrobić to głosowo, za pomocą urządzenia Amazon Alexa. Wygoda oznacza również brak zmartwień dotyczących wysokości następnego rachunku za ogrzewanie.

System NEA SMART 2.0 pozwala zaoszczędzić do 20% kosztów ogrzewania, dzięki precyzyjnej i inteligentnej funkcji kontroli temperatur, która zapobiega nadmiernemu zużyciu i nieuzasadnionej konsumpcji energii. Na przykład, system wykrywania otwartych okien zauważa spadek temperatury, który jest tym spowodowany, i automatycznie wyłącza ogrzewanie, aby zaoszczędzić energię.

Łatwość instalacji, uruchomienia oraz obsługi

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na NEA SMART 2.0 w wersji bezprzewodowej czy z magistralą, oba są łatwe w instalacji. Uruchomienie również jest bardzo proste i pozwala zaoszczędzić czas, programując regulatory centralnie. Systemem można sterować za pomocą smartfona lub tabletu. Nowe możliwości zdalnego serwisu i diagnostyki pozwalają uniknąć czasochłonnych wizyt serwisanta u użytkownika.

Pracochłonna regulacja ogrzewania płaszczyznowego i konieczność jej powtarzania należą już do przeszłości. Siłownik termiczny REHAU BALANCE przeprowadza automatyczne równoważenie hydrauliczne dla każdego obwodu grzewczego, zapewniając w ten sposób wydajność ogrzewania podłogowego.

NEA SMART 2.0 – prosta, elastyczna, przyszłościowa. Nowa generacja techniki regulacji jest teraz zgodna z KNX

Aplikacja NEA SMART 2.0 jest dostępna bezpłatnie na systemy iOS i Android.

app store - 17-8
google play - 17-8
Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.rehau.pl/neasmart2

Grupa REHAU jest specjalistą w dziedzinie polimerów z rocznym obrotem wynoszącym ok. 3.3 miliarda euro. Jest to niezależna i stabilna firma rodzinna z ponad 70-letnią tradycją. W ponad 170 siedzibach na świecie zatrudnia około 20.000 pracowników, z tego 12.000 tysięcy w Europie, 8.000 w samych Niemczech. REHAU dostarcza rozwiązania dla budownictwa, motoryzacji i przemysłu.

NEA SMART 2.0 – prosta, elastyczna, przyszłościowa. Nowa generacja techniki regulacji jest teraz zgodna z KNX

NEA SMART 2.0 do sterowania ogrzewaniem i chłodzeniem płaszczyznowym jest teraz zgodna z systemami KNX. Oznacza to, że może się komunikować z innymi urządzeniami w budynku. Regulatory pokojowe mają atrakcyjny design i inteligentne funkcje, a ich instalacja i obsługa jest łatwa i komfortowa.

NEA SMART 2.0 od REHAU to elastyczne rozwiązanie do regulacji systemów ogrzewania płaszczyznowego zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w większych budynkach, do maksymalnie 60 pomieszczeń.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
3 lat temu

Jaka jest cena tego regulatora ?

Cyzio
Cyzio
3 lat temu
Reply to  Zbyszek

Co konkretnie szukasz ?

Iwo
Iwo
2 lat temu

Jak skonfigurować bramkę w tym urządzeniu ?

Janina
Janina
2 lat temu
Reply to  Iwo

Napisz do producenta, udostępni Tobie dokumentację

4
0
Podziel się swoją opiniąx