Rękojmia, gwarancja w umowie o roboty budowlane bądź remontowe
Rękojmia, gwarancja w umowie o roboty budowlane bądź remontowe
11 marca 2021
Kaisai arctic r32 ( KHC ) - pompa ciepła typu monoblok
Kaisai arctic r32 ( KHC ) – pompa ciepła typu monoblok
14 marca 2021
Pokaż wszystkie
Kominek gazowy - wygodna alternatywa dla tradycyjnych kominków grzewczych

Kominek gazowy - wygodna alternatywa dla tradycyjnych kominków grzewczych

Kominek gazowy - wygodna alternatywa dla tradycyjnych kominków grzewczych.

Kominek to dzisiaj nie tylko ozdoba naszego domu bądź mieszkania, urządzeniem takim wyposażonym w system DGP możemy ogrzać bardzo duże mieszkanie bądź dość spory dom. Do tej pory urządzenie te sprzedawane były jako stało palne paleniska które do procesu spalania potrzebowały drewna. Obecnie na rynku coraz popularniejsza staje się alternatywa dla tych tradycyjnych kominków w postaci kominka na gaz.

Rekuperator a kominek

Tradycyjny kominek i jego wady

W przypadku tradycyjnego kominka opalanego drewnem musimy poświecić pewien nakład pracy związany z jego obsługą a mianowicie musimy zadbać o prawidłowe zmagazynowanie drewna, rozpalenie i pilnowanie ognia w kominku oraz późniejsze sprzątanie i czyszczenie kominka. Dość uciążliwym aspektem będzie pozbywanie się popiołu co w sytuacji gdy nie jesteśmy wyposażeni w specjalny odkurzacz kominkowy może być dość kłopotliwe.

Bezobsługowy kominek gazowy

Wszystkich tych problemów związanych z paleniem w tradycyjnym kominku na drewno nie będziemy mieli jeżeli zdecydujemy się na zakup i instalację kominka na gaz. Kominek taki w procesie spalania wykorzystuje gaz zarówno ten ziemny który mamy w instalacji domowej jak i ten z butli gazowej.

Największa różnicą poza oczywiście „czystą pracą” kominka będzie fakt iż rozpalenie następuje podobnie jak to ma miejsce w kuchence gazowej po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na pilocie lub za pomocą przycisku zapalniczki który zainstalowany jest na obudowie kominka. Błyskawiczne rozpalanie powoduje iż w przypadku zastosowania systemu DGP ogrzane powietrze błyskawicznie zaczyna się rozchodzić po pomieszczeniach podnosząc tym samym dość szybko komfort cieplny w domu lub mieszkaniu.

Kominek z systemem DGP czyli jak ogrzać cały dom kominkiem

Kominek z systemem DGP czyli jak ogrzać cały dom kominkiem.

Kominek w domu lub mieszkaniu to nie tylko ciekawy element aranżacji wnętrza ale równie dobrze może służyć jako główne lub jeżeli ogrzewamy za pomocą np. pompy ciepła rezerwowe źródło ogrzewania domu lub mieszkania.

Czytaj dalej

Kominek gazowy – wygodna alternatywa dla tradycyjnych kominków grzewczych.

Kominek to dzisiaj nie tylko ozdoba naszego domu bądź mieszkania, urządzeniem takim wyposażonym w system DGP możemy ogrzać bardzo duże mieszkanie bądź dość spory dom. Do tej pory urządzenie te sprzedawane były jako stało palne paleniska które do procesu spalania potrzebowały drewna. Obecnie na rynku coraz popularniejsza staje się alternatywa dla tych tradycyjnych kominków w postaci kominka na gaz.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lucyna
Lucyna
3 lat temu

Ja dla mnie rewelacja, nie ma takiego syfu jak przy paleniu drewnem

Zuzia
Zuzia
3 lat temu

Można taki kominek zasilić gazem z butli ?

Grażyna
Grażyna
3 lat temu
Reply to  Zuzia

Można my tak mamy, trzeba tylko zinstalować specjalną dysze czy jakoś tak :-), hydraulik nazywał to przezbrojeniem

Mietek
Mietek
2 lat temu

Jak ktoś ma mieszanie w bloku to takie rozwiązanie będzie rewelacyjne

4
0
Podziel się swoją opiniąx