Dofinansowanie do pomp ciepła
Dofinansowanie do pomp ciepła
19 kwietnia 2018
Ogrzewanie domu gazem – plusy i minusy
Ogrzewanie domu gazem – plusy i minusy
23 kwietnia 2018

Klimatyzator split – rodzaje

Klimatyzator split – rodzaje tego typu systemów są różne, warto zapoznać się z wszystkimi możliwościami, jakie są do wyboru.

  • Klimatyzatory ścienne

Są to klimatyzatory najczęściej wybierane przez klientów, można je zamontować na ścianie przy suficie, odznaczają się niedużą mocą oraz kompaktową obudową, pozwalają na chłodzenie i ogrzewanie niewielkich pomieszczeń, producenci starają się produkować takie jednostki wewnętrzne, których design będzie pasował do nowoczesnych wnętrz.

  • Klimatyzatory przysufitowo-przypodłogowe

Ten rodzaj klimatyzacji można zamontować zarówno przy suficie, jak i przy podłodze, obydwa rozwiązania mają zarówno swoje wady, jak i zalety, jeżeli klimatyzator zostanie umieszczony pod parapetem w pozycji pionowej, można będzie zablokować napływ ciepłego powietrza z zewnątrz ( klimatyzator zadziała jak kurtyna powietrzna ), natomiast, jeżeli klimatyzator zostanie ustawiony w pozycji poziomej, można uzyskać urządzenie podstropowe. 

  • Klimatyzatory kasetonowe

Nie zajmują miejsca ani na ścianie, ani na podłodze, zazwyczaj wykorzystuje się je w pomieszczeniach wysokich, powietrze może wydobywać się z nich w różnych kierunkach, od 1 do 4 stron, najlepsze są oczywiście modele, w których powietrze jest rozprowadzane we wszystkich czterech kierunkach, ten rodzaj klimatyzacji jako jedyny można zamontować w suficie podwieszanym.

  • Klimatyzatory kanałowe

Jest to rozwiązanie pozwalające na wbudowanie klimatyzacji w strop, w pomieszczeniu widoczna jest tylko kratka, przez którą powietrze jest wprowadzane do wnętrza kanałem.


Zobacz więcej naszych wpisów na temat klimatyzacji

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Chłodzi i ogrzewa, takie możliwości daje klimatyzacja, która coraz częściej znajduje zastosowanie nie tylko w budynkach biurowych, ale także w domach prywatnych. Ma wiele ciekawych właściwości, które sprawiają, że dbanie o komfort termiczny w domu jest dużo prostsze i bardziej przyjemne

Zobacz: remont.biz.pl/category/klimatyzacja/

Klimatyzacja – sprzedaż i montaż – Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx