lampy 2 - K
Jak dobrać właściwe oświetlenie we wnętrzach ?
19 lipca 2019
Jakie okna przy wentylacji mechanicznej - rekuperacji
Jakie okna przy wentylacji mechanicznej – rekuperacji
24 lipca 2019
Pokaż wszystkie
Izolacja tarasu na gruncie - NK

Izolacja tarasu na gruncie - NK

Izolacja tarasu na gruncie

Często pytacie nas

Jaką żywicę położyć zamiast płytek na betonowy taras wylany bezpośrednio do gruntu w sytuacji gdy pod betonową płytą nie ma żadnej izolacji od gruntu ( papa, folia itp)

Nasza odpowiedź

Taras betonowy wykonany w ten sposób można pokryć tylko i wyłącznie żywicą która jest paraprzepuszczalna czyli pozwala na odparowanie wody w przypadku kapilarnego podciągania wody gruntowej w wyższe partie trasu betonowego

Pamiętaj !!!

Położenie żywicy która nie jest paraprzepuszczalna może skutkować "zbąbleniem" tak wykonanej powłoki żywicznej.
Żywica poliuretanowa na balkon i taras wersja premium

Systemy paroprzepuszczalnych żywic posadzkowych

Zobacz naszą ofertę żywic paroprzepuszczalnych które można aplikować bezpośrednio na taras wylany do gruntu

Zobacz
posadzki żywiczne

Posadzki żywiczne

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony posadzką żywicznym i sprawdź dlaczego to tak popularny system na posadzki i podłogi.

Zobacz

Izolacja tarasu na gruncie szczególnie gdy jest to taras z betonu wymaga szczególnej ostrożności ze względu na trudne warunki ekspolatacjii takiego tarasu ( przemarzanie gruntu ). Należy pamiętać że należy użyć specjalnej żywicy która będzie paraprzepuszczalna, gdyż tylko taka daje nam gwarancję długiego użytkowania tak wykonanego tarasu. Posadzka betonowa pokryta zwykła żywicą która nie jest paraprzepuszczalna może z biegiem czasu „zbąblić” powodując nieestetyczny wygląd takiej podłogi. Polecamy do takiego tarasu rozwiązania firmy Sika.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx