Co to są płytki rektyfikowane
Co to są płytki rektyfikowane ?
1 sierpnia 2021
Zmiany w projekcie domu – jakie zmiany są istotne, a jakie nieistotne
Zmiany w projekcie domu – jakie zmiany są istotne, a jakie nieistotne.
10 sierpnia 2021

Na jaki typ odkurzacza warto się zdecydować?

Odkurzacz to jeden z najważniejszych urządzeń wśród sprzętu domowego. Używany regularnie powinien być funkcjonalny i dostosowany do sposobu użytkowania. Dokonanie właściwego wyboru wymaga zapoznania się zarówno z różnymi typami odkurzaczy, jak i też konkretnymi modelami. Pozwala to zdecydować się na takie odkurzacze, które będą dopasowane do indywidualnych oczekiwań.

1. Na jakie odkurzacze pod kątem typu urządzenia warto postawić?

2. Kiedy postawić na odkurzacz pionowy, a kiedy na tradycyjny?

3. Co zapewnią odkurzacze piorące, mopujące, roboty sprzątające?

4. Jakie akcesoria powinny posiadać odkurzacze?

odkurzacz

Na jakie odkurzacze pod kątem typu urządzenia warto postawić?;

Na rynku odkurzaczy można decydować się zarówno na modele klasyczne, jak i też odkurzacze pionowe. Coraz bardziej popularne stają się również roboty sprzątające. Stawiając na jeden z robotów sprzątających dostępnych na https://www.neonet.pl/odkurzacze/roboty-sprzatajace.html, można wybrać nowoczesne urządzenie.

Taki odkurzacz zapewni automatyczne sprzątanie powierzchni użytkowych co pozwoli nam zaoszczędzić masę czasu który musielibyśmy przeznaczyć na sprzątanie naszego domu lub mieszkania. Dodatkowym atutem jest możliwość zdalnej pracy takiego odkurzacza za pomocą aplikacji mobilnej.

Wybierać można takie typy odkurzaczy, jak:

• bezprzewodowe

• pionowe,

• workowe,

• bezrowkowe,

• piorące,

• mopujące,

• roboty sprzątające. 

Standardowe odkurzacze to urządzenia, w których wykorzystywana jest rura teleskopowa. Wybierać można wersje workowe oraz bezworkowe. Jeszcze jakiś czas temu bardziej popularną wersją klasycznego odkurzacza była ta z workiem. Taki typ odkurzacza mógł być wyposażony w worek papierowy lub worek tekstylny. Wadą takich odkurzaczy jest to, że konieczne jest regularne wymienianie worków.

Natomiast odkurzacze bezworkowe nie wymagają regularnej wymiany worków, a dodatkowo można ograniczyć produkcję śmieci. W takim odkurzaczu trzeba jednak regularnie czyścić pojemnik na śmieci. Gdy taki odkurzacz ma zapewnić możliwość czyszczenia większych powierzchni, warto postawić na modele z większymi pojemnikami. Odpowiednia pojemność worka pojemnika zapewnia znacznie dłuższy czas, w którym nie trzeba czyścić urządzenia, aby móc go używać.

odkurzacz bezprzewodowy

Kiedy postawić na odkurzacz pionowy, a kiedy na tradycyjny? 

Wybierając odkurzacze, można postawić zarówno na wersje standardowe, jak i też pionowe. Do zalet pionowych modeli można zaliczyć przede wszystkim większą wygodę użytkowania. Wynika to z tego, że jest to odkurzacz ręczny. Zapewnia to odpowiednie rozłożenie ciężaru w urządzeniu. Dodatkowo pionowe urządzenia mają również kompaktową obudowę. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że tego typu odkurzacze najczęściej nie są w stanie oferować tak dużej efektywności czyszczenia, jak odkurzacz klasyczny. Wynika to z gorszych parametrów mocy ssania, mocy silnika. Takie odkurzacze mogą z tego powodu nie najlepiej sprawdzać się przy czyszczeniu podłóg twardych, zwłaszcza przy większych powierzchniach użytkowych. Są też inne opcje, jak na przykład ręczny odkurzacz bezprzewodowy, czy takie, które posiadają funkcje prania. Może to być odkurzacz workowy lub bezworkowy, opcji jest wiele, tak jak akcesoriów. 

Co zapewnią odkurzacze piorące, mopujące, roboty sprzątające? 

odkurzacz bezprzewodowy - robot

Na rynku odkurzaczy można zdecydować się również na sprzęt wielozadaniowy. Takie specjalne urządzenia to między innymi odkurzacze piorące. To urządzenia, które mogą zapewnić wygodne odświeżanie dywanów czy wykładzin. Mniejsze modele, w których zastosowana jest do prania mała ssawka, mogą być wykorzystane do odświeżania tapicerek. To wygodne urządzenie dla osób, które nie chcą stosować środków chemicznych do dywanów, ale wolą delikatne ich odświeżenie z wykorzystaniem odkurzacza.

Decydując się na odkurzacze mopujące, można uzyskać dostęp do dodatkowe funkcji, która pozwala myć posadzki na mokro. Gdy posiada się duże powierzchnie podłóg do mycia, wówczas taki odkurzacz może okazać się bardzo wygodnym urządzeniem. Do standardowej wielkości domu czy mieszkania można zdecydować się na urządzenia, które mają zasięg pracy m.

Coraz większą popularnością cieszą się roboty sprzątające. To coraz bardziej zaawansowane urządzenia, które samodzielnie dokonują sprzątania wskazanej powierzchni. W robotach dostępna jest między innymi regulacja mocy ssania, a także możliwość wyboru różnych opcji czyszczenia powierzchni.

Obejmuje to:

• sprzątania powierzchni od punktu do punktu,

• czyszczenie w ruchu kołowym. 

Jakie akcesoria powinny posiadać odkurzacze? 

Wpływ na sposób działania odkurzaczy mają również dodatkowe akcesoria. Gdy chce się mieć możliwość sprzątania trudniej dostępnych przestrzeni użytkowych, dobrze jest gdy w urządzeniu do sprzątania dostępne są szczotki dysza długa. Wówczas można sprzątać nawet w przestrzeniach między meblami. W odkurzaczach znajdować mogą się również odmienne wersje szczotek szczelinowych.

W urządzeniu może być dostępna szczotka szczelinowa:

• uniwersalna,

• z kółkami,

• tapicerska,

• do paneli i parkietów,

• w wersji turbo.

W zależności od sposobu wykorzystania odkurzacza w wielu urządzeniach można wykorzystywać różne wersje szczotek szczelinowych. Jednak również ssawka szczelinowa może być dostępna w różnych wersjach.

Obejmuje to ssawki typu:

ssawka szczelinowa krótka lub długa,

• tapicerska,

• okrągła,

• w kształcie litery T.

Innym elementem odkurzaczy bywa dysza szczotkowa. Podstawową wersją dyszy w odkurzaczu jest ta uniwersalna. Jednak w konkretnych modelach odkurzaczy można również korzystać ze specjalnych wersji dysz jak dysza podłogowa. Taka dysza pozwala na efektywne i dokładne wyczyszczenie podłóg. Do czyszczenia małych powierzchni może być wykorzystana dysza w wersji ręcznej. W grę wchodzi też ssawka podłogowa, czy szczotka płaska albo szczotka wielofunkcyjna.

Na jaki typ odkurzacza warto się zdecydować?

Odkurzacz to jeden z najważniejszych urządzeń wśród sprzętu domowego. Używany regularnie powinien być funkcjonalny i dostosowany do sposobu użytkowania. Dokonanie właściwego wyboru wymaga zapoznania się zarówno z różnymi typami odkurzaczy, jak i też konkretnymi modelami. Pozwala to zdecydować się na takie odkurzacze, które będą dopasowane do indywidualnych oczekiwań.

  1. Na jakie odkurzacze pod kątem typu urządzenia warto postawić? 
  2. Kiedy postawić na odkurzacz pionowy, a kiedy na tradycyjny?
  3. Co zapewnią odkurzacze piorące, mopujące, roboty sprzątające?
  4. Jakie akcesoria powinny posiadać odkurzacze?
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldi
Waldi
1 miesiąc temu

Jaki odkurzacz/robot polecacie ?

Bolek
Bolek
24 dni temu
Reply to  Waldi

Według mnie najlepszy to Xaomi

Zuzanna
Zuzanna
18 dni temu

Ja swój robot/odkurzacz kupiłem na alliexpres, są tam cenny niższe niż na allegro

Ula
Ula
2 dni temu

Kupował ktoś taki odkurzacz na Aliexpress ?

Teresa
Teresa
19 godzin temu
Reply to  Ula

Ja kupowałam, przyszedł po 3 tygodniach

5
0
Podziel się swoją opiniąx
()
x