Pompa ciepła a inne systemy grzewcze
Pompa ciepła a inne systemy grzewcze
22 maja 2017
Instalacja solarna – jak szybko zwróci się inwestycja ?
Instalacja solarna – jak szybko zwróci się inwestycja ?
25 maja 2017
Pokaż wszystkie
Budowa domu w kilka tygodni – czy to możliwe ?

Budowa domu w kilka tygodni – czy to możliwe ?

Budowa domu w kilka tygodni – czy to możliwe ?

Dom to duża inwestycja. Obecnie jednak na ukończenie prac nie trzeba czekać kilkunastu miesięcy. Wystarczy kilka tygodni, aby powstała konstrukcja, o jakiej marzysz. Jak to możliwe ?

Wystarczy zdecydować się na budowę domu z gotowych elementów. Powstaje on już na hali produkcyjnej i w częściach jest dostarczany na plac budowy. Poszczególne elementy wykonywane są z dużą dokładnością. Nie ma problemu z ich późniejszym połączeniem. Jedyną pracą, jaką budowlańcy będą musieli wykonać przed złożeniem elementem jest wylanie fundamentów. Jest to tak naprawdę jedyna praca na mokro, jaką wykonuje się na takiej budowie. Dzięki temu, czas wykonania całego budynku zajmuje zaledwie kilka tygodni.

Projekt domu

Domy z prefabrykatów mogą mieć różną wielkość, kształt i wygląd. Projekt może zostać stworzony indywidualnie i spełniać preferencje właściciela. Obecnie jednak coraz więcej osób decyduje się na zakup gotowych projektów domów. Dzięki temu, że producent produkuje seryjnie konkretne elementy, może zaproponować klientowi dużo korzystniejsze i niższe ceny. Koszty produkcji nie są wtedy tak wysokie. Oczywiście, jest także możliwość nabycia indywidualnego projektu domu. Są formy, które zajmują się takim właśnie projektowaniem. Dlatego też, z ich usług jak najbardziej można skorzystać.Koszt budowy domu z prefabrykatów

Wiele osób decyduje się na budowę domu z prefabrykatów głównie dlatego, że są one dostępne w atrakcyjnych cenach. Warto jednak pamiętać, że poszczególne technologie mogą generować mniejsze lub większe wydatki. Zawsze trzeba liczyć się z jakimiś dodatkowymi kosztami. Jednak, nie ulega wątpliwości, że budowa domu z prefabrykatów jest i tak znacznie tańsza niż budowa domu tradycyjnego. Najtańsze domy kanadyjskie w technologii szkieletowej wybudujemy za ok. 1 500 zł/m2. Koszty budowy pod klucz domu ze składanych elementów to kolejne 700 – 800 zł/m2. W związku z tym, i tak dużo zyskujemy wybierając taką technologię. Zyskujemy przede wszystkim czas, ponieważ jest on tu bardzo krótki, jeżeli chodzi o budowę domu.

Domy prefabrykowane, czyli jakie ?

Można wyróżnić trzy rodzaje domów z prefabrykatów:

  • Domy kanadyjskie

Domy kanadyjskie wykonuje się w ciągu kilku tygodni. Posiadają bardzo dobre parametry izolacyjne. Dzięki temu, są to domy energooszczędne. Domy kanadyjskie mogą być także domami pasywnymi, co wielu osobom wyjątkowo odpowiada. Domy kanadyjskie są tańsze w wykonaniu niż obiekty murowane o podobnej kubaturze.

  • Domy z keramzytobetonu

Domy te posiadają bardzo dobre parametry termoizolacyjne. Bardzo szybko się je montuje. Projekty takich domów są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu można będzie je łatwo dostosować do swoich potrzeb. Posiadają elegancką, choć nietypową kubaturę. Powstają one z elementów wielkoformatowych. Z takich materiałów można budować domy parterowe czy jednorodzinne z płaskim dachem.

  • Domy drewniane z bali

Do grona domów z prefabrykatów zaliczane są także domy z bali. Można spełnić swoje marzenie o posiadaniu drewnianego domu otoczonego naturą. Nie trzeba będzie na realizacje projektu czekać długo, ponieważ domy z bali buduje się bardzo szybko.Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
TOmasz
TOmasz
6 lat temu

Ciekawy artykuł – wiele przydatnych informacji. 🙂 Pozdrawiam

Igor
Igor
6 lat temu

U nas dalej beton i cały rok budowy

Jakobsen
Jakobsen
6 lat temu

Takie domy z drewna to chyba bardziej skandynawia

Roman
Roman
6 lat temu

U nas się to nie przyjmnie

Damian
Damian
6 lat temu

Tak jak pisze Roman u nas króluje beton i stal

Fiodor
Fiodor
6 lat temu

Może trzeba obalić betonowego króla 😉

Polenna
Polenna
6 lat temu

😀 i stalową cesarzową

Edgard
Edgard
6 lat temu

Nic nie będziemy obalać, tu jest Polska i buduje się z betonu i stali 🙂

Wujek Sam
Wujek Sam
6 lat temu

U nas buduje się na pokolenia, w ameryce na dekadę

9
0
Podziel się swoją opiniąx