Wydajność ogrzewania podłogowego w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób jest zarządzana. Im bardziej będzie nowoczesna instalacja, tym więcej korzyści można będzie uzyskać.
Wodne ogrzewanie podłogowe – wszystko co powinniście wiedzieć
20 czerwca 2017
Jak wykonać izolację fundamentów w starym budynku
Jak wykonać izolację fundamentów w starym budynku ?
23 czerwca 2017
Pokaż wszystkie

Dom modułowy – spełnij swoje marzenie o letniskowym domku

Obecnie najszybciej można wybudować domy modułowe. Można postawić je nawet w miesiąc. 80% gotowych elementów przygotowywanych jest w hali produkcyjnej. Na placu budowy wystarczy je po prostu połączyć, aby mógł powstać z nich dom. Jest to idealne rozwiązanie na domek letniskowy.

Na zachodzie Europy modułowe domy letniskowe są bardzo popularne. Szwecja, Norwegia, Dania czy Finlandia słynie nie tylko z budynków mieszkalnych, ale także szkół i obiektów administracyjnych wykonanych w tej technologii.

Modułowe domy z keramzytobetonu

Większość prac związanych z konstrukcją i wykończeniem domu odbywa się na hali produkcyjnej. Powstaje tam gotowy moduł domu, który przewożony jest do miejsca docelowego. Domy letniskowe powstają z ram stalowych wypełnionych keramzytobetonem. Ściany oraz strop ociepla się wełną mineralną. Na zewnętrznej stronie stosuje się tynk mineralny lub tynk akrylowy. W domkach modułowych letniskowych instaluje się nowatorski system wentylacji.

Produkcja domu modułowego trwa miesiąc, a montaż zaledwie 3 dni.Modułowe domu szkieletowe

Proces powstawania domów szkieletowych wygląda tak samo jak domów z keramzytobetonu. Różnią się one jedynie wymiarami i konstrukcją. Dom szkieletowy stawiany jest na podmurówce, które oparcie stanowią fundamenty. Należy pamiętać, że szkieletowe domu modułowe pełnią funkcję mieszkalną. Aby je postawić, należy uzyskać pozwolenie na budowę.

Elementy nośne stropów i ścian wytworzone są ze stali ocynkowanej lub drewna. Jeżeli zdecydujemy się na pierwsze rozwiązanie, to ich wypełnienie stanowią płyty warstwowe z izolacją termiczną, powstałą na bazie pianki poliuretanowej. W drugim przypadku, wypełnienie wykonane jest z wełny mineralnej. Ściany zostają obudowane za pomocą płyt wiórowych lub gipsowo-kartonowych.

Rozwiązania proponowane przez budowlańców cieszą się bardzo dużą popularnością. Coraz więcej osób stawia na domy modułowe, które buduje się szybko, a efekt jest zachwycający.Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx