Budowa domu w kilka tygodni – czy to możliwe ?
Budowa domu w kilka tygodni – czy to możliwe ?
23 maja 2017
Katalog urządzeń klimatyzacyjnych marki Rotenso
Katalog urządzeń klimatyzacyjnych marki Rotenso 2017
25 maja 2017
Pokaż wszystkie
Instalacja solarna – jak szybko zwróci się inwestycja ?

Instalacja solarna – jak szybko zwróci się inwestycja ?

Instalacja solarna – jak szybko zwróci się inwestycja ?

Osoby decydujące się na instalacje solarne mogą liczyć na 45% dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Niektórzy jednak z takich dotacji nie chcą lub nie mogą skorzystać. Za instalacje muszą zapłacić sami. Jak szybko cała inwestycja się im zwróci? Bo zwróci się na pewno! Odpowiadamy na to pytanie w poniższym wpisie.

Wiele decyzji trzeba podjąć podczas decydowania się na instalacje solarne. Przede wszystkim, czy wybrać tańszy czy droższy kolektor. Jeżeli zdecydujesz się na tańszy kolektor zapłacisz mniej, ale podczas eksploatacji będziesz narażony na znacznie większe koszty. Płacąc od razu więcej, zaoszczędzisz na późniejszej eksploatacji. Co bardziej się opłaca? Naszym zdaniem zakup dobrej jakości kolektora, który przez lata dostarczał będzie darmową ciepłą wodę użytkową, a także wspomoże ogrzewanie domu.

Tak naprawdę, to jak szybko inwestycja w instalacje solarne zwróci się, w dużej mierze zależy od ilości zużywanej wody. Nikt nie jest w stanie przewidzieć dokładnej daty, kiedy inwestycja zwróci się, ponieważ nie możemy do końca przewidzieć, jakie będą w przyszłości koszty energii elektrycznej, która w pewnym stopniu potrzebna jest do zasilania systemu.

Najważniejszym jednak czynnikiem, który decyduje o opłacalności takiej inwestycji, jest rodzaj instalacji grzewczej, którą mają zastąpić kolektory słoneczne. Z sugestii Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wynika, że inwestycja w instalacje solarną zwróci się najszybciej, jeżeli zastąpi ona ogrzewanie energią elektryczną. Jeżeli taki system znajdował się w domu jednorodzinnym, w którym mieszkały trzy osoby, to zwrot inwestycji nastąpi po 10 latach. Natomiast, jeżeli kolektory słoneczne zastąpią ogrzewanie olejem opałowym, to możemy liczyć na zwrot inwestycji po 18 latach użytkowania. Najdłuższy czas zwrotu nastąpi w przypadku, gdy kolektory zastąpią ogrzewanie gazem i węglem – odpowiednio 26 i 36 lat.

Wszystkie podane wartości dotyczą sytuacji, w której inwestor nie zdecyduje się na pobranie dofinansowania z dotacji unijnych. Biorąc dofinansowanie, można skrócić czas zwrotu inwestycji nawet o połowę. W końcu wydajemy wtedy znacznie mniej.

Każdy sam musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zainwestowanie w kolektory słoneczne opłaca się. My uważamy, że tak. Choć początkowe koszty mogą być wysokie, późniejsza eksploatacja zadowoli każdego.

Zobacz promocyjne zestawy kolektorów słonecznych w naszym sklepie

Promocyjne zestawy solarne – Remont

Promocyjne zestawy solarne – Remont

Czasem zdarzają się okazje, z których aż żal nie skorzystać. Wspaniały prezent dla swoich klientów zrobiła marka Hewalex, która przygotowała promocyjne zestawy solarne

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1073-promocyjne-zestawy-solarneRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx