Kalalogi Schlosser
Katalogi Schlosser
18 października 2017
Alezio Evolution AWHP
Alezio Evolution AWHP – poznaj możliwości pompy powietrze/woda
19 października 2017
Pokaż wszystkie
Sterowanie centralami wentylacyjnymi Zehnder

Sterowanie centralami wentylacyjnymi Zehnder

Sterowanie centralami wentylacyjnymi Zehnder Comfoair Q – poznaj nowy wymiar obsługi

Sterowanie centralami wentylacyjnymi Zehnder Comfoair Q odbywa się w dostosowany do użytkownika sposób. Dostęp do atrakcyjnego wyświetlacza, a także prosty w obsłudze interfejs sprawia, że obsługa wentylacji od marki Zehnder nie sprawi użytkownikowi większych problemów. Użytkownik otrzymuje wiele możliwości sterowania systemem.

Sterowanie centralami wentylacyjnymi Zehnder Comfoair Q

Sterowanie centralami wentylacyjnymi Zehnder Comfoair Q

 Obsługa przy użyciu wyświetlacza

Prosty w obsłudze wyświetlacz sprawia, że użytkownik nie będzie miał żadnych problemów z obsługą wentylacji z serii Comfoair Q. Wykorzystywany jest do uruchamiania, programowania i konserwacji urządzeń. Dostępne jest zarówno standardowe, jak i rozszerzone menu, które zostało wzbogacone o kilka dodatkowych funkcji. Wyświetlacz zawiera również menu instalatora.

Option Box – moduł przyłączeniowy

Moduł przyłączeniowy Option Box pozwala na podłączenie do wentylacji czujnika CO2 i wilgoci. Czujnikami będzie można sterować z pomocą przewodu lub droga radiową. Jest także możliwość wzbogacenia systemu o sterowanie bezprzewodowe RFZ i RF. Jest możliwość wprowadzenia tych rozwiązań sterujących w całym domu.Obsługa radiowa

Panel sterowania comfosense i comfoswitch

Panel sterowania comfosense i comfoswitch

Sterowanie centralami wentylacyjnymi Zehnder Comfoair Q jest także możliwe przy użyciu opcji radiowej. Można wybrać jeden z dwóch paneli sterujących:

  • ComfoSense C,
  • ComfoSwith C.

Także do tych dwóch rozwiązań można podłączyć czujniki CO2 i wilgoci, a także szereg modułów rozszerzonych m.in. RFZ i RF.

Interfejs KNX ComfoConnect KNX C

KNX interface ComfoConnect KNX C

KNX interface ComfoConnect KNX C

Interfejs KNX ComfoConnect KNX C pozwala na zintegrowanie central wentylacyjnych ComfoAir Q z systemem zarządzania budynkiem. Jest możliwość dołączenia urządzenia do już istniejącego systemu lub zainstalowanie go od podstaw. Tutaj jest to bez znaczenia. W obydwu przypadkach rozwiązanie sprawdzi się bardzo dobrze.Interfejs internetowy ComfoConnect LAN C 

Zehnder ComfoConnect LAN C

Zehnder ComfoConnect LAN C

 

Interfejs internetowy ComfoConnect LAN C daje możliwość serwisantom, przy użyciu portalu internetowego, wykonania konserwacji i sprawdzenia działania centrali wentylacyjnej ComfoAir Q. Także sami użytkownicy będą mieli wygodne narzędzie do sterowania instalacją. Będą mogli w pełni dostosować ją do swoich potrzeb.

Interfejsem można sterować na komputerze lub za pomocą aplikacji ComfoControl, którą można zainstalować na smartfonie lub tablecie. Będzie się miało wtedy możliwość sterowania wentylacją w dowolnym miejscu, na przykład z pracy.

ComfoControl to aplikacja dostępna całkowicie za darmo w sklepie AppStore. Wystarczy pobrać ją na urządzenie z systemem Android lub iOS, aby mieć centralę wentylacyjną cały czas pod kontrolą. ( link do pobrania na końcu strony )

ComfoControl on the App Store

ComfoControl on the App Store


Ceny urządzeń sprawdzisz w aktualnym cenniku Zehnder

Cennik Zehnder

Katalogi producenta

Katalogi Zehnder

Link do aplikacji

ComfoControl on the App Store

ComfoControl on the App Store

Read reviews, compare customer ratings, see screenshots and learn more about ComfoControl. Download ComfoControl and enjoy it on your iPhone, iPad and iPod touch.

Zobacz: itunes.apple.com/pl/app/comfocontrol/id1104291808?mt=8

 

Wykorzystano ogólnodostępne materiały i publikacje producentaRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wentylatory
Wentylatory
5 lat temu

Bardzo ciekawe rozwiązanie 😉

Jan
Jan
5 lat temu

Polecam jak najprostsze sterowniki typu włącz i wyłącz

Dawid
Dawid
5 lat temu

Gdzie mogę kupić taki sterownik ?

Bolek
Bolek
5 lat temu

Można samemu zainstalować tak sterownik ?

Adam
Adam
5 lat temu
Reply to  Bolek

Można ale po co ? od tego masz fachowca przecież

Jaki
Jaki
5 lat temu

Można stosować zamienniki tych sterowników ?

Ken
Ken
5 lat temu

Fachowo 🙂

Krisaldo
Krisaldo
5 lat temu

Jakich najczęściej używacie tych sterowników

Kolo
Kolo
5 lat temu

Myślę że comfoswitch jest najpopularniejszy

Rod
Rod
5 lat temu

Też uważam że comfoswitch

Kris
Kris
5 lat temu

Dla mnie comfosense lepszy

13
0
Podziel się swoją opiniąx