Wydajność ogrzewania podłogowego w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób jest zarządzana. Im bardziej będzie nowoczesna instalacja, tym więcej korzyści można będzie uzyskać.
Wodne ogrzewanie podłogowe – wszystko co powinniście wiedzieć
20 czerwca 2017
Jak wykonać izolację fundamentów w starym budynku
Jak wykonać izolację fundamentów w starym budynku ?
23 czerwca 2017
Pokaż wszystkie

Dom modułowy – spełnij swoje marzenie o letniskowym domku

Obecnie najszybciej można wybudować domy modułowe. Można postawić je nawet w miesiąc. 80% gotowych elementów przygotowywanych jest w hali produkcyjnej. Na placu budowy wystarczy je po prostu połączyć, aby mógł powstać z nich dom. Jest to idealne rozwiązanie na domek letniskowy.

Na zachodzie Europy modułowe domy letniskowe są bardzo popularne. Szwecja, Norwegia, Dania czy Finlandia słynie nie tylko z budynków mieszkalnych, ale także szkół i obiektów administracyjnych wykonanych w tej technologii.

Modułowe domy z keramzytobetonu

Większość prac związanych z konstrukcją i wykończeniem domu odbywa się na hali produkcyjnej. Powstaje tam gotowy moduł domu, który przewożony jest do miejsca docelowego. Domy letniskowe powstają z ram stalowych wypełnionych keramzytobetonem. Ściany oraz strop ociepla się wełną mineralną. Na zewnętrznej stronie stosuje się tynk mineralny lub tynk akrylowy. W domkach modułowych letniskowych instaluje się nowatorski system wentylacji.

Produkcja domu modułowego trwa miesiąc, a montaż zaledwie 3 dni.Modułowe domu szkieletowe

Proces powstawania domów szkieletowych wygląda tak samo jak domów z keramzytobetonu. Różnią się one jedynie wymiarami i konstrukcją. Dom szkieletowy stawiany jest na podmurówce, które oparcie stanowią fundamenty. Należy pamiętać, że szkieletowe domu modułowe pełnią funkcję mieszkalną. Aby je postawić, należy uzyskać pozwolenie na budowę.

Elementy nośne stropów i ścian wytworzone są ze stali ocynkowanej lub drewna. Jeżeli zdecydujemy się na pierwsze rozwiązanie, to ich wypełnienie stanowią płyty warstwowe z izolacją termiczną, powstałą na bazie pianki poliuretanowej. W drugim przypadku, wypełnienie wykonane jest z wełny mineralnej. Ściany zostają obudowane za pomocą płyt wiórowych lub gipsowo-kartonowych.

Rozwiązania proponowane przez budowlańców cieszą się bardzo dużą popularnością. Coraz więcej osób stawia na domy modułowe, które buduje się szybko, a efekt jest zachwycający.Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx