Nożyce do żywopłotu – 5 porad, jaki model wybrać - K4
Nożyce do żywopłotu – 5 porad, jaki model wybrać
24 czerwca 2020
Czym charakteryzują się blaty bukowe i dlaczego warto je wybrać - K3
Czym charakteryzują się blaty bukowe i dlaczego warto je wybrać?
27 czerwca 2020
Pokaż wszystkie
Telewizor i szafka - dobrana para - K4

Telewizor i szafka - dobrana para - K4

Telewizor i szafka - dobrana para

Jednym z kluczowych "mebli" w większości polskich domów jest telewizor. Często stoi on w salonie na wyeksponowanym miejscu. Zdarzają się także modele, które są montowane bezpośrednio na ścianie. W przypadku telewizorów stacjonarnych potrzebny jest mebel, na którym możemy takie urządzenie umieścić. Ważną sprawą jest to, by dobrać podstawę do telewizora tak, aby była stabilna i umożliwiała komfortowe oglądanie filmu, ulubionego programu, czy też meczu siatkarskiego. Dobrze dobrana szafka rtv może także spełniać inne funkcje. Przed jej wyborem warto się więc dobrze zastanowić, jakiego mebla szukamy.

Telewizor i szafka - dobrana para - K1

1. Szafka rtv - dlaczego warto zainwestować w szafkę pod telewizor?

2. Jak wybrać odpowiednią wielkość szafki rtv?

3. Jak dopasować szafkę rtv do pozostałych mebli? Rodzaje szafek rtv

4. Z jakiego materiały wybrać szafkę pod telewizor?

Szafka rtv - dlaczego warto zainwestować w szafkę pod telewizor?

Wybór szafki pod telewizor może się okazać nie najłatwiejszą czynnością, chociażby z tego względu, że obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli tego typu mebli. Aby się o tym przekonać wystarczy wejść na stronę internetową z tego typu produktami, taką jak choćby: https://www.sfmeble.pl/pomieszczenia/salon/szafki-rtv.html. Bez większego kłopotu znajdziemy tam wiele modeli szafek, dzięki którym nasz telewizor zyska solidną podstawę. Dobrze dobrana szafka rtv pozwoli nam także na umieszczenie w niej gazet, kolekcji ulubionych filmów, czy też wręcz umożliwi umieszczenie w pobliżu telewizora np. kina domowego lub sprzętu hi-fi. Możemy zdecydować się na szafkę nowoczesną, możemy także skorzystać z bardziej stonowanych w klimacie propozycji. Wszystko zależy od tego, jakiego rozwiązania szukamy. Duży wybór mebli w sklepie sieciowym na pewno nam w tym pomoże.

Jak wybrać odpowiednią wielkość szafki rtv?

Telewizor i szafka - dobrana para - K2

Wielkość szafki musi być dostosowana przede wszystkim do wielkości odbiornika telewizyjnego, który zamierzamy na niej umieścić. Szafka pod telewizor na pewno powinna być nieco szersza od szerokości ekranu, co uchroni nas przed przypadkowym zahaczeniem o urządzenie na niej stojące. Jeśli ma ona stanąć na środku wielkiego pokoju w nowoczesnym apartamencie, powinna być też odpowiednio szeroka. Wąski mebel może być zdecydowanie mniej stabilny i podatny na ewentualne zagrożenia. Musimy także zadać sobie pytanie, czy szafka ma jedynie służyć do postawienia na niej telewizora czy też ma pełnić inne dodatkowe funkcje. Trzeba to będzie ustalić przed jej zakupem.

Jeśli kupujemy mebel do mieszkania, w którym mieszkamy z innymi domownikami, warto z nimi ustalić to, do czego owa szafka ma nam służyć dodatkowo. W ten sposób uchronimy się przed dodatkowymi kosztami, a dobrze dobrany mebel będzie spełniał więcej funkcji.

Jak dopasować szafkę rtv do pozostałych mebli? Rodzaje szafek rtv

Jeśli mamy dobry gust oraz odrobinę smaku, dobranie odpowiedniej szafki rtv nie powinno nam nastręczyć większych problemów. Należy pamiętać, że szafka jako mebel centralny i przykuwający uwagę, będzie się rzucać w oczy. Najlepiej byłoby nabyć nowy komplet mebli, którego szafka jest częścią integralną. Odpada nam wówczas problem jej dopasowywania do pozostałych rzeczy, znajdujących się w pokoju lub w salonie. Możemy więc zdecydować się na komodę, która dobrze sprawdzi się we wnętrzu wyposażonym rustykalnie, czy też tradycyjnie. Szklany minimalistyczny mebel z elementami metalowymi na pewno dobrze wkomponuje się w nowoczesne wnętrze. Szafka z dużą ilością półek może okazać się strzałem w dziesiątkę dla tych z nas, którzy posiadają sporą kolekcję filmów lub płyt winylowych. Można też eksperymentować z rozwiązaniami, które na pierwszy rzut oka do siebie nie przystają, ale tu trzeba doskonale wiedzieć, jaki efekt chcemy uzyskać. Dobrze by było, gdyby szafkę można było łatwo czyścić, gdyż będzie ona meblem bardzo widocznym. Bez względu na to jaki rodzaj szafki ostatecznie wybierzemy, inwestujmy w meble solidne oraz dobrze wykonane. Da to nam pewność, że posłużą nam one przez wiele lat. 

Z jakiego materiału wybrać szafkę pod telewizor?

Materiał, z jakiego jest wykonana szafka rtv, ma znaczenie. Telewizory nie są już tak ciężkie jak kiedyś, ale nadal szafka powinna być stabilna. Nie może się ona uginać pod telewizorem, np. Możliwości techniczne dostępne obecnie pozwalają na zakup produktów drewnianych, szklanych, stalowych, czy też z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Często są to różnego rodzaju kombinacje wyżej wymienionych materiałów. Dobrym rozwiązaniem będą blaty szafek, które są łatwe w czyszczeniu, a trudne do zarysowania. Szafka powinna mieć też stabilną konstrukcję, która zniesie większe obciążenia. W przypadku, gdy łączy się np. z regałem na książki, trzeba pamiętać, że mają one swój ciężar, który może wpłynąć na funkcjonalność i bezpieczeństwo całego mebla oraz umieszczonych na nim przedmiotów. Bez względu na to jakiego wyboru ostatecznie dokonamy, pamiętajmy, że ma on nam sprawiać przyjemność oraz satysfakcję, zaś szafka powinna spełniać swoją codzienną rolę bez zarzutu.

Telewizor i szafka - dobrana para - K3

Telewizor i szafka – dobrana para

Jednym z kluczowych „mebli” w większości polskich domów jest telewizor. Często stoi on w salonie na wyeksponowanym miejscu. Zdarzają się także modele, które są montowane bezpośrednio na ścianie. W przypadku telewizorów stacjonarnych potrzebny jest mebel, na którym możemy takie urządzenie umieścić. Ważną sprawą jest to, by dobrać podstawę do telewizora tak, aby była stabilna i umożliwiała komfortowe oglądanie filmu, ulubionego programu, czy też meczu siatkarskiego. Dobrze dobrana szafka rtv może także spełniać inne funkcje. Przed jej wyborem warto się więc dobrze zastanowić, jakiego mebla szukamy.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx