Klimatyzacja do domu – jaką wybrać ?
Klimatyzator split – rodzaje
20 kwietnia 2018
Ranking kotłów gazowych 2018
Ranking – najczęściej kupowane klimatyzatory 2017
23 kwietnia 2018

Ogrzewanie domu gazem – plusy i minusy

Wiele osób uważa ogrzewanie gazowe za najbardziej komfortowe, oczywiście tak, jak każdy system, ma on swoich zwolenników i przeciwników, ogrzewanie domu gazem – plusy i minusy tego rozwiązania, czyli jakie ?

Sprawnie działające kotły gazowe

Obecnie dostępne na rynku kotły gazowe to urządzenia wysoko sprawne i bardzo oszczędne, szczególnie popularne są urządzenia kondensacyjne, których sprawność odnośnie wartości opalowej paliwa wynosi 100%, oznacza to, że z jednej porcji paliwa można będzie przygotować więcej ciepła niż podczas korzystania z kotła niekondensacyjnego, przełoży się to na niższe rachunki za ogrzewanie.

Problemy z dostawą gazu

Instalacja gazowa nie wszędzie może zostać zainstalowana, głównie dlatego, że dom musi zostać przyłączony do sieci gazowej, a nie wszędzie one prowadzą, jeżeli dom znajduje się w dużej odległości od sieci gazowej, podłączenie instalacji jest po prostu nieekonomiczne, można wtedy przezbroić kocioł i korzystać z gazu lpg.

Wysoki koszt inwestycyjny

Ogrzewanie gazowe nie jest tanią inwestycją, wykonanie instalacji może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, do tego należy doliczyć także zaprojektowanie i wykonanie przyłącza, choć późniejsze koszty eksploatacji będą nie aż tak wysokie, początkowo trzeba będzie wydać sporo pieniędzy.

Kocioł - piec gazowy

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony kotłom i piecom gazowym i zobacz co warto sprawdzić przed zakupem.

Ogrzewanie domu gazem – plusy i minusy

Wiele osób uważa ogrzewanie gazowe za najbardziej komfortowe, oczywiście tak, jak każdy system, ma on swoich zwolenników i przeciwników, ogrzewanie domu gazem – plusy i minusy tego rozwiązania, czyli jakie ?

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx