Katalog urządzeń klimatyzacyjnych marki Rotenso
Katalog urządzeń klimatyzacyjnych marki Rotenso 2017
25 maja 2017
Izolacja przewodów instalacji grzewcze
Izolacja przewodów instalacji grzewczej – co warto wiedzieć ?
29 maja 2017
Pokaż wszystkie
Gwarancja na urządzenia grzewcze

Gwarancja na urządzenia grzewcze

Gwarancja na urządzenia grzewcze – wszystko co warto wiedzieć

Kupując urządzenia grzewcze takie jak pompa ciepła, kocioł gazowy czy węglowy możemy liczyć na gwarancję od producenta. To na jakich warunkach możemy z niej skorzystać określone jest w umowie dołączonej do produktu.

Zakup urządzenia grzewczego zawsze musi odbyć się u autoryzowanego instalatora, aby możliwe było uzyskanie gwarancji na sprzęt. Jeżeli zostanie on zainstalowany przez inną firmę, można utracić gwarancję. W związku z tym, nigdy to się nie opłaca. Lepiej skorzystać z usług producenta.

Czas gwarancji

To, na jaki czas zostanie udzielona gwarancji na zakupiony sprzęt w dużej mierze zależy od producenta, a także typu sprzętu, jaki nabywamy. Standardowo są to dwa lata. Każdy producent może jednak ten czas wydłużyć. Niektóre firmy oferują nawet 10 lat gwarancji na urządzenia grzewcze.

Ponadto, częstą praktyką jest dawanie klientom możliwości wykupienia dodatkowego okresu gwarancyjnego. Wydłuża ona okres bezpiecznego i komfortowego korzystania z produktów. Ponadto, producent zobowiązuje się w tym czasie do diagnostyki urządzenia, usuwania usterek i wymianę określonych części zamiennych koniecznych do przywrócenia funkcjonalnego stanu urządzenia.

Pomoc profesjonalisty

Niezwykle ważne jest, aby instalacja, a także pierwsze uruchomienie urządzenia odbyło się z pomocą profesjonalisty. Właśnie w tym momencie przeprowadzana jest kontrola całej instalacji, regulacja konfiguracji, a także sprawdzanie wydajności systemu. Profesjonalista będzie w stanie przeszkolić użytkownika w zakresie sterowania urządzeniem. Pomimo tego, że większość urządzeń grzewczych działa obecnie bezobsługowo, to jednak co nie co trzeba wiedzieć o zakresie działania, aby w przypadku awarii wiedzieć, jak postępować.

Warto skorzystać z pomocy specjalistów w ramach okresu gwarancyjnego. Usługi świadczone są za darmo. W razie jakichkolwiek problemów można skorzystać z pomocy serwisantów, którzy ustawią sprzęt w taki sposób, aby zapewniał komfortowe grzanie w domu.Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Judyta
Judyta
6 lat temu

Informacje, które tutaj wyczytałem są wartościowe.

1
0
Podziel się swoją opiniąx