LG Katalog produktowy 2018 - klimatyzacja ( klimatyzatory ścienne, multi split, komercyjne), pompy ciepła Therma V
LG katalog produktowy 2018 klimatyzacja i pompy ciepla
9 kwietnia 2018
Junkers Bosch Ulotka Condens 7000 F
Junkers Bosch Condens 7000 F – gazowy kocioł kondensacyjny
10 kwietnia 2018

Gaz R32 - Przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy

Parlament Europejski podjął uchwalę, na podstawie której wszyscy producenci pomp ciepła i układów chłodniczych mają zastępować czynniki R410A i R290, czynnikiem R32, nowy czynnik chłodniczy R32 ma mniej negatywny wpływ na środowisko, ponieważ nie przyczynia się do wywoływania efektu cieplarnianego, należy pamiętać gaz ten jest difluorometanem

Czynnik chłodniczy R32 to substancja:

- niskopalna, z małą prędkością rozprzestrzeniania się płomienia,

- której potencjał niszczenia warstwy ozonowej wynosi 1/3 współczynnika GWP dla R410A.

- poprawiająca efektywność energetyczną urządzenia, w którym się znajduje.

W związku z tym, że zastosowanie czynnika R32 wiąże się z uzyskaniem wielu korzyści, producenci decydują się na jego wykorzystywanie w pompach ciepła i układach chłodniczych, na szeroką skalę czynnik ten wykorzystywany jest w nowych klimatyzatorach.

klimatyzacja 1K

Klimatyzacja

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony klimatyzacji i sprawdź jaki klimatyzator zamontować u siebie w domu lub mieszkaniu

Zobacz

Gaz R32 to przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy, który charakteryzuje się niskim współczynnikiem jeżeli chodzi o potencjał tworzenia efektu cieplarnianego. Gaz ten jest stosowany w nowych urządzeniach klimatyzacyjnych takich jak klimatyzator, lada chłodnicza, agregaty chłodnicze.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx