Najczęściej popełniane błędy przy montażu rekuperacji
Najczęściej popełniane błędy przy montażu rekuperacji
5 lutego 2018
Anemostat – co to takiego ?
6 lutego 2018
JUNKERS Suprapur KBR kocioł

JUNKERS Suprapur KBR kocioł

Junkers Suprapur KBR

Kondensacyjny kocioł grzewczy Junkers Suprapur KBR o mocy 16-42 kW odznacza się wysoką wydajnością przez cały rok, otrzymujesz urządzenie w bardzo dobrym stosunku ceny do jakości.

W nowych kotłach od marki Junkers została wykorzystana nowoczesna technologia kondensacyjna, która maksymalizuje wykorzystanie paliwa, zastosowany wymiennik gwarantuje niezawodność i wysoką efektywność. Modułowy palnik zapewnia dostosowanie mocy do zmiennych warunków otoczenia, a koncepcja kotła stojącego idealnie sprawdza się w miejscach, które przeszły modernizację w celu dostosowania instalacji do potrzeb budynku.

Co zyskasz wybierają Junkers Suprapur KBR ?

Urządzenie ma zdolność nie tylko do wykorzystania gazu jako paliwa ogrzewającego dom, potrafi także odzyskać ciepło ze skraplającej się pary wodnej zawartej w spalinach, dzięki temu kocioł może osiągać efektywność energetyczną na poziomie 93%.

Kocioł został w dodatku wykonany z wysokiej jakości komponentów, które zapewniają sprawne działanie całego systemu, kocioł Suprapurp KBR gwarantuje idealny stosunek jakości do ceny, dzięki kondensacji jest ekonomiczny i ekologiczny, a dodatkowo ma niewielkie wymiary zewnętrzne i masę, co pozwala na bezproblemowy transport na miejsce instalacji, podłączenia hydrauliczne z tyłu kotła umożliwiają łatwe włączenie do istniejącego systemu.

Zastosowany w urządzeniu gazowy palnik wentylatorowy pracuje w trybie modulowanym w zakresie od 25 do 100% maksymalnej mocy grzewczej, dzięki temuo pomieszczeń będzie dostarczane tyle ciepła, ile jest akurat potrzebne.

Dzięki temu, że kocioł dostępny jest w dużej rozpiętości mocy, można wybrać wersję idealnie pasującą zarówno do małych, jak i dużych domów, do mniejszych budynków świetnie sprawdzi się wersja systemowa KSBR z pompą obiegową, która wymusza obieg czynnika, jeżeli dom jest większy, wtedy można postawić na kocioł w wersji KBR z zewnętrzną pompą obiegową.

JUNKERS Suprapur KBR przekrój kotła

Dane techniczne kotłów Junkers Suprapur KBR

ModelJedn. KBR 16KBR 30 KBR 42KSBR 16 KSBR 30
Klasa efektywności energetycznejAAAAA
Kocioł kondensacyjnyTAKTAK TAKTAK TAK
Sezonowa efektywność energetyczna ogrzewania pomieszczeń (ns)% 9393 9393 93
Znamionowa moc cieplna (Prated)kW 1630 3916 30
Znamionowa moc cieplna 80/60oCkW 3,5 15,37,0- 9,430,1 38,13,5- 7,015,3 30,1
Znamionowa moc cieplna 50/30oC3,8- kW 17,08,0- 10,131,7 39,83,8- 8,0- 17,0 31,7
Poziom mocy akustycznej w pomieszczeniu (Lwa)dB(A) 4855 5348 53
Maks. temperatura zasilaniaoC82 
Maks. dopuszczalne ciśnienie roboczebar3 
Pojemność wodnal 3,75
Przepływ gazu ziemnego E (G20) – wartość maks. 10 minut po włączeniu palnikam3/h 1,663,28 4,051,66 3,28
Maks. pobór prądu2848 6897 116
Wysokośćmm>930 
Szerokośćmm394 
Głębokośćmm466 
Masakg5254

 

Do pobrania katalogi i instrukcje

Suprapur KBR

Katalog Suprapur KBR

Instrukcja użytkowania Junkers Suprapur KBR 16/30/42 i KSBR 16/30

Instrukcja użytkowania Junkers Suprapur KBR 16/30/42 i KSBR 16/30


Certyfikat autoryzowany instalator marki Junkers Bosch

Cena kotłów dostępna w cenniku oraz za pośrednictwem formularza wyceny

Wycena urządzeń

Cennik JunkersRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Irek
Irek
5 lat temu

W końcu wszystko w jednym miejscu 🙂

robert
robert
5 lat temu

Na ta chwilę chyba najlepszy kocioł dostępny na rynku

Franek
Franek
5 lat temu

Kocioł dobry z wysokim współczynnikiem efektywności

Franciszek Wielgus
Franciszek Wielgus
5 lat temu

Mam taki w domu ?

Iza
Iza
5 lat temu

Poleciłbyś ten kocioł ?

5
0
Podziel się swoją opiniąx