Dlaczego warto stawiać na kolektory słoneczne ?
Dlaczego warto stawiać na kolektory słoneczne ?
6 maja 2017
Certyfikat firmy TECH
Certyfikat firmy Tech
8 maja 2017

Klimatyzator ścienny – jakie ma zalety ?

Podstawowym urządzeniem w większości pomieszczeń staje się klimatyzator ścienny, pozwala na utrzymanie komfortowej temperatury we wnętrzu. Jednostki klimatyzacji ściennej typu split odznaczają się niewielkimi wymiarami i posiadają estetyczny wygląd, idealnie komponujący się z aranżacją wnętrza.

Klimatyzatory umieszczane są pod sufitem głównie dlatego, że pozwala to na równomierne rozprowadzanie powietrza po całej powierzchni wnętrza, jest ono wtedy efektywnie schładzane. Klimatyzator tego typu działa zgodnie z prawami fizyk, chłodniejsze powietrze opada w dół, gdy w tym samym momencie ciepłe powietrze jest wypychane do góry, takie zjawisko pozwala na uzyskanie pewności, że pomieszczenie będzie idealnie chłodzone, ponadto, ciepłe powietrze ma wtedy mniejszą masę niż zimne i bez żadnych przeszkód może dotrzeć do najwyższych punktów w danym pokoju.

Wygląd klimatyzatorów ściennych

Nowoczesne klimatyzatory posiadają niezwykły design, są zgrabne, eleganckie i mają niewielkie wymiary, świetnie komponują się z klasyczną aranżacją wnętrza.

Pomieszczenia, w których warto zamontować klimatyzatory ścienne

Zamontuj je tam, gdzie najczęściej przebywasz, czyli w:

  • salonie,
  • kuchni,
  • sypialni.

Klimatyzator zapewni domownikom dostęp do chłodnego i komfortowego powietrza, obudowa urządzenia nie rzuca się w oczy, więc na pewno wnętrze nie straci na swoim wyglądzie, a jeszcze może zyskać, pamiętaj, aby zawieszać je zawsze w odległości nie większej niż 10-30 cm od sufitu.

Dlaczego tak chętnie wybieramy klimatyzatory ścienne ?

Klimatyzatory ścienne są przede wszystkim niezwykle funkcjonalne i zapewniają odpowiedni komfort domownikom każdego dnia, odznaczają się one wysoką wydajnością i nieskomplikowaną obsługą, bardzo cicho pracują, a ich design jest nienaganny. Klimatyzatory ścienny typu split sprawdzają się świetnie zarówno w mieszkaniach, jak i pomieszczeniach biurowych.

Dzięki temu, że klimatyzatory ścienne posiadają niewielkie wymiary, można je dyskretnie wkomponować w aranżacje każdego wnętrza.


Zobacz również 

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Klimatyzacja – Budowa i Remont

Chłodzi i ogrzewa, takie możliwości daje klimatyzacja, która coraz częściej znajduje zastosowanie nie tylko w budynkach biurowych, ale także w domach prywatnych. Ma wiele ciekawych właściwości, które sprawiają, że dbanie o komfort termiczny w domu jest dużo prostsze i bardziej przyjemne

Zobacz: remont.biz.pl/category/klimatyzacja/

Sprawdź naszą ofertę klimatyzatorów

Klimatyzacja – Remont

Klimatyzacja – Remont

Żyjemy w czasach, gdy każdy chce dbać o komfort i wprowadzać go do pomieszczeń, w których przebywa. Dobrym sposobem na osiągnięcie tego celu jest zainstalowanie w mieszkaniu klimatyzatora.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1119-klimatyzacja

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx