Odnawialne źródła energii to przede wszystkim promieniowanie słoneczne, wiatr, opady, fale morskie oraz geotermalne. Nie ma możliwości, aby ich zabrakło, ponieważ odnawiają się bardzo szybko.
Odnawialne źródła energii
10 lipca 2018
Rekuperator a kominek
Rekuperator a kominek
13 lipca 2018

Ochrona instalacji grzewczej

Rozmiary systemów grzewczych na przestrzeni lat w znacznym sposób się skurczyły. Jest to spowodowane rozwojem technologii i możliwością tworzenia coraz mniejszych podzespołów spełniających te same funkcje, co duże części kiedyś. Obecnie wymienniki ciepła mają mniejszą powierzchnię przy większej wydajności. Niestety, ale ma to też swoje minusy, ponieważ są one podatne na zakłócenia. Ochrona instalacji grzewczej jest więc obecnie niezwykle ważna i musi znajdować się na wysokim poziomie. Dzięki temu systemy będą działały sprawnie. Należy również dostarczać do instalacji grzewczej wodę wysokiej jakości.

Woda o najwyższych standardach do instalacji grzewczej

Jeżeli woda pitna będzie stosowana do zasilania systemu grzewczego, może pojawić się w tym zakresie wiele problemów. Rozpuszczany w niej wapń jest co prawda mało widoczny, ale może wywołać poważne szkody w przewodach. Zmniejsza wydajność instalacji, a także powoduje jej awarię. Już 1 mm nalotu wapiennego na wymiennikach ciepła zmniejsza transfer ciepła do 80%, co powoduje spadek wydajności całego systemu nawet o 20%. W rezultacie następuje obniżenie wydajności całego systemu, w tym pompy obiegowej.

Co zrobić, aby zmniejszyć ilość osadów w instalacji grzewczej?

Zastosowanie programu ochrony instalacji grzewczej zaproponowanego przez BWT, czyli AQA therm pozwoli zmiękczyć i odsolić wodę wodociągową. Dzięki temu instalacja grzewcza będzie działała nadal wydajnie i prawidłowo. Produkty BWT AQA therm zapobiegają zakłóceniom spowodowanym przez wapń i inne szkodliwe substancje znajdujące się w wodzie oraz chronią przed zapowietrzaniem systemu.

Stosując zaproponowane rozwiązania, można zmniejszyć koszty ogrzewania, ponieważ system będzie działał wydajniej, a jednocześnie będzie pobierał mniej paliwa. Cała praca systemu będzie również bezawaryjna, co pozwoli na właściwe z niego korzystanie. Jeżeli w Twoim domu będzie znajdowała się sprawna instalacja grzewcza, wartość Twojego domu znacznie wzrośnie, a komfort przebywania w nim będzie naprawdę bardzo wysoki. Standard mieszkania dzięki dobrze działającej instalacji grzewczej będzie odpowiedni.


Zobacz również nasze pozostałe wpisy poświęcone marce BWT

BWT – Budowa i Remont

BWT – Budowa i Remont

BWT Do życia każdemu człowiekowi potrzebne jest powietrze oraz woda, warto zadbać o to, aby woda, którą pijesz każdego dnia była pozbawiona zanieczyszczeń, uda się taki efekt uzyskać, jeżeli Twoja wewnętrzna sieć wodociągowa zostanie wzbogacona o odpowiednie filtry. Jedną z propozycji są rozwiązania od firmy BWT, zapobiegają one przedostawaniu się zanieczyszczeń do wody, chronią instalację przed awarią spowodowaną na przykład drobinkami piasku, skuteczna ochrona rur i przyłączy w Twoim domu będzie możliwa dzięki tym filtrom. 

Zobacz: remont.biz.pl/category/bwt/

Cennik BWT

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx