Test: Sika Posadzka żywiczna Sikafloor Balkon i Garaż – zestaw
Test: Sika Posadzka żywiczna Sikafloor Balkon i Garaż – zestaw
5 maja 2017
Klimatyzator ścienny – jakie ma zalety ?
Klimatyzator ścienny – jakie ma zalety ?
8 maja 2017
Pokaż wszystkie
Dlaczego warto stawiać na kolektory słoneczne ?

Dlaczego warto stawiać na kolektory słoneczne ?

Dlaczego warto stawiać na kolektory słoneczne ?

Kolektory słoneczne można zastosować w praktycznie każdym budynku, zarówno nowym, jak i modernizowanym. Największe nasłonecznienie występuje od kwietnia do września. Jednak również od października do marca można liczyć na pokrywanie połowy zapotrzebowania na ciepło i wodę z tego właśnie źródła.

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na kolektory słoneczne. Poniżej przedstawiamy najważniejsze.

Powód 1: Ograniczenie pracy głównego źródła ciepła

Obecnie potrzeby cieplne dotyczące ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania cieplej wody użytkowej stanowią 84% rocznych potrzeb energetycznych. Właśnie dlatego w cieple powinniśmy poszukiwać największych oszczędności. Na pewno budżet domowy nam podziękuje. Posiadając w swoim domu kolektory słoneczne, będziecie mogli ograniczyć zużycie paliwa lub energii elektrycznej, która potrzebna jest do zasilania kotła grzewczego.

Powód 2: Znikomy koszt wytwarzania ciepła

Praca kolektorów słonecznych odbywa się przy użyciu minimalnej ilości energii elektrycznej. Energia ta potrzebna jest jedynie do zasilania pompy obiegowej oraz sterownika. Praca pompy obiegu solarnego wiąże się z zużyciem około 10÷30 W energii elektrycznej. Niskie koszty wytwarzania ciepła są również związane z niskimi kosztami pozyskiwania cieplej wody użytkowej, co również nie jest bez znaczenia. Podgrzanie 300 litrów wody do 45 stopni Celsjusza będzie nas kosztowało o kilkanaście razy mniej niż przy korzystaniu z innego źródła ciepła.

Powód 3: Ekologia

Kolektory słoneczne to urządzenia bardzo ekologiczne. Jest to związane ze specyficzną formą ich produkcji, późniejszej eksploatacji, jak i utylizacji. Nakłady energii i surowców na produkcję kolektora słonecznego zwracają się po 2-3 latach eksploatacji. Po 25 latach eksploatacji można oddać materiał do recyklingu.

Dzięki temu, że zdecydujesz się na kolektory słoneczne, Twój dom nie będzie emitował zanieczyszczeń do atmosfery. Poprawi to jakość lokalnego powietrza. Warto stawiać na ekologię.


Sprawdź promocyjne zestawy kolektorów w naszym sklepie

Promocyjne zestawy solarne – Remont

Promocyjne zestawy solarne – Remont

Czasem zdarzają się okazje, z których aż żal nie skorzystać. Wspaniały prezent dla swoich klientów zrobiła marka Hewalex, która przygotowała promocyjne zestawy solarne

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1073-promocyjne-zestawy-solarneRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx