Ariston ogrzewanie odnawialne zrodla Cennik 2018
Ariston ogrzewanie odnawialne źródła Cennik 2018
18 kwietnia 2018
Klimatyzacja do domu – jaką wybrać ?
Klimatyzator split – rodzaje
20 kwietnia 2018

Dofinansowanie do pomp ciepła

Konsumenci są coraz bardziej chętni, aby stosować rozwiązania przyjazne środowisku, dotyczy to zarówno produktów spożywczych, jak i systemów instalowanych w domu, gdy konieczna jest do podjęcia decyzja o konkretnej technice grzewczej, wybór często pada na pompę ciepła, dofinansowanie do pomp ciepła jest dodatkowym elementem zachęcającym.

W ramach programu Prosument, każda osoba zainteresowana niekonwencjonalnymi metodami ogrzewania domu może liczyć na wsparcie finansowe w postaci pożyczki z dotacją lub kredytu bankowego z dotacją, ostateczna decyzja o udzielanej pomocy jest podejmowana w zależności od całkowitych kosztów inwestycji, program Prosument został zaplanowany na lata 2015-2022. Podpisywanie umów zakończy się jednak w 2020 roku.

Kto zajmuje się wdrażaniem środków w ramach dofinansowania ?

  • Jednostki samorządu terytorialnego,
  • Spółki handlowe,
  • Banki,
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Co finansuje dofinansowanie?

Program Prosument został skonstruowany w taki sposób, aby całość dofinansowania została spożytkowana na małą lub mikroinstalację do produkcji energii elektrycznej lub ciepła, osoba pobierająca dotacje może pokryć z niej:

  • koszt wykonania projektu instalacji,
  • stworzenie niezbędnej dokumentacji,
  • zakup i montaż pompy ciepła powietrznej, wodnej lub gruntowej w budynku już istniejącym lub właśnie powstającym,
  • odbiór instalacji,
  • koszt rozruchu instalacji.

Jaka instalacja wchodzi w skład programu Prosument ?

Instalacje objęte programem Prosument muszą spełnić określone wymagania techniczne oraz ogólne, można się z nimi szczegółowo zapoznać w załączniku do programu „Wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii”, określone zostały tam również uprawnienia, jakie musi posiadać firma lub osoba zajmująca się montażem tych urządzeń.

Jeżeli starasz się o dofinansowanie do pompy ciepła, musisz wybrać nowe, zrównoważone hydraulicznie urządzenie z pełną instrukcją obsługi oraz użytkowaniem w języku polskim, konieczna jest co najmniej trzyletnia rękojmia wykonawcy, pięcioletnia gwarancja oraz certyfikat lub raport, poświadczające wartość współczynnika COP, wymagania dotyczą również parametrów technicznych pomp ciepła.

Dofinansowanie dla jednego budynku jest przyznawane tylko jeden raz, dlatego nie jest możliwe ubieganie się ponownie o taką dotację.

Więcej informacji jak uzyskać dofinansowanie na stronie – https://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/prosument-dofinansowanie-mikroinstalacji-oze/


Dotacje na wymianę źródeł ciepła dla osób fizycznych w Rzeszowie

Pompa Ciepła – Budowa i Remont

Pompa Ciepła – Budowa i Remont

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się nowoczesne, ekologiczne systemy grzewcze, takie jak pompa ciepła. Coraz więcej osób chce je mieć w swoich domach. Decydują się na nie przede wszystkim osoby będące na etapie budowy domy. Pompy ciepła świetnie sprawdzają się w nowoczesnych, szczelnych domach

Zobacz: remont.biz.pl/category/pompa-ciepla/

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx