Zakup i montaż rekuperacji – wybrane błędy, jakie możesz popełnić
Zakup i montaż rekuperacji – wybrane błędy, jakie możesz popełnić
15 października 2018
formalności związane z instalacja pompy ciepła
Instalacja pompy ciepła – formalności
19 października 2018

System węża chowanego Flexin – zasady działania i projektowania instalacji

System Flexin umożliwia chowanie węża giętkiego wykorzystywanego podczas sprzątania budynku centralnym odkurzaczem. Użytkownik nie musi przenosić węża z gniazda do gniazda, co ułatwia całą obsługę.

Projektowanie systemu węża chowanego Flexin

Instalacja musi składa się z przewodu co najmniej takiej długości, jak wąż giętki. Miejsce, w którym będzie on przechowywany nie może się rozgałęziać, a jego załamania muszą być wykonane przy wykorzystaniu oryginalnych łuków Flexin. Pozostałe części systemu można wykonać przy użyciu standardowych materiałów instalacyjnych. Maksymalna liczba łuków dla instalacji z wężem w pokrowcu wynosi 3 szt.

Dostępna płyta montażowa gniazda Flexin ma 10 cm grubości, należy uwzględnić jej grubość podczas planowania instalacji. Gniazdo ssące należy zamontować na wysokości 1 metra nad poziomem podłogi. Należy doprowadzić do niego instalację sterującą, jak dla każdego tego typu gniazda.

Oferowane przewody giętkie występują w kompletach z akcesoriami o długościach 9, 12 lub 15 metrów. Pozwala to na dobranie rozwiązania dostosowanego do powierzchni domu.

Działanie systemu węża chowanego Flexin

Wykorzystując system węża chowanego Flexin, można schować go do wnętrza instalacji centralnego odkurzania. Użytkownik uzyskuje do niego dostęp bez konieczności przenoszenia go z miejsca na miejsce. Wąż czeka schowany w ścianie lub podłodze, zawsze gotowy do pracy

Prowadzenie instalacji weża odkurzacza centralnego

Prowadzenie instalacji

Przewody instalacyjne do systemu Flexin mogą być ukryte w zależności od architektury budynku odpowiednio:

A) W wylewce podłogi.

B) W stropie nad sprzątanym pomieszczeniem.

Flexin – zestaw instalacyjny

Materiały instalacyjne do systemu Flexin

Gniazda ssawne Flexin
Płyta montażowa gniazda Flexin
Elementy flexin
Elementy flexin 2

Kompletne zestawy Flexin

Kompletne zestawy Flexin

Akcesoria do systemu Flexin

Akcesoria do systemu Flexin

Zestaw Flexin do bezprzewodowego sterowania z uchwytu węża giętkiego

Zestaw Flexin do bezprzewodowego sterowania
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx