Dom modułowy – spełnij swoje marzenie o letniskowym domku
22 czerwca 2017
rekuperacja
Co to jest rekuperacja
25 czerwca 2017
Pokaż wszystkie

Jak wykonać izolację fundamentów w starym budynku ?

Izolacja fundamentów pełni ważną funkcję ochronną. Zabezpiecza ściany przed zawilgoceniem oraz zagrzybieniem. Niestety, ale zazwyczaj stare budynki mają złą hydroizolację lub w ogóle jej nie mają. Po latach okazuje się, że konieczna jest ponowna izolacja fundamentów. Jak ją wykonać?

Izolacja fundamentów w starym budynku może zostać wykonana podobnie, jak w nowym. Współczesne projekty domów posiadają już wszystkie wytyczne, które wskazują, jak powinna przebiegać izolacja pozioma. W przypadku budynków starszego typu jesteśmy zdani na siebie. Warto zatrudnić profesjonalną ekipę, która z całym zadaniem poradzi sobie znakomicie.

Odkopanie fundamentów

Pierwszym etapem działań będzie odkopanie fundamentów. Wszystkie prace należy przeprowadzić etapowo. Nie należy jednocześnie odkopywać wszystkich fundamentów dookoła budynku. Mogłoby to naruszyć ich stabilność. Należy odkopywać fundamenty do głębokości 1 metra poniżej poziomu gruntu. Długość odsłoniętej partii fundamentów nie powinna przekraczać 2 metrów. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko ich osłabienia.

Oczyszczanie i osuszanie budynku

Kolejnym etapem jest osuszanie i oczyszczanie murów. Odkopany fundament musi schnąć co najmniej kilka dni, aby hydroizolacja mogła zostać założona na suche ściany.Pionowa izolacja fundamentów

Hydroizolacja powinna być dostosowana do specyfiki budynku, z jakim mamy do czynienia. Do dyspozycji mamy lepiki, izolacje natryskowe, papy termozgrzewalne. Należy zastosować taki materiał, który będzie w pełni chronił budynek przed wilgocią.

Ostatni etap: zakopanie fundamentów

Gdy już izolacja fundamentów zostanie wykonana, zaizolowane ściany należy zakopać. Oczywiście, należy wykonywać to z dużą dokładnością i starannością, aby nie doszło do uszkodzenia powłoki izolacyjnej. Dobrze jest zastosować folię kubełkową, która jest pomocna przy wykonywaniu izolacji. Zabezpiecza ona mury przed uszkodzeniami mechanicznymi  wywoływanymi przez ziemię. Układamy ją kubełkami w kierunku ściany. W ten sposób pomiędzy murem, a kubełkami pozostaje wolna przestrzeń. Sprzyja to cyrkulacji powietrza, a co za tym idzie także odprowadzaniu wilgoci. Należy również pamiętać, aby do zasypywania fundamentów nie używać tej samej ziemi, która została wykopana. Znacznie lepszym materiałem będzie piach lub żwir.

Zobacz czym zaizolować fundament

SIKA IGOLFLEX – 101 wodoszczelna izolacja bitumicznaa

SIKA IGOLFLEX – 101 wodoszczelna izolacja bitumicznaa

Jednoskładnikowa, grubowarstwowa, bezrozpuszczalnikowa, elastyczna, modyfikowana polimerami emulsyjna powłoka bitumiczna, Do wykonywania izolacji przeciwwodnej

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/izolacje/15686-sika-igolflex-101-wodoszczelna-izolacja-bitumiczna.htmlRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *