Czym ogrzewać dom czyli jakie paliwo do ogrzewania domu wybrać
Czym ogrzewać dom czyli jakie paliwo do ogrzewania domu wybrać?
19 listopada 2021
Co to jest współczynnik przenikania ciepła
Co to jest współczynnik przenikania ciepła?
29 listopada 2021
Pokaż wszystkie
Ile kosztuje remont mieszkania (średnie dane z roku 2021 oraz prognozy na 2022 rok)

Ile kosztuje remont mieszkania (średnie dane z roku 2021 oraz prognozy na 2022 rok)

Ile kosztuje remont mieszkania (średnie dane z roku 2021 oraz prognozy na 2022 rok)?

Kupując mieszkanie na rynku wtórnym bądź posiadając już swoje dawno nie remontowane mieszkanie, często stajemy przed koniecznością przeprowadzenia remontu takiego mieszkania. Ile pieniędzy musimy przeznaczyć na remont mieszkania w roku 2021 , ile nas konkretnie taki remont mieszkania będzie kosztował w roku 2022? Postaramy się w bieżącym wpisie odpowiedzieć na te pytania oraz podpowiedzieć gdzie szukać solidnego wykonawcy który wyremontuje nam mieszkanie.

Przykładowy podział wydatków poniesionych na remont mieszkania w 2021 (mieszkanie o powierzchni 50 m2)

Kliknij by powiększyć

Pod lupę weźmiemy koszt remontu mieszkania o powierzchni 50 m2 składającego się z kuchni o powierzchni 9 m2, łazienki o powierzchni 7 m2, pokoju o powierzchni 16 m2 i 12 m2 oraz przedpokoju o powierzchni 6 m2. Jak wynika z naszych szacunków ( na podstawie własnego doświadczenia oraz przeprowadzonych rozmów z hurtowniami, wykonawcami oraz inwestorami ) najdroższym pomieszczeniem będzie kuchnia, której średni koszt oscyluje w okolicach 25 000 zł. Z tej kwoty meble, sprzęt AGD to kwota rzędu 15 000 zł a pozostały koszt to robocizna plus materiały.

Na drugim miejscu plasuje się remont łazienki na który wydamy w okolicach 15 000 zł (w naszym poprzednim wpisie https://remont.biz.pl/lazienka/ile-kosztuje-remont-lazienki-w-2021-roku/ dokonaliśmy szczegółowej analizy poniesionych kosztów). Najtańszymi pomieszczeniami będą pokoje oraz korytarz, tutaj powinniśmy się zamknąć w kwocie 10 000 zł sumując wydatki poniesione na robociznę oraz materiały.

Ile średnio kosztuje remont mieszkania w 2021.

W 2021 średni koszt remontu mieszkania wynosi około 1000 zł/m2.

Ile będzie kosztować remont mieszkania w 2022.

W naszej opinii koszt remontu mieszkania w roku 2022 powinien nieznacznie spaść z powodu zwiększenia podaży na rynku budowlanym, prognozujemy iż koszt remontu mieszkania w 2022 wyniesie około 800 – 900 zł/m2.

Gdzie szukać wykonawcy na remont mieszkania.

Najlepszym rozwiązaniem będzie popytanie znajomych którzy w ostatnim czasie przeprowadzali remont mieszkania o zarekomendowanie firmy remontowej lub przeglądnięcie wpisów na grupach tematycznych chociażby Facebooka np. tutaj https://www.facebook.com/groups/566227397068536. Z kolei najgorszym rozwiązaniem będzie szukanie ofert firm remontowych na popularnych portalach ogłoszeniowych, przy takiego rodzaju poszukiwaniach należy bezwzględnie poszukać opinii o tych fachowcach, należy przy tym unikać podjęcia współpracy z firmą remontową bez historii i doświadczenia.

Zapraszamy na nasz kanał w wiadomościach Google - https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMP2nlgsw8MytAw?ceid=PL:pl&oc=3

Popyt na kredyty mieszkaniowe i przyczyny jego zmian IQ 2022-K

Popyt na kredyty mieszkaniowe – NBP prognozuje 60 % spadek w pierwszym kwartale 2022.

Czytaj więcej

Ile kosztuje remont mieszkania (średnie dane z roku 2021 oraz prognozy na 2022 rok)?

Kupując mieszkanie na rynku wtórnym bądź posiadając już swoje dawno nie remontowane mieszkanie, często stajemy przed koniecznością przeprowadzenia remontu takiego mieszkania. Ile pieniędzy musimy przeznaczyć na remont mieszkania w roku 2021 , ile nas konkretnie taki remont mieszkania będzie kosztował w roku 2022? Postaramy się w bieżącym wpisie odpowiedzieć na te pytania oraz podpowiedzieć gdzie szukać solidnego wykonawcy który wyremontuje nam mieszkanie.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
1 rok temu

Podane ceny niej więcej się zgadzają

Dilan
Dilan
1 rok temu

Byłem w takiej samej sytuacji jak ty i mogę doradzić, abyś był ostrożny, ponieważ pożyczkodawcy lubią obliczać odsetki i oszukiwać dla pieniędzy.

Samanta
Samanta
1 rok temu
Reply to  Dilan

O jakiej sytuacji piszesz ??? O kredycie na remont mieszkania ???

Tania
Tania
1 rok temu

50 000 za remont mieszkania, sama robocizna to dużo czy mało ?

Rendi
Rendi
1 rok temu

Będzie taniej w 2022 czy nie ?

Zuza
Zuza
1 rok temu
Reply to  Rendi

Bedzie dużo taniej ze względu na mało ilość zleceń

Tomaszek
Tomaszek
1 rok temu
Reply to  Zuza

Też tak myślę 🙂

Wacław
Wacław
1 rok temu

Remontować teraz czy czekać aż spadną ceny ?

Igor
Igor
1 rok temu
Reply to  Wacław

Ja bym poczekał, ceny powinny mocno spaść

9
0
Podziel się swoją opiniąx