Ile kosztuje rekuperator
Ile kosztuje rekuperator
19 lutego 2020
Co powinna zawierać wycena materiałów na ogrzewanie podłogowe ( podłogówkę )
Co powinna zawierać wycena materiałów na ogrzewanie podłogowe ( podłogówkę )
22 lutego 2020
Pokaż wszystkie
Wirtualny spacer – dlaczego warto z niego korzystać

Wirtualny spacer – dlaczego warto z niego korzystać

Wirtualny spacer – dlaczego warto z niego korzystać?

Nowoczesne technologie coraz częściej wkraczają do branży nieruchomości. Możliwości, jakie nam oferują, całkowicie zmieniają proces kupna-sprzedaży nowego lokum. To sprawia, że agencje nieruchomości coraz częściej wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne. Jednym z nich jest wirtualny spacer!

Wirtualny spacer

Czym właściwie jest wirtualny spacer?

Wirtualny spacer to nic innego, jak interaktywna prezentacja zdjęć panoramicznych wnętrza nieruchomości połączonych tak, aby odwzorować rzeczywistość. Można ją umieścić, np. na stronie internetowej. Osoba oglądająca może dowolnie sterować, obracać, przybliżać i oddalać zdjęcia. Kolejne fotografie połączone są punktami, dzięki którym jest możliwość przejścia do kolejnych scen.


Wirtualny spacer umożliwia obserwację otoczenia w zakresie 360 stopni w poziomie i 180 stopni w pionie, a jego celem jest stworzenie wrażenia, że znajdujemy się w konkretnym miejscu

Oferta wyposażona w taką opcję z pewnością zyskuje w oczach potencjalnego klienta, ponieważ obecnie najczęściej większości informacji poszukuje się w internecie. Jego komercyjne wykorzystywanie zapoczątkował światowy potentat Google w 2007 roku. Szybko pojawiła się myśl, że wirtualne spacery mogą zupełnie odmienić branżę nieruchomości.

Wirtualny spacer – jak zrobić, aby zachęcić klientów?

Wirtualny spacer

Początkowo wirtualny spacer był rzadko wykorzystywany w branży nieruchomości, ponieważ koszty jego produkcji były za wysokie. Obecnie zostały ograniczone, a do jego wykonania wystarczy oprogramowanie do składania spaceru oraz aparat fotograficzny wykonujący zdjęcia 360 stopni lub odpowiednia aplikacja na smartfona. W ten sposób można obejrzeć mieszkania na sprzedaż w Warszawie, Krakowie, czy też Trójmieście. Wszystko wydaje się banalnie łatwe, ale zagadnienie wirtualny spacer jak zrobić, aby zdobyć popularność wśród klientów, nadal dostarcza wielu problemów.

Przede wszystkim musimy pamiętać, że wszystkie mankamenty będą widoczne, więc należy odpowiednio przygotować mieszkanie do zdjęć. Pierwsze wrażenie jest bardzo istotne i od tego zależy, czy klient będzie chciał zobaczyć nieruchomość na żywo. Dlatego należy zadbać o jej wystrój, porządek oraz odpowiednie światło. Zdjęcia użyte do wykonania wirtualnego spaceru muszą być ostre i dobrze wykadrowane.

Jakie są zalety wirtualnego spaceru?

Wirtualny spacer bardzo usprawnia proces kupna-sprzedaży nieruchomości. Jego zastosowanie przynosi wiele korzyści obydwu stronom transakcji. Przede wszystkim jest to doskonałe narzędzie do budowania relacji, które stanowią bardzo ważny etap procesu sprzedaży. Wirtualne spacery bardziej angażują klienta niż same zdjęcia i opisy. Dobrze przygotowany wirtualny spacer świadczy też o profesjonalizmie i staranności dewelopera, a jego atrakcyjność wizualna z pewnością zachęci do rzeczywistych odwiedzin nieruchomości. Wykorzystanie wirtualnego spaceru pomoże oszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy kupującemu i skutecznie przyśpieszyć sprzedaż mieszkania drugiej stronie transakcji. Takie wizualizacje są bardzo realistyczne i uwzględniają wszystkie proporcje, więc nie pojawią się żadne przekłamania. W trakcie wirtualnego spaceru można obejrzeć wszystkie pomieszczenia po kolei, a także zobaczyć nieruchomość z zewnątrz i poczuć się jakby się było na miejscu. Dodatkowo mamy możliwość zobaczyć nieruchomość w przekroju lub rzucie z góry. Wirtualny spacer często jest połączony z usługą Google Street View, więc pozwala nam również obejrzeć okolicę. Dzięki niemu osoba zainteresowana nabyciem nieruchomości nie musi jeździć w różne miejsca, aby zweryfikować oferty. Już na etapie wirtualnego kontaktu może odrzucić oferty niespełniające jego oczekiwań. W efekcie jedzie obejrzeć tylko te nieruchomości, którymi rzeczywiście jest zainteresowany.

Jakie są wady wirtualnych spacerów?

Praktycznie trudno znaleźć słabe strony tego rozwiązania. Niektórzy twierdzą, że wadą jest fakt, że klient od razu widzi mankamenty nieruchomości. Jednak dzięki temu obydwie strony mogą oszczędzić czas. Agenci nieruchomości mogą być też niezadowoleni, że na wykonanie wirtualnego spaceru muszą poświęcić trochę więcej pracy, ale w efekcie zwiększa on zainteresowanie nieruchomością.
Materiał przygotowany we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl

Wirtualny spacer – dlaczego warto z niego korzystać?

Nowoczesne technologie coraz częściej wkraczają do branży nieruchomości. Możliwości, jakie nam oferują, całkowicie zmieniają proces kupna-sprzedaży nowego lokum. To sprawia, że agencje nieruchomości coraz częściej wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne. Jednym z nich jest wirtualny spacer

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
Irena
3 lat temu

Ja korzystałam podczas zakupu mieszkania

1
0
Podziel się swoją opiniąx