Odnawialne źródła energii to przede wszystkim promieniowanie słoneczne, wiatr, opady, fale morskie oraz geotermalne. Nie ma możliwości, aby ich zabrakło, ponieważ odnawiają się bardzo szybko.
Odnawialne źródła energii
10 lipca 2018
Rekuperator a kominek
Rekuperator a kominek
13 lipca 2018

Ochrona instalacji grzewczej

Rozmiary systemów grzewczych na przestrzeni lat w znacznym sposób się skurczyły. Jest to spowodowane rozwojem technologii i możliwością tworzenia coraz mniejszych podzespołów spełniających te same funkcje, co duże części kiedyś. Obecnie wymienniki ciepła mają mniejszą powierzchnię przy większej wydajności. Niestety, ale ma to też swoje minusy, ponieważ są one podatne na zakłócenia. Ochrona instalacji grzewczej jest więc obecnie niezwykle ważna i musi znajdować się na wysokim poziomie. Dzięki temu systemy będą działały sprawnie. Należy również dostarczać do instalacji grzewczej wodę wysokiej jakości.

Woda o najwyższych standardach do instalacji grzewczej

Jeżeli woda pitna będzie stosowana do zasilania systemu grzewczego, może pojawić się w tym zakresie wiele problemów. Rozpuszczany w niej wapń jest co prawda mało widoczny, ale może wywołać poważne szkody w przewodach. Zmniejsza wydajność instalacji, a także powoduje jej awarię. Już 1 mm nalotu wapiennego na wymiennikach ciepła zmniejsza transfer ciepła do 80%, co powoduje spadek wydajności całego systemu nawet o 20%. W rezultacie następuje obniżenie wydajności całego systemu, w tym pompy obiegowej.

Co zrobić, aby zmniejszyć ilość osadów w instalacji grzewczej?

Zastosowanie programu ochrony instalacji grzewczej zaproponowanego przez BWT, czyli AQA therm pozwoli zmiękczyć i odsolić wodę wodociągową. Dzięki temu instalacja grzewcza będzie działała nadal wydajnie i prawidłowo. Produkty BWT AQA therm zapobiegają zakłóceniom spowodowanym przez wapń i inne szkodliwe substancje znajdujące się w wodzie oraz chronią przed zapowietrzaniem systemu.

Stosując zaproponowane rozwiązania, można zmniejszyć koszty ogrzewania, ponieważ system będzie działał wydajniej, a jednocześnie będzie pobierał mniej paliwa. Cała praca systemu będzie również bezawaryjna, co pozwoli na właściwe z niego korzystanie. Jeżeli w Twoim domu będzie znajdowała się sprawna instalacja grzewcza, wartość Twojego domu znacznie wzrośnie, a komfort przebywania w nim będzie naprawdę bardzo wysoki. Standard mieszkania dzięki dobrze działającej instalacji grzewczej będzie odpowiedni.


Zobacz również nasze pozostałe wpisy poświęcone marce BWT

BWT – Budowa i Remont

BWT – Budowa i Remont

BWT Do życia każdemu człowiekowi potrzebne jest powietrze oraz woda, warto zadbać o to, aby woda, którą pijesz każdego dnia była pozbawiona zanieczyszczeń, uda się taki efekt uzyskać, jeżeli Twoja wewnętrzna sieć wodociągowa zostanie wzbogacona o odpowiednie filtry. Jedną z propozycji są rozwiązania od firmy BWT, zapobiegają one przedostawaniu się zanieczyszczeń do wody, chronią instalację przed awarią spowodowaną na przykład drobinkami piasku, skuteczna ochrona rur i przyłączy w Twoim domu będzie możliwa dzięki tym filtrom. 

Zobacz: remont.biz.pl/category/bwt/

Cennik BWT

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx