lampy 2 - K
Jak dobrać właściwe oświetlenie we wnętrzach ?
19 lipca 2019
Jakie okna przy wentylacji mechanicznej - rekuperacji
Jakie okna przy wentylacji mechanicznej – rekuperacji
24 lipca 2019
Pokaż wszystkie
Izolacja tarasu na gruncie - NK

Izolacja tarasu na gruncie - NK

Izolacja tarasu na gruncie

Często pytacie nas

Jaką żywicę położyć zamiast płytek na betonowy taras wylany bezpośrednio do gruntu w sytuacji gdy pod betonową płytą nie ma żadnej izolacji od gruntu ( papa, folia itp)

Nasza odpowiedź

Taras betonowy wykonany w ten sposób można pokryć tylko i wyłącznie żywicą która jest paraprzepuszczalna czyli pozwala na odparowanie wody w przypadku kapilarnego podciągania wody gruntowej w wyższe partie trasu betonowego

Pamiętaj !!!

Położenie żywicy która nie jest paraprzepuszczalna może skutkować "zbąbleniem" tak wykonanej powłoki żywicznej.
Żywica poliuretanowa na balkon i taras wersja premium

Systemy paroprzepuszczalnych żywic posadzkowych

Zobacz naszą ofertę żywic paroprzepuszczalnych które można aplikować bezpośrednio na taras wylany do gruntu

Zobacz
posadzki żywiczne

Posadzki żywiczne

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony posadzką żywicznym i sprawdź dlaczego to tak popularny system na posadzki i podłogi.

Zobacz

Izolacja tarasu na gruncie szczególnie gdy jest to taras z betonu wymaga szczególnej ostrożności ze względu na trudne warunki ekspolatacjii takiego tarasu ( przemarzanie gruntu ). Należy pamiętać że należy użyć specjalnej żywicy która będzie paraprzepuszczalna, gdyż tylko taka daje nam gwarancję długiego użytkowania tak wykonanego tarasu. Posadzka betonowa pokryta zwykła żywicą która nie jest paraprzepuszczalna może z biegiem czasu „zbąblić” powodując nieestetyczny wygląd takiej podłogi. Polecamy do takiego tarasu rozwiązania firmy Sika.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx