Panele grzewcze na podczerwień, jako świetne źródło ciepła - K1
Panele grzewcze na podczerwień, jako świetne źródło ciepła
21 lipca 2020
Jak wybrać najlepszy router do Twojego domu - K4
Jak wybrać najlepszy router do Twojego domu?
27 lipca 2020
Pokaż wszystkie
Jak skutecznie odgrzybić klimatyzację - K1

Jak skutecznie odgrzybić klimatyzację - K1

Jak skutecznie odgrzybić klimatyzację?

Obecnie w wielu domach klimatyzacja jest montowana coraz częściej, ponieważ naprawdę się przydaje. Dzięki niej normalne funkcjonowanie latem w domu jest łatwe i komfortowe. Zapewnia ona świetną temperaturę, która pozwala na ochłodę w upalne dni. Jak każde inne urządzenie wymaga ona pielęgnacji, która w tym przypadku jest niezwykle ważna. Często, jednak sprawia ona wiele trudności, ale da się im zaradzić.

montaz klimatyzacji

Samodzielne czyszczenie i pielęgnacji klimatyzacji nie jest takim trudnym zadaniem, jednakże wymaga przede wszystkim użycia odpowiedniej metody, a także dokładności. Jest to bardzo ważne, dlatego też warto o tym pamiętać. Odgrzybienie tego urządzenia pozwoli na to, aby panowała w nim niezwykła czystość, która korzystnie wpłynie na stan i funkcjonowanie całego urządzenia. Klimatyzator należy pielęgnować bardzo regularnie, co jest zalecane przez producentów.

Proste metody na odgrzybianie klimatyzacji

Każdy, kto zamierza samodzielnie odgrzybić swoją klimatyzację powinien najpierw dobrać do tego odpowiednią metodę, która w tym przypadku jest najważniejsza. Na samym początku należy zdemontować całe urządzenie, aby móc dotrzeć do każdego, nawet najmniejszego zakamarka.

Tutaj istotne jest dokładne wyczyszczenie filtra, które można wykonać za pomocą wody z dodatkiem odpowiedniego środka czyszczącego. Najczęściej używa się oczywiście detergentu, który nie uszkodzi filtra. Wyczyszczenie całej tacy też jest bardzo ważne, dlatego też nie należy o tym zapomnieć.

Cleanairix Clinex Barren

Do odgrzybiania klimatyzacji, należy również użyć specjalnych preparatów. Najlepiej tych, które znajdują się w aerozolu. Jednak, trzeba tutaj zachować wszelkie metody ostrożności, ponieważ niektóre preparaty mogą być dość groźne. Samodzielne odgrzybianie klimatyzacji pozwoli przede wszystkim zaoszczędzić trochę pieniędzy, dlatego też wiele osób się na nie decyduje. U fachowców trzeba zapłacić znacznie więcej, więc dużo osób decyduje się na samodzielnie działanie. Trzeba do tego przyłożyć wszelkich starań.
klimatyzacja

Klimatyzacja

Zobacz również nasz dział poświęcony klimatyzacji i sprawdź co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o montażu klimatyzacji.

Zobacz

Jak skutecznie odgrzybić klimatyzację?

Obecnie w wielu domach klimatyzacja jest montowana coraz częściej, ponieważ naprawdę się przydaje. Dzięki niej normalne funkcjonowanie latem w domu jest łatwe i komfortowe. Zapewnia ona świetną temperaturę, która pozwala na ochłodę w upalne dni. Jak każde inne urządzenie wymaga ona pielęgnacji, która w tym przypadku jest niezwykle ważna. Często, jednak sprawia ona wiele trudności, ale da się im zaradzić.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
Tom
2 lat temu

Na allegro można kupić specjalne środki do odgrzybiania klimatyzacji

Grazka
Grazka
2 lat temu
Reply to  Tom

Jak nazywa się ten środek ?

2
0
Podziel się swoją opiniąx