Ariston ogrzewanie odnawialne zrodla Cennik 2018
Ariston ogrzewanie odnawialne źródła Cennik 2018
18 kwietnia 2018
Klimatyzacja do domu – jaką wybrać ?
Klimatyzator split – rodzaje
20 kwietnia 2018

Dofinansowanie do pomp ciepła

Konsumenci są coraz bardziej chętni, aby stosować rozwiązania przyjazne środowisku, dotyczy to zarówno produktów spożywczych, jak i systemów instalowanych w domu, gdy konieczna jest do podjęcia decyzja o konkretnej technice grzewczej, wybór często pada na pompę ciepła, dofinansowanie do pomp ciepła jest dodatkowym elementem zachęcającym.

W ramach programu Prosument, każda osoba zainteresowana niekonwencjonalnymi metodami ogrzewania domu może liczyć na wsparcie finansowe w postaci pożyczki z dotacją lub kredytu bankowego z dotacją, ostateczna decyzja o udzielanej pomocy jest podejmowana w zależności od całkowitych kosztów inwestycji, program Prosument został zaplanowany na lata 2015-2022. Podpisywanie umów zakończy się jednak w 2020 roku.

Kto zajmuje się wdrażaniem środków w ramach dofinansowania ?

  • Jednostki samorządu terytorialnego,
  • Spółki handlowe,
  • Banki,
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Co finansuje dofinansowanie?

Program Prosument został skonstruowany w taki sposób, aby całość dofinansowania została spożytkowana na małą lub mikroinstalację do produkcji energii elektrycznej lub ciepła, osoba pobierająca dotacje może pokryć z niej:

  • koszt wykonania projektu instalacji,
  • stworzenie niezbędnej dokumentacji,
  • zakup i montaż pompy ciepła powietrznej, wodnej lub gruntowej w budynku już istniejącym lub właśnie powstającym,
  • odbiór instalacji,
  • koszt rozruchu instalacji.

Jaka instalacja wchodzi w skład programu Prosument ?

Instalacje objęte programem Prosument muszą spełnić określone wymagania techniczne oraz ogólne, można się z nimi szczegółowo zapoznać w załączniku do programu „Wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii”, określone zostały tam również uprawnienia, jakie musi posiadać firma lub osoba zajmująca się montażem tych urządzeń.

Jeżeli starasz się o dofinansowanie do pompy ciepła, musisz wybrać nowe, zrównoważone hydraulicznie urządzenie z pełną instrukcją obsługi oraz użytkowaniem w języku polskim, konieczna jest co najmniej trzyletnia rękojmia wykonawcy, pięcioletnia gwarancja oraz certyfikat lub raport, poświadczające wartość współczynnika COP, wymagania dotyczą również parametrów technicznych pomp ciepła.

Dofinansowanie dla jednego budynku jest przyznawane tylko jeden raz, dlatego nie jest możliwe ubieganie się ponownie o taką dotację.

Więcej informacji jak uzyskać dofinansowanie na stronie – https://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/prosument-dofinansowanie-mikroinstalacji-oze/


Dotacje na wymianę źródeł ciepła dla osób fizycznych w Rzeszowie

Pompa Ciepła – Budowa i Remont

Pompa Ciepła – Budowa i Remont

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się nowoczesne, ekologiczne systemy grzewcze, takie jak pompa ciepła. Coraz więcej osób chce je mieć w swoich domach. Decydują się na nie przede wszystkim osoby będące na etapie budowy domy. Pompy ciepła świetnie sprawdzają się w nowoczesnych, szczelnych domach

Zobacz: remont.biz.pl/category/pompa-ciepla/

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx