Katalog urządzeń klimatyzacyjnych marki Rotenso
Katalog urządzeń klimatyzacyjnych marki Rotenso 2017
25 maja 2017
Izolacja przewodów instalacji grzewcze
Izolacja przewodów instalacji grzewczej – co warto wiedzieć ?
29 maja 2017
Pokaż wszystkie
Gwarancja na urządzenia grzewcze

Gwarancja na urządzenia grzewcze

Gwarancja na urządzenia grzewcze – wszystko co warto wiedzieć

Kupując urządzenia grzewcze takie jak pompa ciepła, kocioł gazowy czy węglowy możemy liczyć na gwarancję od producenta. To na jakich warunkach możemy z niej skorzystać określone jest w umowie dołączonej do produktu.

Zakup urządzenia grzewczego zawsze musi odbyć się u autoryzowanego instalatora, aby możliwe było uzyskanie gwarancji na sprzęt. Jeżeli zostanie on zainstalowany przez inną firmę, można utracić gwarancję. W związku z tym, nigdy to się nie opłaca. Lepiej skorzystać z usług producenta.

Czas gwarancji

To, na jaki czas zostanie udzielona gwarancji na zakupiony sprzęt w dużej mierze zależy od producenta, a także typu sprzętu, jaki nabywamy. Standardowo są to dwa lata. Każdy producent może jednak ten czas wydłużyć. Niektóre firmy oferują nawet 10 lat gwarancji na urządzenia grzewcze.

Ponadto, częstą praktyką jest dawanie klientom możliwości wykupienia dodatkowego okresu gwarancyjnego. Wydłuża ona okres bezpiecznego i komfortowego korzystania z produktów. Ponadto, producent zobowiązuje się w tym czasie do diagnostyki urządzenia, usuwania usterek i wymianę określonych części zamiennych koniecznych do przywrócenia funkcjonalnego stanu urządzenia.

Pomoc profesjonalisty

Niezwykle ważne jest, aby instalacja, a także pierwsze uruchomienie urządzenia odbyło się z pomocą profesjonalisty. Właśnie w tym momencie przeprowadzana jest kontrola całej instalacji, regulacja konfiguracji, a także sprawdzanie wydajności systemu. Profesjonalista będzie w stanie przeszkolić użytkownika w zakresie sterowania urządzeniem. Pomimo tego, że większość urządzeń grzewczych działa obecnie bezobsługowo, to jednak co nie co trzeba wiedzieć o zakresie działania, aby w przypadku awarii wiedzieć, jak postępować.

Warto skorzystać z pomocy specjalistów w ramach okresu gwarancyjnego. Usługi świadczone są za darmo. W razie jakichkolwiek problemów można skorzystać z pomocy serwisantów, którzy ustawią sprzęt w taki sposób, aby zapewniał komfortowe grzanie w domu.Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Judyta
Judyta
5 lat temu

Informacje, które tutaj wyczytałem są wartościowe.

1
0
Podziel się swoją opiniąx