Drzwi wejściowe – zadbaj o doskonałą izolację i oszczędzaj.
Dziś każdy z nas stara się minimalizować wysokie koszty związane z ogrzewaniem czy energią elektryczną. Tymczasem wiele osób skupia się wyłącznie na doraźnych rozwiązaniach, co jest dużym błędem, jeśli mówimy o optymalizacji kosztów utrzymania gospodarstwa domowego i zrównoważonym budownictwie.
Dawniej niemal każdy dom posiadał dobudowany do niego przedsionek, zwany wiatrołapem. Miał on za zadanie, jak sama nazwa wskazuje, chronić wnętrze przed wnikaniem do niego intensywnego i zimnego powietrza z zewnątrz. Dziś tego rodzaju dobudówki zdobią niekiedy domy, jednak najczęściej możemy je zauważyć już tylko na ogródkach działkowych. Z czego to wynika?
Przede wszystkim jest to pokłosie rozwoju technologicznego. Dziś nie musimy budować przedsionków i wiatrołapów, by zadbać o doskonałą izolację domu.
Wystarczy, że zainwestujemy w odpowiednie drzwi wejściowe od sprawdzonego producenta. Takie drzwi, jak np. te tutaj: https://www.aluhaus.com.pl/drzwi-wejsciowe-nowoczesne/, łączą w sobie doskonałe właściwości izolacyjne z nowoczesnym designem. Zyskujemy więc ochronę przed wiatrem czy niską temperaturą, jednocześnie dbając o współczesny wystrój naszego domu.
Możemy również wybrać drzwi wejściowe dedykowane domom, w których zastosowano rekuperację, by ograniczyć straty energetyczne. Zazwyczaj posiadają one specjalną wentylację czy przycięcia, jednak także wiele modeli drzwi zewnętrznych czy wejściowych może sprawdzić się w takim budownictwie. Możemy w tym przypadku m.in. zrezygnować z progów, by zapewnić dobry przepływ powietrza.
Wszystkie powyżej wymienione rozwiązania są prostym sposobem na doskonałą izolację domu. Dzięki temu do naszego wnętrza nie dostaje się zimne powietrze, z kolei również z niego nie ucieka. Ważne jest więc to, by zadbać o izolację wewnętrzną, jak i zewnętrzną.
Podczas zakupów odpowiedniej stolarki drzwiowej należy dokładnie przeczytać ich specyfikację. Szczególną uwagę powinniśmy skierować na współczynnik przenikania ciepła (U lub k). Informuje nas o tym, jaka ilość ciepła przeniknie przez warstwy termoizolacyjne, gdy między powierzchniami panuje różnica temperatur. Im niższy współczynnik, tym lepiej. Musisz wiedzieć, że producentów drzwi zewnętrznych obowiązują również normy.
Od 2021 r. przepisy regulują, iż maksymalna wartość współczynnika przenikania ciepła w drzwiach zewnętrznych może wynosić do 1,3 W/(m2xK). Jednak na rynku znajdziemy także i stolarkę, która oferuje nam niższe wartości, nawet sięgające 0,8 W (m2xK), co oczywiście nie tylko wpłynie na nasz komfort, ale również rachunki za ogrzewanie.
Szacuje się, że aż 80 procent energii w domach jednorodzinnych przeznacza się na ogrzanie pomieszczeń. Jest to także nie tylko duża liczba w statystykach, ale także konkretne sumy w rachunkach. Dlatego warto wymienić starą i niefunkcjonalną stolarkę drzwiową czy okienną oraz dach na nowe rozwiązanie, które oferują doskonałą termoizolację i małe straty energetyczne.
Wystarczy przytoczyć fakt, że doskonałej jakości okna, drzwi oraz dobrze wykonany dach mogą aż o niemal połowę zredukować koszty za ogrzewanie. W tym kontekście nawet drogie produkty w perspektywie lat okażą się doskonałym rozwiązaniem i oszczędnościom.
Co więcej, dziś wiele samorządów oraz programów rządowych wspiera właścicieli domów jednorodzinnych, którzy chcą zadbać o oszczędności, montując nowoczesne i pasywne okna, ekologiczne drzwi zewnętrzne czy wymienić dach. Warto więc szukać propozycji w swoim regionie, które pozwolą na stworzenie inteligentnego domu, przyjaznego środowisku i domowemu budżetowi. Sprawdź ofertę Aluhaus i zobacz, w jaki sposób zbudować swój inteligentny dom - https://www.aluhaus.com.pl/
Bądź na bieżąco – obserwuj Remont.biz.pl na Google News
Drzwi wejściowe – zadbaj o doskonałą izolację i oszczędzaj.
Dziś każdy z nas stara się minimalizować wysokie koszty związane z ogrzewaniem czy energią elektryczną. Tymczasem wiele osób skupia się wyłącznie na doraźnych rozwiązaniach, co jest dużym błędem, jeśli mówimy o optymalizacji kosztów utrzymania gospodarstwa domowego i zrównoważonym budownictwie.