Dofinansowanie do pomp ciepła
Dofinansowanie do pomp ciepła
19 kwietnia 2018
Ogrzewanie domu gazem – plusy i minusy
Ogrzewanie domu gazem – plusy i minusy
23 kwietnia 2018

Klimatyzator split – rodzaje

Klimatyzator split – rodzaje tego typu systemów są różne, warto zapoznać się z wszystkimi możliwościami, jakie są do wyboru.

  • Klimatyzatory ścienne

Są to klimatyzatory najczęściej wybierane przez klientów, można je zamontować na ścianie przy suficie, odznaczają się niedużą mocą oraz kompaktową obudową, pozwalają na chłodzenie i ogrzewanie niewielkich pomieszczeń, producenci starają się produkować takie jednostki wewnętrzne, których design będzie pasował do nowoczesnych wnętrz.

  • Klimatyzatory przysufitowo-przypodłogowe

Ten rodzaj klimatyzacji można zamontować zarówno przy suficie, jak i przy podłodze, obydwa rozwiązania mają zarówno swoje wady, jak i zalety, jeżeli klimatyzator zostanie umieszczony pod parapetem w pozycji pionowej, można będzie zablokować napływ ciepłego powietrza z zewnątrz ( klimatyzator zadziała jak kurtyna powietrzna ), natomiast, jeżeli klimatyzator zostanie ustawiony w pozycji poziomej, można uzyskać urządzenie podstropowe. 

  • Klimatyzatory kasetonowe

Nie zajmują miejsca ani na ścianie, ani na podłodze, zazwyczaj wykorzystuje się je w pomieszczeniach wysokich, powietrze może wydobywać się z nich w różnych kierunkach, od 1 do 4 stron, najlepsze są oczywiście modele, w których powietrze jest rozprowadzane we wszystkich czterech kierunkach, ten rodzaj klimatyzacji jako jedyny można zamontować w suficie podwieszanym.

  • Klimatyzatory kanałowe

Jest to rozwiązanie pozwalające na wbudowanie klimatyzacji w strop, w pomieszczeniu widoczna jest tylko kratka, przez którą powietrze jest wprowadzane do wnętrza kanałem.


Zobacz więcej naszych wpisów na temat klimatyzacji

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Chłodzi i ogrzewa, takie możliwości daje klimatyzacja, która coraz częściej znajduje zastosowanie nie tylko w budynkach biurowych, ale także w domach prywatnych. Ma wiele ciekawych właściwości, które sprawiają, że dbanie o komfort termiczny w domu jest dużo prostsze i bardziej przyjemne

Zobacz: remont.biz.pl/category/klimatyzacja/

Klimatyzacja – sprzedaż i montaż – Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx