LG Katalog produktowy 2018 - klimatyzacja ( klimatyzatory ścienne, multi split, komercyjne), pompy ciepła Therma V
LG katalog produktowy 2018 klimatyzacja i pompy ciepla
9 kwietnia 2018
Junkers Bosch Ulotka Condens 7000 F
Junkers Bosch Condens 7000 F – gazowy kocioł kondensacyjny
10 kwietnia 2018

Gaz R32 - Przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy

Parlament Europejski podjął uchwalę, na podstawie której wszyscy producenci pomp ciepła i układów chłodniczych mają zastępować czynniki R410A i R290, czynnikiem R32, nowy czynnik chłodniczy R32 ma mniej negatywny wpływ na środowisko, ponieważ nie przyczynia się do wywoływania efektu cieplarnianego, należy pamiętać gaz ten jest difluorometanem

Czynnik chłodniczy R32 to substancja:

- niskopalna, z małą prędkością rozprzestrzeniania się płomienia,

- której potencjał niszczenia warstwy ozonowej wynosi 1/3 współczynnika GWP dla R410A.

- poprawiająca efektywność energetyczną urządzenia, w którym się znajduje.

W związku z tym, że zastosowanie czynnika R32 wiąże się z uzyskaniem wielu korzyści, producenci decydują się na jego wykorzystywanie w pompach ciepła i układach chłodniczych, na szeroką skalę czynnik ten wykorzystywany jest w nowych klimatyzatorach.

klimatyzacja 1K

Klimatyzacja

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony klimatyzacji i sprawdź jaki klimatyzator zamontować u siebie w domu lub mieszkaniu

Zobacz

Gaz R32 to przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy, który charakteryzuje się niskim współczynnikiem jeżeli chodzi o potencjał tworzenia efektu cieplarnianego. Gaz ten jest stosowany w nowych urządzeniach klimatyzacyjnych takich jak klimatyzator, lada chłodnicza, agregaty chłodnicze.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx